Skocz do zawartości

Security Guard


Marmot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W imieniu całego Engine Software w składzie Pietrus, Shaq i oczywiście Marmot (czyli mnie xDDDDDDD ), zapowiadam naszą najnowszą produkcję.

Cały projekt narodził się w nocy jak nie mogłem zasnąć, postanowiłem przekazać go Pietrusowi, a on na to:

Ta gra nie ma szans nie być hitem!

Więc tak. Cała fabuła gry, to to, że jesteśmy ochroniarzem. Zwyczajnym ochroniarzem pracującym dla jakiejś tam firmy ochroniarskiej (nie wymyśliłem jeszcze nazwy). Na początku dostajemy pracę w małym butiku. Oczywiście jest napad i nasz heroiczny bohater ma za zadanie złapać przestępców i ochronić sklep. Nic ciekawszego :D . Potem misje będą coraz ciekawsze, w coraz bardziej interesujących miejscach oczywiście (pociąg, autokar, samolot), a na koniec, najwyższy szczebel pracy ochroniarza. Ochrona prezydenta. Będzie można zakupić uzbrojenie, bo na początku dostaniemy zwykły gaz paraliżujący. Dostępne będą pistolety z tłumikami, pistolety z paralizatorami lub środkami usypiającymi oraz snajperka (tylko do ostatniej misji, jeżeli chcemy być snajperem na dachu, a nie żywą osłoną prezydenta.

Narazie wymyśliłem takie etapy i sądzę, że starczy:

- ochrona butiku

- ochrona sklepu jubilerskiego

- ochrona krajowego aktora w autokarze (z terrorystami)

- ochrona gwiazdy muzyki w pociągu (naszpikowanym terrorystami :D , nazwa zespołu dla ciekawskich, jeszcze nie jest przemyślana, ale moją propozycją było Strawberry Samurai xDDDDDD )

- zorganizowanie ochrony koncertu i jego ochrona xD (tego zespołu powyżej, dla ciekawskich)

- ochrona znanego zagranicznego aktora

- ochrona prezydenta.

Teraz co kto robi z nas w tej grze:

- Pietrus: kod, trochę grafiki 3D, trochę grafiki 2D

- Marmot: trochę kodu, trochę grafiki 3D, trochę grafiki 2D

- Shaq: muzyka, większa część grafiki 3D (postacie i pojazdy), większa część grafiki 2D, dźwięki.

Prosiłbym was też o pewną rzecz. Akcja gry będzie się dziać w Polsce, jednakże gra będzie po angielsku. W związku z tym, prosilibyśmy was o pomoc w wymyśleniu imion:

- głównego bohatera

- miejscowego aktora

- znanego aktora.

Gra będzie w pełnym 3D robiona pod silnikiem Irrlicht. Może będzie też dostępna możliwość gry online, ale to nie jest pewne. Jeżeli by było coś takiego, to może byśmy nawet Counter Strike pobili :] .

 

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji na temat tego projektu. Niedługo więcej informacji :D .

 

EDIT: Na prośbę Shaqa, wypisałem dokładniej jego funkcje, bo trochę zapomniałem napisać :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranma, nie bądź fałszywym prorokiem bo ześle na ciebie stado szarańczy, które zniszczą Ci twoje kapcie ;P A to naprawde groźna kara ;P

Premiere przewiduje (pietrus znawca prawa, finansów, ekonomii ;P) na...

- najbliżej -> luty 2006.

- średnio -> czerwiec 2006.

- daleko -> grudzień 2006.

