Skocz do zawartości

Chcę "sięgnąć" dalej w programowaniu! :P


Exigo

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak. Powiem 'prosto z mostu' (jak to powiadają):

Chcę nauczyć się jakiegoś języka programowania (oprócz GML rzecz jasna). :cool2:

Pogrzebałem trochę w internecie..., przejrzałem 'po wierzchu' różne kursy (wszelakich języków) i oczywiście mam kilka pytań.

Pierwsze i najważniejsze: Jaki język wybrać? Zapewne będziecie się sprzeczać między sobą, ale mi to nie przeszkadza. :P

Drugim istotnym pytaniem jest środowisko programowania. Tu też możecie się pokłócić. :P

I trzecie: Czy o czymś zapomniałem? (omijając język i środowisko) :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Nas w szkole program nauczania zaczynał się od pascala. przez pierwszy rok. w drugim C. Na dodatkowych było delphi. Może własnie zacznij od turbopascala, a jak opanujesz podstawy tzn. jak napiszesz proste programy typu kalkulator, czy jakis manager folderow czy jeszcze cokolwiek innego, prostego, to wejdz w c++. wszystko jest podobne do siebie. opanuj jedno, a drugie przyjdzie Ci 2x łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wiążesz swoją przyszłość z programowaniem ucz się C++/D jeżeli nie, to bierz się za C# ;p nie tykaj się Delphi. Taka moja mała rada na przyszłość.

To znaczy ze ja nie wiaze swojej przyszlosci z programowaniem bo sie ucze C#?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też niedawno myślałem o nauczeniu się jeszcze jakiegoś języka i wybrałem C++. Niestety trzeba tam się uczyć (czy coś innego z nimi robić...) bibliotek do obsługi grafik, bo nie ma funkcji add sprite :mellow: Wiecie jaka jest najlepsza do 2D i dacie jakieś linki do polskich kursów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...