Skocz do zawartości

Problem z wyswietlaniem roomu


amigen

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam taki problem: pracuje w GM 6.1 robie grę RPG i mam ustawiona rozdzielczość gry 1024x768 w global game settings a rozmiar roomu wynosi 1600x1200. A ponieważ mam monitor 20 calowy mam na komputerze rozdzielczość taka jak Full HD (1980x1080) no i przez to room nie wyświetla sie poprawnie. Jak zrobić żeby room sie przesuwał razem z graczem, oraz kiedy gracz dochodzi do końca żeby przesuwanie rooma sie zakończyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10. Co zrobić, żeby ekran gry przesuwał się wraz z bohaterem?

Otwieramy room i przechodzimy do zakładki 'Views'. Zaznaczamy 'Enable the use of Views' i 'Visible when room starts'. Następnie w ramce 'Object following' wybieramy obiekt, za którym ma podążać ekran.

Tak trudno zajrzeć do FAQ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam inny problem tez związany z pokojami, mianowicie: kiedy już ustaliłem viewy i podzieliłem room, to coś sie nadal wali, bo mimo ze mam w global game setting ustawione żeby nie startował w full-screen mode to startuje tak ze widz mi na te części widzę ta jedna część na której jestem, pasek startu oraz czarny kolor wokoło.

Co mam zrobić aby było widać tylko widoczna część pokoju w okienku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlatego że wielkość viewa wykracza poza granice rozdzielczości w systemie operacyjnym przez to wydaje ci się że jest to fullscreen a tak naprawdę jest to okno. Ustawa w zakładce view w edytorze roomów wielkośc rooma w polach 'X' 'Y' na zero a w 'W' 'H' wpisz jakąś bardziej standardową rozdzielczość np. 640 x 480, 1024 x 768

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...