Skocz do zawartości

Agp 8x/4x


x-drb

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzcie, kolejny problem.

Wybrałem sobie kartę graf.

Jednak ona ma napisane że potrzeba portu AGP 8x.

U siebie w instrukcji do płyty głównej mam napisane że AGP jest 4x.

Teraz pytanie czy Radeon 9800 PRO poleci na mojej płycie głównej ECS P4VXASD2.

Czytałem na różnych forach, a zdania są podzielone. Nie chce wydać kasy w błoto . Help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienialem kompa ok 1,5 roku temu mialem ten sam problem :D

W koncu kupilem zupelnie nowego kompa, bo sie okazalo ze jak zmieniam plyte glowna to potem [najlepiej] prawie wszystko do wymiany :P

Teraz dobrego kompa kupisz nawet za ok. 1500zl. To chyba najrozsadniejsze posuniecie w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Patrzcie, kolejny problem.

Wybrałem sobie kartę graf.

Jednak ona ma napisane że potrzeba portu AGP 8x.

U siebie w instrukcji do płyty głównej mam napisane że AGP jest 4x.

Teraz pytanie czy Radeon 9800 PRO poleci na mojej płycie głównej ECS P4VXASD2.

Czytałem na różnych forach, a zdania są podzielone. Nie chce wydać kasy w błoto . Help

 

Spokojna głowa, pójdzie, ale w trybie 4x i nie przejmuj się wydajnością, bo w AGP między 4x a 8x nie ma w sumie różnicy (karty pod ten slot nie wykorzystywały takiej mocy przerobowej szyny).

 

I nie słuchaj się harva, bo gada głupoty. Akurat 8x ma właśnie mniejsze napięcie, to raz a dwa, że większość kart agp będzie pasować do większości płyt głównych, gdyż korzystają z uniwersalnej wersji standardu AGP. Wyjątkiem są pierwsze karty graficzne i płyty główne z tym złączem.

 

Dla potwierdzenia wygooglowałem to:

http://www.playtool.com/pages/agpcompat/ag...lagpmotherboard

 

I się zgadza, chipset Twojej płyty głównej i Radeon 9800 pasują do siebie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądzicie że za cenę tych najnowszych kart jedno- i dwurdzeniowych płaci się tyle, ba, nawet wiecej niż za kompa?

za 1600zl mam taki odpał że spokojnie wszystko mi na tym pójdzie, a same te najdroższe karty przewyższają tą cenę.

czy to nie głupie kupować karte za cenę kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

1) Za cenę radeona 9800 pro kompa nie złożysz.

2) Za kompa wartego 1600zł odpał może i masz, ale nie w najnowszych grach i najwyższych detalach. Dla Ciebie taka kwota może być nieracjonalna, bo Cię nie stać, a te karty są skierowane do innych klientów docelowych. Ja kiedyś kupiłem karciochę za bodajże 1800zł i nie żałuję. Ostatnio nosi mnie by sprawić sobie gtx 280 za około 1300zł i nie uważam, żeby to było głupie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ranma:

tylko trochę dygam, bo jak kupię kartę i nie będzie chciała hulać to tylko kasa pójdzie na marne.

Ale mam chyba rozwiazanie, sprawdze na kumpla karcie graf. on ma agp8x i radeona 256mb nie pamiętam dokładnie jakiego, ale jak radeon będzie działać to i ta moja też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki:D

Wszystko co potrzebowałem:D

 

Teraz jeszcze jedno pytanko, bo to co zobaczyłem dzisiaj w evereście mnie troszkę zdziwiło.

ramww2.th.jpgthpix.gif

Przecież ram 3200 pracuje w częstotliwości 400 mhz. To jest ustawiane w BIOS-ie?

 

edit:

Chyba dobrze zrozumiałem tam jest napisane, że RADEON 9800 pójdzie, tylko jego prędkość zostanie ograniczona do 4x?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w porządku. Ramy DDR 400 taktują z zegarem 200Mhz, ale często określa się to jako 400Mhz ponieważ

dysponuje one teoretycznie dwukrotnie większą przepustowością.

 

A co do "Radka" to tak, jego prędkość przesyłania danych zostanie ograniczona do 4. Żeby sprawdzić jaki to będzie miało ogólny wpływ na wydajność, musiałbyś porównać jakoś przepustowość AGPx4 z maksymalną wydajnością twej karty (lub coś w tym stylu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Żeby już nie zakładać nowego xD

Kupiłem Radeona 9800pro. Pochodził dobrze przez ok 3 tygodnie, a teraz

jak oglądam film, albo gram w grę to pojawiają się takie migające małe kwadraty,

w filmach najczęściej białe, w grach niebieskie, czarne, białe. A jeszcze podczas

oglądania zdjęć robią się takie cienkie niebieskie paski. Otwierałem komputer,

sprawdziłem, karta nie przegrzewa się, wentylator chłodzi, zasilanie podłaczone...

Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sterowniki? Albo wirus, skoro to nie wina sprzętu.

 

Za kompa wartego 1600zł odpał może i masz, ale nie w najnowszych grach i najwyższych detalach.

? "Wiedźmin" ma spore wymagania i mi na maksymalnych chodzi, a kompa mam za 1500 z kawałkiem.

 

E: Porównałem "Wiedźmina" z "Crysisem". Prawie identyczne wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na starym GeForcie miałem podobnie, najpierw tekstury się psuły, a po chwili gra się wieszała. Rozwiązałem problem kupując nową kartę. Dodam jeszcze, że robiło się tak na każdym kompie z tą kartą (testowałem na 6 różnych komputerach u znajomych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...