Skocz do zawartości

Konkurs informatyczny - gimnazjum


Harv

Rekomendowane odpowiedzi

No więc, postanowiłem wziąć udział w konkursie informatycznym. Mianowicie dostałem listę tych rzeczy których muszę się nauczyć:

-Programy nauczania przedmiotu Informatyka w szkołach gimnazjalnych,

-Podstawowe informacje nt. wykorzystania komputera w bankowości, biznesie i do prowadzenia operacji giełdowych,

-Podstawowe informacje nt. internetu i wykogrzystania go do przeprowadzania operacji giełdowych i bankowcyh,

-Umiejętność sprawnego posługiwania sie programami komputerowymi objetymi zakresem nauczania przedmiotu Informatyka

-Umiejetność wykorzystania internetu w nauce i rozrywce,

-Algorytmy,

-Programowanie w języku LOGO

I teraz, potrzebuję pomocy do punktu 2,3,6 i 7., i reszty zresztą też... HALP.

Podawajcie jakieś książki, strony, cokolwiek, dzięki czemu mogę się tego nauczyć. A jak możecie, proszę Was oto panowie koledzy, wytłumaczcie mi to :)

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2 i 3 chodzi im chyba o umiejętność posługiwania się Excelem. Funkcje obliczeniowe, średnie, i tym podobne czyli np. w rzędzie A wpiszesz np. imiona i nazwiska pracowników, obok w rzędzie B ich miesięczne pensje i masz zadanie zrobić funkcję która będzie obliczała pensję netto przyjmując, że podatek wynosi 22%. No to robisz rząd C w którym będą znajdować się funkcje pokazujące różnicę pensji i 22% z pensji (mogę ci zrobić przykład takiego czegoś)

 

co do 6 i 7 to pobaw się programem "Logomocja" jest to taki badziąk do nauki logomocji na poziomie szkół podstawowych i gimnazjów, oto link do listy dostępnych funkcji i ich działanie

 

mam nadzieje, że pomogłem ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom zagadnień.

-Podstawowe informacje nt. wykorzystania komputera w bankowości, biznesie i do prowadzenia operacji giełdowych,

-Podstawowe informacje nt. internetu i wykogrzystania go do przeprowadzania operacji giełdowych i bankowcyh,

-Umiejętność sprawnego posługiwania sie programami komputerowymi objetymi zakresem nauczania przedmiotu Informatyka

-Umiejetność wykorzystania internetu w nauce i rozrywce,

-Algorytmy,

-Programowanie w języku LOGO

"Programy komputerowe objęte zakresem nauczania przedmiotu" to Paint, Notatnik i Office. A "Programowanie w języku LOGO" to już w ogóle śmiech na sali. ;q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w Logo i nawet całkiem ładne efekty mi wychodziły, ale takie coś w GM można zrobić w parę minut.

 

Pisałem też podobny konkurs, w którym miało być to logo a nie było.

 

Robiliśmy zadania w Wordzie, Excelu i Power Poincie, a potem był test wiadomości.

 

Nie było trudne, ale były takie rzeczy, o których istnieniu nie wiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harv :* Byłem na tym konkursie >:)

W tej samej szkole.

Ogólnie to eliminacje to proste pytania. Drugi etap jest już trochę trudniejszy. Dalej nie wiem bo nie przeszedłem :(

Taki se ten konkurs jest. No ale trochę trzeba wiedzieć. Jak czegoś nie wiesz z Logo to mów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Algorytmy,

Rysowanie schematów algorytmów, to tak jakbyś programował, ale rysujesz :P . Musisz wiedzieć jaka figura geometryczna za co odpowiada i to w zasadzie wszystko. Jeżeli umiesz zaprogramować algorytmy, to tworzenie schematów nie powinno Ci zrobić problemu, aczkolwiek jest to najtrudniejsze ze wszystkiego co jest na tym banalnym konkursie :P . No i mogli by nie dawać tego LOGO, bo to porażka jest i do niczego nie przydatna potem. Jak napiszesz w CV, że programujesz w LOGO, to Cię wyśmieją :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napiszesz w CV, że programujesz w LOGO, to Cię wyśmieją smile.gif

Tak.

No i mogli by nie dawać tego LOGO, bo to porażka jest i do niczego nie przydatna potem.

Tak.

Jeżeli umiesz zaprogramować algorytmy, to tworzenie schematów nie powinno Ci zrobić problemu, aczkolwiek jest to najtrudniejsze ze wszystkiego co jest na tym banalnym konkursie

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za problem napisać sobie ten test w internecie w styczniu? Nigdzie nie trzeba iść, mnóstwo czasu, ktoś może robić zadania za Was w początkowych etapach, dlatego nawet nie trzeba się będzie uczyć. Nie zaszkodzi spróbować... może ja też się skuszę. Ten test nie daje punktów do liceum, ani nie zwalnia z żadnej części testu kompetencyjnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj to od dyrektorów liceów zależy ile Ci dadzą. Ja za bycie w finalistą wojewódzkiego konkursu plastycznego dostałem 5 punktów, co mnie zaskoczyło, bo spodziewałem się zaledwie 2 za coś takiego. Szczegóły zazwyczaj masz w regulaminie rekrutacji szkoły do której się ubiegasz o dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No ok, dostałem pytania ;p Niby większość wiem, ale nie jestem na sto procent pewien.

http://img142.imageshack.us/my.php?image=skanuj0004pv6.jpg

http://img515.imageshack.us/my.php?image=skanuj0005rx2.jpg

 

http://img142.imageshack.us/my.php?image=skanuj0007dk5.jpg

http://img126.imageshack.us/my.php?image=skanuj0001ks1.jpg

http://img126.imageshack.us/my.php?image=skanuj0002mp6.jpg

http://img126.imageshack.us/my.php?image=skanuj0003zu4.jpg

 

1 - b

2 - b

3 - d

4 - d

5 - a

6 - a

7 - ?

8 - ?

9 - chyba d

10 - b

11 - ?

12 - b

13 - ?

14 - b

15 - b

16 - ?

17 - d

18 - ?

19 - ?

20 - c

 

Teraz mówcie co mam źle i co dobrze ;p I proszę o odpowiedzi na resztę pytań. Z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol moi koledzy też to pisali ale się nie dostali do 2-giego etapu :P

Zaraz się popytam tych kolegów o odpowiedzi może coś będą wiedzieć.

Ps. ten język logo to jest do programu Logo Komeniusz?:)

 

Więc tak

Zadanie 5

B )

 

zadanie 4

d) chyba

 

 

dobra tu odpowiedzi z mojej wiedzy

 

zad 9

c) (makra <_<)

 

z. 20

d) chyba

 

to narazie tyle co wiem, jak się jeszcze czegoś dowiem to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...