Skocz do zawartości

Ortografia


Phoenix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałem napisać taki mini felieton na temat ortografii i naszej mowy ojczystej. Otóż czytając niektóre posty aż chcę komuś przyłożyć! Przykładowo: "Gra jest brutalna i ma dużo krfi. Rozumiem, że ktoś może mieć pewne kłopoty z ortografią, ale na miłość Boską, można wziąć słownik i sprawdzić pisownie wyrazu, lub od razu na skróty użyć funkcji wbudowanej w forum, dzięki której możemy PPM wybrać jedną z kilku podpowiedzi i tym samym poprawić ewentualny błąd. Od tego wam mózg nie wyschnie, a co lepsze - sami się nauczycie poprawnej pisowni danego wyrazu. Zauważyłem, że wszyscy admini piszą poprawnie każdego posta, więc sadzę, że można brać od nich przykład.

Niektórzy mogą się tłumaczyć, że nie chce im się nacisnąć tego nieszczęsnego Alta i np. "a" żeby utworzyć literę "ą", ale to nie wymówka. Jeśli naprawdę są aż tak leniwi, to może oznaczać, że w nawet w palącym się wozie uznają, że mają czas na ucieczkę, bo przecież muszą dokończyć bułkę/śniadanie.

Tak więc apeluję do wszystkich żebyście od przeczytania tego posta, zmądrzeli i zaczęli pisać ładnym i bez żadnych skaz, naszym językiem polskim.

 

Bykom STOP ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adminowie

 

Naócz siem odmjeniać żeczofniki.

 

Administrator - admin

Administratorzy - admini

Administratorowie - adminowie

 

btw. Racja, poziom ortografii u Polaków jest żałosny, chociaż na GmClanie i tak jest nieźle :) Poczytajcie inne fora to się przekonacie co tam się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwłaszcza iż program na forum podkreśla ci, że źle jest napisane, to już jest naprawde szczyt

Zrozum to chłopie: forum NIE podkreśla, robi to konkretna przeglądarka (Firefox). A oni IE używają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up ileśtam # Ja używam IE i błędów nie czynię, a sami sobie odpowiedzieliście, że FF jest dla dyslektyków i jego użytkownicy to osły :P # No ale mnie też wkur*iają błędy na forach albo pokestyl. Jak wy chcecie być programistami, jak alta nie umiecie wciskać? SPOILER: "W dupie, W ogóle, W koło" piszemy osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma używanie Firefoxa do bycia głąbem i dyslektykiem? Ja używam Firefoxa tylko dlatego, że chcę mieć bezpieczną przeglądarkę, która obsługuje najnowsze standardy, bez zbędnych bajerów (czyt. Opera). Ok, jestem głąbem i dyslektykiem, mimo, że nie mam zaświadczenia o dysleksji ;[ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma używanie Firefoxa do bycia głąbem i dyslektykiem? Ja używam Firefoxa tylko dlatego, że chcę mieć bezpieczną przeglądarkę, która obsługuje najnowsze standardy, bez zbędnych bajerów (czyt. Opera). Ok, jestem głąbem i dyslektykiem, mimo, że nie mam zaświadczenia o dysleksji ;[ .

Ja korzystam z Firefoksa dla bezpieczeństwa i szybkości, w sumie jedyne dodatki jakie mam to Firebug i DownloadHelper ;) Opera może ładna i bajerowata, ale silnik renderowania stron nie lepszy od IE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...