Skocz do zawartości

War on Paper v0.1


lenin

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: War on Paper

 

Gatunek: hmm strzelaninka ;O

 

Opis: W grze sterujemy ludzikiem (a jakże) strzelając do wrogów,a akcja gry dzieje się na kartce papieru. W obecnej wersji, dostępne jest 10 poziomów, każdy po około 2 minuty, ostatnia plansza to walka z niby-bossem (nieukończonym bądź co bądź, ze względu na niewielką ilość pomysłów ;/). Mimo iż gra wydaje mi się trochę zbyt mało urozmaicona, to umieszczam ją już teraz, może podrzucicie parę pomysłów ;)

Chyba, że gierka spotka się z ciężką krytyką, to projekt pójdzie do kosza ;/

Download: http://www.gmclan.org/up3106_4_War_on_Paper_v0_1.html

Rozmiar pliku:spakowane ok. 1.1 mb

 

Autorzy:

Programowanie:
Lenin

Fabuła:
Lenin

Grafika:
Lenin

Muzyka:
Narazie brak, problemy z loopowaniem ;/

Screeny:

http://www.gmclan.org/up3106_6_wopnew.html

http://www.gmclan.org/up3106_6_wop0_1.html

 

Tak jak już napisałem wcześniej, przydały by się jakieś ciekawe pomysły nt. rozgrywki. Ta wersja zawiera parę bugów (wiem o dwóch - wróg zacina się na kantach platform, i w niektórych levelach zapada się w podłogę po prawej stronie roomu, ale to będzie poprawione)

 

I jeszcze raz proszę o rzucanie jakimiś ciekawymi pomysłami, ewentualnie jak gierka się nie podoba to krytykujcie, tylko nie za mocno, bo gierka jest w bardzo wstępnej fazie tworzenia ;F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Już ściągam

czy jak teraz skończyłeś to przyłączysz się do temu który będzie robił gre wojenną

 

EDIT :

 

szczerze to gra mi się nie podoba pomysł fajny ale wykonanie słabe nie wida róźnicy pomiędzy broniami i dziwne skakanie bohatera ale grafika fajna 3/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak ta grafika niezbyt mi sie podoba

heh ale taka ma być ;)

czy jak teraz skończyłeś to przyłączysz się do temu który będzie robił gre wojenną

Dopiero zacząłem robić, to gdzie tu mowa o skończeniu ;d

nie wida róźnicy pomiędzy broniami

wiem wiem, chyba będzę musiał parę rzeczy pozmieniać, ale to dopiero w następnej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak pomysł fajny tyle że grafika jest już lepsza na twojej sygnaturce tak jak wyżej nie widać różnicy między broniami czasami przeciwnik może się na platformie zaklinować lepiej gdybyś użył masek, daje ci 2/5 nic specjalnego.

PS. Hero to chyba jakiś superatleta skoro umie tak skakać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki efektownej reklamie w twej sygnaturze moje oczekiwania są dość wygórowane.

Wady:

1. Zmiana rozdzielczości - bez komentarza...

2. Kucanie jest zrobione okropnie. Przestań zmieniać pozycję y przy wstawaniu.

3. Za duża grawitacja, za duże skoki.

4. Grafika jest OK, ale za mało rozmycia.

5. Brak dźwięku!

Sugestie:

Więcej broni - granacik i rakietka są koniecznością. Obecność jetpacka byłaby mile widziana. Większe plansze. Ludziki specjalne - jakieś mutanty, czy stwory niczym po marianowych grzybach.

 

3/5 za stan aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana rozdzielczości - bez komentarza...

hmm ocb?

ero to chyba jakiś superatleta skoro umie tak skakać

Taki był mój zamiar aby heros prawie że latał, ale chyba usunę to, skoro się nie podoba ;d

Kucanie jest zrobione okropnie. Przestań zmieniać pozycję y przy wstawaniu.

ehh wiem wiem, tak na odwal się to zrobiłem ;/ będzie trzeba zmienić, albo wogóle usunąć.

Sugestie:

Więcej broni - granacik i rakietka są koniecznością. Obecność jetpacka byłaby mile widziana. Większe plansze. Ludziki specjalne - jakieś mutanty, czy stwory niczym po marianowych grzybach.

