Skocz do zawartości

Co potrzebuje sie nauczyc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich makerów!

Moim celem jest zrobienie 3d mmorpg ale wiem ze to bardzo dluuga droga przedemna.

Jestem nastawiony na ciezka prace i robienie wszystkiego by moja gra powoli zaczela dzialac

Prosba do osob ktore sa w trakcie takich projektow i maja je za soba , tez planuaj taki i osob ktore niemaja z tymi grami nic wspolnego ale moga dac dobra rade :

Od czego zaczac?

Moze ktos bylby tak mily i napisal mi w punktach co musze umiec (po kolei zebym sie uczyl) by w koncu zaczac tworzyc wlasny swiat i z czasem udostepnic go dla innych .

Nieobrazil bym sie gdyby ktos chciał zostać moim "Mentorem"

 

Z góry dziękuje za pomoc!!

Pozdrawiam!

~Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zrobić grę MMORPG 3D i pewnie jeszcze nigdy nie zrobiłeś żadnej gry/programu? :huh:

 

Najpierw naucz się w ogóle obsługiwać GM'a- co do czego służy z czym to się je, możesz zobaczyć jak są zrobione gry dodane do samego GM'a (są chyba 4), warto zajrzeć do przetłumaczonej przez użytkowników (jeszcze nie do końca) dokumentacji znajdującej się na stronie

 

Dopiero wtedy można myśleć o zrobieniu jakiejkolwiek gry, a do MMORPG'ów 3D jeszcze długa droga...

 

ED

:boxed:

Komedia.

Proponuję posłuchać Slax'a, inaczej.. ani rusz.

Mi też trudno się powstrzymać od śmiechu, ale spamujesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robiłem jeszcze gier 3d ani nie umiem zrobić pożądnej gry 2d no ale moi kumple robili i robią gry 3d .

 

po1:

Naucz się najpierw pisać Scripts-y w Game Makerze.

 

po2:

pobierz DARKBASIC (według moich kumpli jest najlepszy)

 

po3:

Lepiej poucz się angielskiego ;) lub szukaj polskich przykładów i kursów na necie

 

itd.

 

Jeżeli nie interesują cię miesiące ciężkiej pracy to pobierz 3d Game makera (można go pobrać tylko na płatnych stronach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi

nierobilem zadnej gry ale wiem ze to dluga droga zrobic taka gre

skoro GM niuciagnie mmorpg to czy mozecie mi polecic w jaki sposob mam taka gre zrobic (wraz z nauka rzeczy potrzebnych mi do tego)bede wdzieczny za linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D i GM -> gtfo.

 

Jak już chcesz robić mmorpg w GMie, przygotuj się na ponad rok ( to zależy od twojej zdolności pojmowania się i uczenia - mi wystarczył niecały rok ) ciężkiej pracy, nauki - najpierw na prostszych rzeczach, potem coraz trudniejszych.

 

A jak już chcesz robić taki projekt, to nauka C++ czy jakiegoś innego podobnego języka stoi otworem. Ale to już dłużej potrwa. I wątpię byś dał radę samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz znać tylko:

-język programowania np: C++

(W bardzo zaawansowanym stopniu, wielowątkowość, wzorce projektowe, różne biblioteki np: stl czy boost)

-Inżynierie oprogramowania

-Doskonała znajomość algorytmiki

-Zaawansowaną matematykę macierze,

kwaterniony, wektory(to tylko mała część, przejrzyj książkę 3D Game Engine Design to zobaczysz dość ciekawe rzeczy)

-Doskonała znajomość biblioteki graficznej Direct3D lub OpenGL(może własny render?)

-Umiejętność optymalizacji kodu

- Scene Management(Occlusion culling, Frustum Culling,bounding Volumes,BSP,OCT,Portale)

-Znajomość shaderów HLSL czy Cg

-Umiejętność efektywnego zarządzanie danymi(textury,shadery,modele)

-Oświetlenie, Cienie

-Programowanie Silnika

-Projektowanie i dokumentacja

-Znajomość kilku języków skryptowych(albo własny)

-Dużo samozaparcia

-Duża ilość czasu i talentu

-Tworzenie grafiki(chociaż tu może grafik pomoże)

-gra online więc jakiś winsocket czy DP

-dźwięk (FMOD czy DS)

- efekty fog, particles, różnego rodzaju blury itp,itd

na pewno coś pominąłem ale myślę, że choć trochę Ci to pomoże. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi!

Will właśnie takich wytycznych oczekiwałem. Wiem czego muszę się nauczyć!

Zapomniałem dodać że kiedyś miałem własny serwer gry Ragnarok online w którym sie bawiłem (dodawałem ręcznie potwory których grafika była nieużywana w grze, dodawałem warpy i takie tam podobne rzeczy :P)

 

przypływ gotówki już tuż tuż wiec czy mógłbym prosić o polecenie mi jakiejś książki związanej z moim 1 krokiem nauki czyli programowanie (i jaki język polecacie) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz spróbować z C++, nazw książek nie pamiętam ale na forum już dużo było o tym (ew. parę dobrych kursów też znajdziesz w internecie). Z tym że przyszykuj się na około rok nauki podstaw, a jeżeli miałbyś zrobić mmorpg-a w C++ to przyszykuj się na parę dobrych lat nauki (Zakładając że wogóle nie znasz C++)

Chociaż w GM-ie też można zrobić MMORPG-a (Borek umie :D ) z tym że wtedy lepiej nie robić w 3D bo to by było nie optymalne :P

po1:

Naucz się najpierw pisać Scripts-y w Game Makerze.

po2:

pobierz DARKBASIC (według moich kumpli jest najlepszy)

WTF? Co ma GM do DB?

Chociaż tak się zastanawiam czy DB ma możliwość zrobienia gry online?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...