Skocz do zawartości

Zablokowane Zmiana broni z miecza na topór...


Bedi

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka ;) Mam taki problem. Robię gierkę i używam przykładów różnych z tego forum. Oczywiście będą w creditsach ale kit z tym. Mam kod na atak różną bronią że jedna tak a jedna tak i kiedy mam włożony miecz (nie mam jeszcze zrobionego inventory i bronie leżą w roomie na ziemi) i kiedy kliknę na topór widać sprite toporka ale też miecza i topór nie uderza zamachem tylko "wykręca" rękę w prawo. Próbowałem z kodami np. w ataku miecza: global.topor=0; i nic :( proszę o pomoc :) z góry thx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem. chodzi Ci o to, że po podniesieniu toporka nadal wyświetla się miecz przy ręku?

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to przy kliknięciu na topór ustawiaj global.miecz=0 (czy co tam masz na jego wyświetlanie)

Btw to bardzo chaotyczny post, do tego nie podałeś żadnych kodów, jak masz to rozwiązane, więc aby Ci pomóc możemy tylko zgadywać.

Tak więc podaj więcej informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod ataku na miecz: użyłem przykładu PsychiX'a

if(sword_move=0)
if(mouse_check_button_pressed(mb_right))
sword_move=sword_rate
if(sword_move!=0)
{
sword_angle=sin(degtorad(sword_move))*100
sword_move+=sword_rate
}
if(abs(sword_move)>180)sword_move=0;
global.topor = 0;

 

i wtedy jak mam miecz i kliknę na topór to toporka nie widać. Teraz się coś zmieniło, bo jak mam topór i kliknę miecz to jest dobrze. Teraz jest właśnie problem że jak mam miecz i kliknę topór to toporka nie widać :( A z tym wykręcaniem :D to chodziło o to że nie robił zamachu tylko broń była skierowana w prawo. :D Sorry za to że nie podałem info... PsychiX i ten kto mi pomoże będzie w creditsach. :)

 

EDIT: A i w ataku toporka jest global.miecz=0.

EDIT2: Nie przykład ale gra. Tka, ala almora, bo tylko taki system narazie opanowałem :]

 

EDIT3: Już sobie poradziłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...