Skocz do zawartości

Dużo problemów w jednym


Feynorn

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem wszystkie tematy na forum o zmianie broni, ale ciągle wyskakują jakieś błędy, albo to z kierunkiem, albo samą bronią. Na prawdę to nie lenistwo, 4 godziny czytałem więc proszę mi nie zarzucać że nie wiem gdzie jest "Szukaj".

 

Chciałem zrobić kilka rodzajów broni do mojej strzelanko - platformówki, ale cały czas mam problem z kierunkiem strzału, albo samym rodzajem broni. Na dodatek gra jest na 2 graczy i ma 2 viewy, więc użycie myszki odpada, bo byłoby to niesprawiedliwe.

 

Dochodzi jeszcze do tego problem którego kompletnie nie rozumiem. Gdy player stoi to pocisk leci prosto, ale jak skacze to ściąga strzał w górę lub w dół.

 

Powinna być do tego jeszcze ograniczona ilość strzałów, bez możliwości przeładowania (kolejne naboje będzie trzeba zbierać) i jakiś napis, lub rysunek która broń jest wrzucona.

 

Jestem nowy i trochę mnie to przerosło.

 

Oto link ze zmienionymi grafikami (prawdziwe ukarzą się jak skończę grę):

 

http://www.gmclan.org/up4145_12_Platformowka.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówię że przeglądałem. Nie tylko to forum, tamto tez. Poza tym tam nie znajdę odpowiedzi na np. to dlaczego pociski mi znosi.

 

Na dodatek do większości tych przykładów trzeba pro a ja go jeszcze nie zdarzyłem kupić, więc nawet ich nie mogę przeglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego że pewnie ustawiłeś aby pocisk leciał w stronę zmiennej "direction" gracza a kiedy skaczesz to graczowi ustawia się direction mniej więcej w góre przy spadaniu w dół wiec po wystrzeleniu pocisk leci w górę lub w dół a przy poruszaniu w lewo, prawo pocisk leci w lewo lub w prawo.

 

Wrzuć tu kod gry albo kawałek kodu z strzelaniem i tworzeniem pocisku to może pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...