Skocz do zawartości

Inteligentne ładowanie iframe


Rekomendowane odpowiedzi

Piszę sobie ostatnimi czasy chat na stronę. Już zacząłem silnik - tak ma wyglądać save (zdecydowałem się na pliki tekstowe, to ma być prosty chacik, a nie nie wiadomo co :P)

 

Więc tak ma wyglądać ten zapis/archiwum:

id_wiadomosci||autor||czy_skasowano||tresc

Czyli np.:

7||Dawidds||0||Hejka :P

Możliwe, że ten format zapisu się trochę zmieni, ale na razie starcza informacji.

 

Skrypt chat_gen.php sprawdza, ile jest wiadomości w zapisie. I na tej zasadzie wybiera 15 ostatnich wiadomości, i wyświetla je na ekran. Pod warunkiem, że wartość czy_skasowano jest równa 0. Jeśli jest równa 1, to znaczy, że skasowano tą wiadomość. A jest ona trzymana dla porządku :P niech będą wszystkie id, a nie jakieś luki :P

 

Teraz ogólna budowa chatu (narazie..)

 

Mamy sobie iframe, do którego jest załadowana strona chat_gen.php. W tej stronie, w head'ie (<meta http-equiv='Refresh' content='4'>) ma autoodświerzanie.

 

Ale jedno mi nie pasuje. Strona z wiadomościami (iframe) co chwilę znika, i pojawia się, na czas wczytywania strony. Przeszkadza to w czytaniu wiadomości...

 

A eraz sam problem: Jak zrobić "inteligentne odświeżanie", że odświeżona zawartość iframe pojawi się dopiero, kiedy zostanie załadowana w całości? Czyli tak, jak jest w chacie GMC. Tylko co 4 sekundy :)

 

Prosiłbym o nakierowanie mnie na konkretną funkcję w JS (bo html chyba nie pomoże :P), bo to w chacie GMC nie jest zbyt zrozumiałe :P Fajnie by było, jakby nie było przy okazji "rzeźni" w kodzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe? Patrzyłem tam z miesiąc temu, bo byłem ciekawy, jak to jest zrobione. I tak mi się zdawało, że to JS....

 

No trudno.

 

A da się to zrobić w JS? Albo chociaż jakaś metoda, która trochę umili czytanie tego tekstu jak miga? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...