Skocz do zawartości

Just Snake - pierwsza gra


chrystian

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Just Snake

 

Gatunek: Platformówka

 

Opis: Mały wężyk siedział sobie w swoim domku i czytał gazetke... nagle usłyszal dzwonek do drzwi... Była to śliczna wężykowa dziewczynka. Chciała zaprosić go na swoje urodziny. Nasz bohater z radości zapomniał o schodach i z nich spadł. Ocknął się w szpitalu kilka minut przed imprezą. Ale zanim go wypuszczą ze szpitala musi ukończyć ich specjalny trening.

 

Download: Just Snake

Rozmiar pliku: 13mb(po rozpakowaniu)

 

 

Autorzy:Chrystian Ruminowicz, Gunnar Daugs

Programowanie:
Chrystian Ruminowicz, Gunnar Daugs

Fabuła:
Chrystian Ruminowicz

Grafika:
Chrystian Ruminowicz, internet

Muzyka:
MapleStory, dobierał Chrystian Ruminowicz

Screeny:

1.JPG2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogles napisac ze troche siedzisz w GMie :D

Myslalem ze bedzie lipna gierka pelna niedociagniec a tu szok i szał.

 

Strasznie fajne intro, menu troche dziwne ale sama gra fajna.

Nie ma sie do czego przyczepic, ladna muzyczka, backgroundy, uzywasz angielskiego znajac go (!), i ogolnie wciaga.

 

Dam ci 4/5 a teraz ide grac :P

 

#Edit

A zapomnialem, grafike sam robiles :P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dzieki za pozytywną opinie :)

 

w game makerze siedze od 3 miesięcy ale dość intensywnie bo mnie wciągnęło takie bawienie sie... pozatym to jest projekt z przedmiotu "projektowanie gier" więc miałem dodatkową motywacje :)

 

grafika to część jest mojego autorstwa,wszystkie węzyki sam rysowałem :) , a część jest z internetu bo jednak ciężko nad wszystkim zapanować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szacunek za to, ze sam do wszystkiego dochodziles i sie uczyles + sam zrobiles grafiki.

Wyrosnie nam porzadny tworca gier na GMC a nie kolejny ktory pyta jak zrobic tamto siamto owamto (gdzie tamto siamto i owamto bylo poruszane 50x).

 

No to co, czekam na nastepna gre :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby muzyka nie zwalaniala gry najlepiej uzyc jakiejs biblioteki (saudio dll, supersound dll) do tego. zawsze mozesz zamiast mp3 odtwarzac wav, ale to zwiekszy rozmiar gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2rcsi0l.jpg

bug, akurat bylem na dachu, bo myslalem ze tak sie wchodzi jakos przez okno, gdy ona przyszla i juz sie zacialem w dachu, nie widzialem ostatnego textu jaki powiedzial, i tanczyl na dachu :D

ale gra spoko, tylko dziwne cieniowanie gdy sie turla.

niestety nie wybacze ci tego, grafika jest kiczowata...

3/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

just_snake.jpg

NIESAMOWITA GRA!!! gdy odkrylem easter egga (gadajace zdjecie z czerwonymi oczami) zaczalem sie zastanawiac po co te owoce? pozniej specjalnie aby zobaczyc co sie dzieje na koncu, przeszedlem gre jesszcze raz, a potem aby znalesc prezent i zaproszenie, jeszcze raz, i tak caly czas az sie skapnalem ze moge nacinac esc, i uzyc "supermocy" po nauczeniu ich sie do zdobycia, korony rozy i i reszty...

poprawil bym ocene, ale nie moge, a tak naprawde wystarczyloby zmienic graficzke, i gre puscic w rynek :D

 

ale znalazlem byga, jak wskoczy sie na platforme gdy ona idze w dol, zacinasz sie w pozycjii skoku, i nie mozesz skakac :(

oraz widze ze telewizory to 1 obiekt z innym spritem albo dzieci 1 parenta, mozna tylko 1 z nich uzyc

i (:3) jak sie wczolgam w miejsce z zaproszeniem i wstane zacinam sie i musze jeszcze raz polozyc sie aby sie ruszyc, mimo to ze miejsca wokol mnie jest duzo

 

to tyle (mam nadzieje)

 

PS

Ludzie, to jeden z pierwszych osobnikow pelnoletnich na naszym forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nie no bardzo sie ciesze ze poznałeś juz moją gre do końca i ci sie podobają moje pomysły :)

 

Z TV to jest tak ze to wężyk ma miec ochote sobie pooglądać wiec musi minąć troche czasu zanim znowu da sie obejrzeć TV

 

z tymi windami to pomysle jak to poprawić ale nie dzis bo dzis w koncu na swieta wracam do domu :)

 

jeszcze jedno... serio tacy młodzi ludzie na tym forum sie wypowiadają na te wszystkie tematy? jesli tak to w jakim wieku umieliście juz czytać? 3 miesiące? :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra niezła, nie odchodź od GM'a plax! Albo zrób lepsze gry w c++ xd.

