Skocz do zawartości

Telewizja internetowa :-)


Damian93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dotyczące telewizji internetowej.

Chcę otworzyć telewizje internetową (programy są już prawie gotowe)

ale jak to zrobić? chodzi mi o coś takiego jak np. Interia TV gdzie programy lecą na żywo (nie coś w stylu YouTube)

czy możecie podać mi jakieś przykłady- jak to zrobić lub gotowy skrypt ?

Proszę o pomoc :-)

Pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam,

przepraszam ,że nie odpowiadałem ale starałem się sam coś znaleźć w internecie na temat tych streamowych sygnałów i dowiedziałem się dość mało :-( praktycznie tylko tyle jak zrobić internetowa tv przez jakiś program ( a jakość tego była marna). Więc powtarzam pytanie czy istnieje jakiś skrypt (nawet płatny) który odtwarza programy live (nie coś w stylu YouTube[klikniesz PLAY i jest] tylko chodzi mi o telewizje na żywo coś typu video.interia czy PinoTV[programy lecą według ramówki itd.]) co do GM i DLL to wolałbym jednak żeby skrypt był w napisany w PHP, chociaż projekty w GM też mogę rozważyć:-) Bardzo proszę również o ( jeśli macie czas) wyjaśnienie tych streamowych sygnałów bo nadal do końca nie wiem na czym one polegają.

 

PS.Dodam jeszcze ,że zależy mi na B.B.Dobrej jakości obrazu jak i dzwięku (nie mówie tu o HD:-) ale to nie może być błoto:-)

 

PS2.Jeśli ktoś napisze mi taki skrypt mogę zaoferować miesięczne konto na rapidzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VLC Media Player z tego co się orientuję, posiada opcję nadawania TV na podobnej zasadzie, jak Shoutcast nadaje radio. W jakimś numerze KŚ Ekspert kiedyś było o nadawaniu tv przez neta. Jeżeli byś znalazł w internecie, który numer, to Ci mogę zeskanować, bo mam tego od choliwy i trochę, a szukanie byłoby mozolne dość ;p . Poszukam też samemu oczywiście, ale jak skończę spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedź :-) na stronie KŚ (w archiwum) znalazłem coś takiego : http://www.komputerswiat.pl/ks/archiwum/ksxp0606.html

 

"Linux Projekcja z VLC/ Telewizja internetowa to wspaniały sposób na dzielenie się wideo. Ekspert pokaże, jak uruchomić serwer streamingowy"

 

tylko jest pewien problem ja mam Windowsa a nie Linuxa :-) czy to będzie działać?

 

jeśli tak to czekam na skany :-)

 

_____

Mam szanse liczyć na odpowiedz? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...