Skocz do zawartości

Blokada na dany program...


Shylios

Rekomendowane odpowiedzi

Więc powiem wprost :P

U mnie w chacie jest spór o lepszego kompa xD

Głupie młodsze pseudo rodzeństwo non stop go zajmuje, czy nie znacie sposobów na zablokowanie działania wybranych aplikacji?? :)

Poniewarz pozbycie się tej ich głupiej gry MapleStory by mi życie ułatwiło ^^

Uszkodzenie gry nic nie da - robią reinstall ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, jest jeden sposób. Niedawno na GMClanie ktoś prosił o obsługę procesów i ktoś mu to zrobił. Wystarczy, że będziesz szukał procesu MapleStory.exe i go wyłączał. Są jednak dwa "ale":

1. To chyba niebezpieczne...

2. Zorientują się, że ten program co pracuje w tle może być przyczyną wyłączania gry.

Co do 2: Możesz zrobić coś jak "updater", że niby aktualizuje bazę wirusów.

Albo za pomocą biblioteki (w Delphi coś takiego można zrobić), chyba WinApi, chować do paska ten program aby mniej rzucał się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bezpieczne ;]

No dobra, to już mi Pieter6 taki program kiedyś zrobił że wyłącza MapleStory.exe i działało, ale niewiem jakim cudem te ciecie komputerowe wpadły na pomysł zmiany nazwy pliku exe...

I już po programie... do tej pory o ile się nie myle tak robią :P bo ten programik wciąż tam jest ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż serwer SSH na nowym kompie, a na starym będziesz mógł go kontrolować (wydawać zdalnie polecenia). Ściągnąłbyś klienta SSH np. PuTTY i wydasz polecenie "taskkill maplestory.exe" i gitara gra ;]. Ja tak robię, gdy mnie starsi bracia wkurzają =].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kad klienta SSH znaleść dla telefonu? ;>

Ale da sie pobierać jakoś listę procesów? ^^

 

Za dużo zabawy z tym :/ zobaczą że coś kombinuje :/

 

To włącz MapleStory i w procesach sprawdź, jakie jest teraz .exe
I znowu zmienią nazwę exe -.-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zainstalował Kerio Personal Firewall? Tam masz opcję, która najpierw pyta czy daną aplikację uruchomić, a potem uruchamia:

Uruchamiasz Internet Explorer, on się pyta czy uruchomić, jak dasz nie, to nie uruchomi ;]

 

Fervi

Program po 30-dniach jest "darmowy", ale ta funkcja dalej działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź ikonkę MapleStory i ją zapisz.

2. Zrób w GMie program, który zaraz po włączeniu wywala błąd, który mógłby wystąpić w grze. (musisz jeszcze wyłączyć to okienko ładowania).

3. Daj do gry ikonkę z MapleStory.

3. Teraz, w GMie musisz zrobić program, który jak tylko wykryje MapleStory.exe w systemie, to podmienia oryginał na podróbę z błędem. Pamiętaj, aby program ukryć.

E: ---

4. Wrzuć to do Autostartu.

5. Zrób drugi program, który będzie kopiował oryginał AntyMapleStory (ta podróba) z jakiegoś ukrytego folderu do Autostartu, jeśli ktoś go z tamtąd usunie.

---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co zamykać po nazwie procesu. Wyszukaj po nazwie klasy/titla okna uchwyt okna Maple Story, po uchwycie okna znajdziesz ID procesu, i przez ID procesu zamkniesz Maple Story. Zmiana nazwy im nie pomoże ;D

 

W moim Xtend.dll są funkcje szukania okna i znajdywania ID procesu z uchwytu ( jeszcze nie opublikowałem tej wersji ), dodam jeszcze zamykanie po ID i możesz robić wała ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj:

https://gmclan.org/up541_3_Xtend_unstable_xD.html

z przykładem na szybkiego :P Tylko otwórz sobie kalkulator windowsowy żeby przetestować.

 

Dodatkowo wsadziłem do archiwum program ShoWin - żebyś mógł podejrzeć nazwę klasy okna Maple Story gdy Title okna nie wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...