- jak będą problemy -> czerwiec 2007

Ale przy zorganizowanej pracy zobaczycie w lutym lub czerwcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony tak... Z drugiej strony nie... ;] Teraz to ja jestem z klapkami na oczach, zajmuje sie tym co mam i już. Jak wpada mi jakiś inny pomysł na gre/program ide sie napić mineralnej i zaczynam czytać, oglądać tv... Byle co, tylko żeby zapomnieć, bo znowu lądujemy w koszu... A premiera Nowhere i Forgotten City coraz bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale gdy doczytałem do "Ta gra nie ma szans nie być hitem!" postanowiłem zakończyć tą męke dla mych oczu ;-)

 

Życze wam jak najlepiej... Jednak wiem że wymiękniecie przy pierwszym roomie tego projektu ... Taka prawda ;-) Napisanie dobrego, szybkiego kodu z uzyciem nawet irrlichta to sztuka... A przynamniej nie zepsucie go, a wprowadzenie swoich elementów ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w większości gier xD

 

Współczucie dla Shaqa  Domyślam co się będzie działo xD

 

Będę o tobie pamiętał przy opierdzielu dla Pietrusa, jeśli projekt nie wypali xD

 

Jesteś człowiekiem wielkiego serca ;)

 

Mamy już drugi projekt na horyzoncie i Pietrus ma dzisiaj rozstrzygnąć za który sie najpierw zabieramy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bucior - Ja nie krytykuje ich, tylko stwierdzam fakty. Wiekszośc projektów Marmota i pietrusa nigdy nie ujrząło swiatla dziennego [ Bądź Wciąż są "tworzone" ;-) ] a tworzenie czegoś an tyle skomplikowanego jak 3d, nawet w gotowym silniku przerasta ich mozliwosci. Zapewne jest tak że myslą że jest to bułka z masłem, jednak... wzieli się odrazu za całą piekarnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że słowa Ranmamana staną się prawdą i zabraknie wam w końcu chęci, pieniędzy i umiejętności. Choć najbardziej się boje o to pierwsze. NIe wiem dlaczego tak jest ale gdy robi się w pojedynke grę to już po tygodniu lub dwóch zniechęca się jej tworzenie, w waszym przypadku tak szybko nie straCICIE chęci, ale jeśli premiere planujecie na 2007 to być może wam się znudzi, przyjdą nowe pomysły któe będziecie chcieli zrealizować a ten pracochłonny projekt będzie wam przeszkadzał w ich zrobieniu. Nie wymyśliłem sobie tego ot tak ani nie wyssałem z palca, po prostu wyciągam wnioski z swojego doświadczenia jak i z innych gier. A tych wielkich projektów było już wiele:

- Jakaś super strzelaninka w Warszawie o powstaniu, i autorzy też zapewniali że nie będzie żadnych problemów, wszystko jest i gra napewno będzie a tu nic.

-Vedi Aurle coś tam, Qaztecoloca, On powtarzał że ma wystarczające umiejętności, i że gra na 100% będzie wydana , jednak na demie z samym Menu się skończyło

-Wreszcie ciągłe przekłądanie daty wydania FarmerfRana 3d.

Takich gier było jueszcze trochę, mówie wam to tylko po to abyście byli na 100% pewni że to uda wam się zrealizować. Bo nie chciałbym żeby okazało się później że nie zrobicie Security Guard, a przez pracę nad tą grą zaniechaliście tworzenia takich gier jak Nowhere czy LolMan.

Ja was nie krytykuje, więc nie wlkurzajcie się na mnie. Niemiej jednak bardzo bym chciał żeby w końcu wyszedł Jakiś Dobry projekt , i ŻYCZĘ WAM POWODZENIA W TWORZENIU TEJ GRY. Mam nadzieję że będziecie pierwszymi osobami które stworzą zapowiadany HIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Wczoraj zepsół mi się komp, dopiero dzisiaj naprawiłem neta, więc przepraszam team za niebycie mnie na zebraniu ;P Nieważne...

Czy gra wyjdzie, zależy tylko od chęci mojej drużynki (pierścienia?). To jest właściwie najważniejszy czynnik. Po tej 1 dniowej przerwie, myślałem nad tym i wyciągnąłem pewien ważny wniosek, który tylko ja mogę znać ;] Pozdrawiam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...