Skocz do zawartości

Jak rysowac sklep z itemami?


Rekomendowane odpowiedzi

Chce sie dowiedziec jak rysowac sklep z itemami czyli: Mam obiekt o imieniu sprzedawca na niego jak klikne lewym przyciskiem myszy to zeby pokazywalo mi sklep(jakas ramke) a w nim umieszczone inne obiekty od siebie jak np. butelka . W butelce juz ustawilem ze jak na nia nacisne to mi odejmuje kasy i doaje zycia. Ale jak zrobic zeby po nacisnieciu na sprzedawc pojawiel sie sklep a w nim byla ta butelka? Bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale niebardzo mi o to chodzi . chcialbym wiedziec jak narysowac ramke naprzyklad z prawej u gory o wymiarach np. 200x200 a w niej obiekty . Gdy klikam na goscia pokazuje mi sie przezroczyste pole wokol niego ramka a w srodku sa inne obiekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz rysowac prosokąt to chyba musisz w draw bo gdzie indziej nie pójdzie. W draw możesz tez worzyć obiekty. wiec naprzykład:

 

CREATE:

pokazuj = false

 

 

LPM

pokazuj = true

 

DRAW:

if (pokazuj){
draw_rectangle(view_xview+0,view_yview+0,view_xview+200,view_yview+200);

// ramke juz masz wiec robisz obiekty ktore mozesz kupić

instance_create(x,y,miecz);
instance_create(x+20,y+10,obj_kusza);
instance_create(x+40y+20,mikstura);
}

 

 

itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tam rysuje to w innym roomie a mi wlasnie o to niechodzilo :P . Bo jak zmieniam room to mi sie niektore zecy cofaja jak potem wroce :P

 

I jeszcze jedno pytanko :) Jak zrobic zeby jak wziolem akcje po nacisnieciu enter zmienia mi sie sprita na atakujacego. Jak zrobic zeby ta akcja jak on takuje przeleciala tylko raz a potem niech sie zamini we wczesniejszy sprite ? Da sie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...