Yeah właśnie o takie porady mi chodziło ;) pomyślę o tym w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się że czekałem na tą grę :P. Wygląda tak jak powinno wyglądać, gra się całkiem nieźle ale jednak mam pewne zastrzeżenia. Wg. mnie gra jest chyba zbyt trudna, jak na razie to nie mogę zmęczyć nawet pierwszej misji. Drugą rzeczą która mi się nie podoba to trochę dziwaczne skakanie. Ludzik powinien skakać zaraz po wciśnięciu klawisza a nie po jego puszczeniu, chociaż może to zależy od osobistych preferencji gracza. Chwilowo nie mam pomysłów jakby to urozmaicić, pogram jeszcze trochę to może coś mi przyjdzie do głowy. Daje 3 gwiazdki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie gra jest chyba zbyt trudna, jak na razie to nie mogę zmęczyć nawet pierwszej misji.

Mam właśnie problem z dobraniem odpowiedniego poziomu trudności :(

Ludzik powinien skakać zaraz po wciśnięciu klawisza a nie po jego puszczeniu,

Zrobiłem niby siłę skoku, im dłużej przytrzymasz, tym wyżej skoczysz ;d

Czasem się mylę kim jestem.

hmm też się ciągle zastanawiam jak to rozwiązać, może inny kolor herosa?

 

btw aż zacząłem robić listę zmian które trzeba wprowadzić, żebym się w tym nie pogubił ;F

 

Jeszcze jakieś pomysły/zastrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie problem z dobraniem odpowiedniego poziomu trudności
Proponuję skrócić czas trwania pierwszego poziomu do około minuty i stopniowo go zwiększać co poziom.

Zrobiłem niby siłę skoku, im dłużej przytrzymasz, tym wyżej skoczysz ;d
To może zrób jakiś pasek obok ludzika który pokazuje siłę skoku kiedy trzymamy klawisz.

 

Znalazłem błąd, kiedy jesteśmy zwróceni w lewą stronę i kucniemy to broń jest zwrócona w prawą stronę.

 

Mógłbyś jeszcze jakoś wyszczególnić celownik bo czasami nie wiedziałem gdzie celuje, powiększ go albo daj mu jakiś inny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ocb?

Do dema freeware'ówki raczej nie powinno się zmieniać rozdzielczości, bo mało oferuje, krótko się gra i nie ma jakiegoś większego powodu do takiej zmiany. Dodaj opcję wybierania rozdzielczości, lub grania w okienku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah to o to chodzi ;o

za szybko puściłem grę na forum, nie zmieniając wielu ustawień;/

Dzisiaj mam wolne, więc mam sporo czasu aby posiedzieć nad projektem.

dziwny shotgun,

co z nim nie tak?

powiększ plansze

się zrobi ;d

 

btw to przeszedł ktoś wszystkie poziomy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt na pewno nie do śmieci, nawet mi się spodobał. Ale szkoda, że levele są za mało urozmaicone i czołgu na (chyba) 5 levelu po wpakowaniu w niego 10 bazook nie można i tak zniszczyć, co uniemożliwia praktycznie ukończenie gry. Poza czołgami i helikopterami przydałyby się inne pojazdy i jednostki. Oto moje propozycje:

 

Grenadierzy - stoją z tyłu i rzucają w ciebie granatami, zadając poważne obrażenia.

Hummer - Pojazd ze średnią liczbą punktów życia, z dużą szybkostrzelnością.

Ciężarówka - Przewozi ok. 5 ludzików, jeśli ciężarówka się zatrzyma zanim ją zniszczysz, ludzie zdążą wyjść.

Saper - Podkłada miny, wybuchają chwilę po ich dotknięciu.

Boss- Wielki czołg najeżony kolcami, należy wykorzystywać kucnięcia i skoki, aby ominąć pociski. Od czasu do czasu wypuszcza kule elektryczne, które można odbić w stronę bossa strzelając w nie. Po zafundowaniu bossowi krótkiego spięcia można władować w niego parę pocisków, dopóki nie naprawi bezpieczników.

 

[+] Grafika, Oryginalność.

[-] Słabo grywalna (jak już pisałem, małe urozmaicenie leveli, psuje zabawę)

 

Zasługujesz na 4/5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra nawet fajna, trochę wtórna bo po 5 minutach grania uznałem tą gra za strasznie nużącą i wyłączyłem ją. Grafika mi się podoba, chociaż na planszach dorobił byś jakieś zniszczalne obiekty to znaczy beczki. Radziłbym ci też zmienić kolor krwi. Przecież na czarno-białych rysunkach nie ma czerwieni, nie? Brak muzyki, no szkoda bo podczas gry słyszałem tylko wyrrkot mojego kompjutera. Masz 3/5. Gra jest bardzo ciekawa i ogólnie fajna, lecz brakuje jej jeszcze dźwięku i w ogóle - sądzę, że to wczesna faza projektu, bo jeśli nie to się nie narobiłeś :)

Ale jak tylko wyjdzie finalna wersja na pewno dostanie ode mnie piąteczkę.

