Skocz do zawartości

Zablokowane Problem z Apache


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem z serwerem Apache.

 

* Podczas korzystania z WebServu, Apache kończy działanie z takim komunikatem

errotrc7.png

Na forum WebServa nie odpowiadają

 

* Gdy próbowałem zainstalować Krasnal Serva, też wywaliło coś z Apachem, ale nie pamiętam co.

 

* Instalowałem Xitami. Tutaj zadziałał serwer, ale ma biedną obsługę i nie łapię się w tym programie. Nie wiem jak się odinstalowuje.

 

* Próbowałem zainstalować każdy składnik na surowo (Apache, PHP, MySQL), ale apache nie działał po wpisaniu http://localhost (wczytywało się pół godziny i nie wczytało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że wystarczy w ustawieniach Apache zmienić kodowanie na UTF-8 bądź ISO-8859-2. Ewentualnie, na Windows-1250, ale raczej nie powinieneś używać tego kodowania ;] . Chyba, że piszesz strony w Notatniku, to nie masz innego wyjścia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę w PSPadzie, nastawione kodowanie na ISO-8859-2, w meta tagach też. Jutro poszperam w Apache i zedytuję posta.

 

EDIT: Szukałem w Apache Info i znalazłem tylko to:

AddCharset ISO-8859-2 .iso8859-2 .latin2 .cen

to chyba znaczy, że jest kodowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Piszę w PSPadzie, nastawione kodowanie na ISO-8859-2, w meta tagach też. Jutro poszperam w Apache i zedytuję posta.

 

EDIT: Szukałem w Apache Info i znalazłem tylko to:

 

to chyba znaczy, że jest kodowanie...

 

Zobacz co masz jako AddDefaultCharset - jeżeli nic, to przeglądarka zależnie od nagłówka Content-type i Charset ustawia kodowanie, a jeżeli coś masz ustawione to tylko to jedno kodowanie będzie działać sprawnie a reszta może się kaszanić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...