 

Muzyka chyba jedyna w przeciągu ostatnich kilku gier najlepiej pasuje.

Grafika... twoja na pół jest spoko nawet!

Sama gierka powinna być dłuższa, tak, żeby się dało grać dłużej z 4-5 godzin (może przesadzam)...

5/5 to twoja pierwsza gra więc co mówić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odchodź od GM'a plax! Albo zrób lepsze gry w c++ xd.

 

A co ty jego matka jesteś żeby mu mówić co ma robić? Będzie chciał C++, spoko, będzie chciał GMa, spoko.

 

Co do gry:

Całkiem przyjemna, jednak wg. mnie grafika strasznie się zlewa. Platwormy domki itp nie pasują do tła. Gra mnie zbytnio nie wciągneła.

Grafika: 2/5

Grywalność: 4/5

Muzyka: 3/5

Fabuła: 4+/5

Możliwość zapisu stanu gry: 5/5...

(2+4+3+4+(1)*+5)/5 = 19/5 = 4- :D, stawiam 4/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra mnie zbytnio nie wciągneła.

Grywalność: 4/5

Indżoj.

 

Ogólnie to hejka na forum.

serio tacy młodzi ludzie na tym forum się wypowiadają na te wszystkie tematy?

Stwarzamy dobre pozory bo nas moderatorzy straszą:(

 

Co do Snejka to szacuneczek, rispekcik, żółwik i co tam jeszcze 'cesz. Powinni wystawić Ci pomnik dla Człowieka-Który-Sam-Sobie-Poradził. Jakieś plany dot. przyszłych projektów, nie chcemy przeca by się nam taki talent marnował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszą grę, to całkiem przyzwoicie, ale nie znaczy to, że uważam to za powód, by od razu sypać czwórkami i piątkami. Solidne trzy i tyle.

 

Pozwolę sobie przyczepić się do kwestii języka. Czy uważasz, że fajniej jest zrobić coś po obcemu, mimo rażących błędów, czy po swojskiemu, ale poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest bug czy takie zamiary miałeś ale w tym miejscu te spadające platformy pojawiają się ponownie po wciśnięciu esc i kontynuowania gry.

https://gmclan.org/uploader/4321/JUST_SNAKE_BUG.jpg

Sorka za duże litery w nazwie obrazka ale Caps lock miałem włączony i jak zapisywałem to nie zauważyłem, a potem poprawiać mi się nie chciało.

 

A teraz ocena

Plusy:

+ Muzyka

+ Grywalność

+ Najlepsza pierwsza gra na gmclanie(masz determinacje)

Minusy:

- nie znalazłem takowych chyba żeby doczepić tego buga(ale nie wiem czy specjalnie to zrobiłeś, czy nie więc się nie czepiam)

 

Grafika: 4/5 Na gmclanie jest może 5 dobrych grafików.

Klimat: 5/5 Muzyka itd świetna i nawet do grafiki pasuje ;)

Grywalność: 5/5 Gra ma ciekawe kombinacje(nie wiem jak to nazwać chodzi o te wysokie podskoki itp.) no i ta fabuła.

Ogólnie:14/15~5/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra jest po angielsku bo jestem na wymianie studenckiej i taki tu język na uczelni obowiązuje(pozatym bylem w grupie z Niemcem wiec musielismy sie po angielsku jakos dogadywać, jest wpisany jak twórca gry tam na górze też)...

... nikt jeszcze do jezyka mi sie nie czepial to moze i są błędy (powiedz gdzie to poprawie) a jezeli chodzi o braki literek albo ze jest ich za duzo to juz poprawiam(te które zauwazylem) bo sam właśnie wychwyciłem (termin sie zbliżał i kilka zmian wprowadzalem dosc szybko)

 

co do planów na przyszłość to trudno powiedizec ale sie postaram rozwijać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...