 

PS: Chciałem dodać tylko jedną sugestie. Jakbyś zrobił multiplayera, to była by to po prostu wisienka na czubku tortu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż na planszach dorobił byś jakieś zniszczalne obiekty to znaczy beczki.

Myślałem o tym, tak samo aby te platformy były również zniszczalne, ale to się jeszcze zobaczy

Zmiana koloru krwi? O nie nie, Specjalnie umieszczam czerwone elementy w grze dla kontrastu ( a niedługo będzie ich trochę więcej ;) )

Brak muzyki,

Już trochę muzyki i dźwięków nagromadziłem, w next wersji będą dodane.

sądzę, że to wczesna faza projektu

w końcu to wersja 0.1 prawda ;)

Ja multiplayera? Znaczy online? o nie nie, nie te umiejętności jeszcze :(

Na początku projektu myślałem o trybie dla dwóch graczy na jednym kompie, ale, że doszło sterowanie myszą to pomysł padł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie wiesz, zawsze można spróbować, ale raczej to nie dla mnie, nie mam zamiaru po prostu zasypywać forum pytaniami o multi :(

A co do wersji 0.2 to jak narazie poprawiam błędy i dodaję parę rzeczy, m. in:

- jetpack

- niższe skakanie

- trochę zwiększone różnice między broniami

- i częściowo błędy z kolizjami

 

zostały mi jeszcze większe plansze (ale tylko niektóre, część pozostanie taka jaka jest), nowi wrogowie i nowe bronie (za bronię już nawet dzisiaj się wezmę)

o czymś zapomniałem? coś jeszcze poprawić, czegoś jeszcze brakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie gra bardzo podoba :] mataki kartkowy klimacik, zaraz mi sie przypomniało jak z kumplami na lekcjach rysowaliśmy komiksy też takie ludki z patyków :D aż mi sie łezka w oku zakręciła.. stare dobre czasy :P

co do pomysłów:

hmm też się ciągle zastanawiam jak to rozwiązać, może inny kolor herosa?

myśle że można mu jakoś łepek zrobić inny, włosy czy coś, moze okulary czarne słoneczne? u mnie w komixach głowny bohater był łysy wszystcy pozostali mieli włosy :P jeśli chodzi o kolorystyke zostałbym przy tym co jest - wszystko czarno szaro białe tylko krew czerwona, u siebie na kartkach tez tak rysowałem :D a krew czerwonym żelowym pisakiem :P zrób żeby każda broń jakoś inaczej wyglądała, bo tak nie wiadomo z czego sie strzela :/ fajnie by było jakbyś dodał jakiś bulet time :P i części ludzika po śmierci żeby nie znikały tylko zostawały żeby był taki troszke bałagan :D dałbym 4 gwiazdki ale jednak to troszke za dużo więc masz 3 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak się pytam kiedy wyjdzie 0.2??

no jak ukończę ;d chciałbym bardzo na weekend, ale wątpię, żebym znalazł odpowiednią ilość czasu na zrobienie ;(

włosy czy coś,

To dobrze ;) jakieś kłaki mu się zrobi ;F

zrób żeby każda broń jakoś inaczej wyglądała, bo tak nie wiadomo z czego sie strzela :/

Będzie będzie ;) do tego zrobię jeszcze jakieś wyświetlanie aktualnej broni.

 

bullet time'a obecnie nie przewiduję, ale w jakiejś późniejszej wersji to kto wie.

albo jakbyś rysował w zeszycie

A wiesz, że o tym myślałem ;F Ale doszedłem do wniosku, że to nie ma sensu, i rysuję na kompie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki se pomysł:

Po ukończeniu gry, odblokowuje się edytor plansz :D Rysujemy długopisem czy tam ołówkiem planszę wstawiamy obiekty i gramy :D

Co do gry, to nawet spoko, fajny pomysł i dobre wykonanie. Choć wkurza tak jakby ta sama broń, w sensie taki sam wygląd. :) A i ten lipny skok postaci :) Z czystym sumieniem daję 3, ponieważ w grze nie ma nic nadzwyczajnego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezłe te gry niektóry robią ,ja robie podobną tzn skacze się mały ludzikiem tylko nie umie zrobić żeby spadał bo nie wraca,powodzenia to jak nie chcesz skanować to weź z internetu jaką strone z zeszytu i na niej rób bitwy

fajnie jakby bohater strzelał dużym ołówkiem i miał różne bronie jak linijka ekierka vyrkiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...