Skocz do zawartości

Działkowicz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Otóż zacząłem robić swój stary projekt (wymyślony w lutym tego roku). Mam cały plan działania, co kiedy i jak więc nie bać się, że pozostałe projekty "olałem" :P Nowhere, FC i tak dalej robię dalej :) Teraz prezentuje... Działkowicza!

 

Działkowicz to gra w której wcielimy się w role działkowicza. Zaczynamy od określenia płci, koloru spodni, koszulki itp. bajerów naszego ludka. Gdy już to mamy, przechodzimy do terenu "budowania". Mamy swój teren i możemy go zagospodarować jak tylko chcemy. Można dać ogrodzenie, domek, specjalnie przygotowane, małe pola na uprawy np. marchewki, cebuli albo ogórków :] Do wyboru będą of koz warzywa i owoce. Będą to najbardziej znane nasionka, bez żadnych indyjskich herbat czy innego badziewia :> Główny cel gry:

- Budowa działki -> Sianie -> Sprzedawanie :>

Będziemy siać, a to co wyrośnie możemy sprzedać, by kupić "Nasiona Typu Lepszego", nawozy itepe. Myślę też czy nie wprowadzić sąsiadów... Lecimy na sałate sąsiada z łopatą i niszczymy "wyroby"... Ale o tym narazie milcze, bo niewiem czy mi sie uda :>

Jeżeli o grafike syćko będzie w rzucie izometrycznym. A cała gra jest pisana w... PureBasicu!! :D Dobra więcej nie zanudzam.

 

Tech-demo

Logo

 

Ściągajcie, podziwiajcie i mówcie co sądzicie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale grafike też zmienisz?!

Ja bym na twoim mjejscu zrobił to w GM i jakbyś sie postarał (lol), to nawet w full 3D. "Ludzika" możesz przecież wymodelować, jak ci sie za bardzo nie kce, to nawet w GM_Modelling :P

Nio, ale pomysł niezły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika Ci się nie podoba? Przecie ten murek i trawa jest pikna! :D

A GMa nie mam już na kompie :) Wyrzuciłem już hen dawno temu. Ostatnio w nim robiłem... Pare miechów temu :] Poza tym PureBasic nie jest zły... Ba, jest bardzo dobry. I nadaje się do takiej produkcji. A ludzik będzie raczej w 2D :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten działkowicz  :lol2: Można swoją działke wysokim murem aby nikt nie wszedł (ale gdzie ta działka?) :huh:

O co Ci chodzi? Że mur można stawiać? A chciałbyś aby ktoś Ci wchodził na działke? To jest tech-demo, czyli przedstawienie jak to będzie wyglądało, przedstawienie silnika ot co. Zresztą i tak większość zostanie podrasowana :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Heh, prace cancelowane, bo... być może głupi powód, ale cóż. Straciłem źródło. Całe. Zapomniałem zabezbieczyć przed formatem... Eh... Żal mi tego projektu, ale drugi raz do tego podchodzić nie będe :/ Miałem już dużo (wybieranie klocków, ludzik, byłem już przy sterowaniu ludzixem) ale trudno. Może jest pocieszenie, że 1 projekt mniej, heh :D Dobrze, że chociaż Nowhere przetrwało (z utratą 1 planszy, ale to nic). Pozdro. Temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co? Ja robiłem formata, żeby stracić pełno progsów, gier które miałem na C? Pewnego dnia włączyłem kompa, wywalał się błąd, nic nie mogłem zrobić - ratunkiem był format C. Format, reinstalka i gitara. A że nie miałem jak skopiować danych... Być może w dosie mogłem zrobić, ale nie znam komend. Jakieś pytania jeszcze? Może niech ktoś powie jeszcze, że kompa wyrzuce bo "Nołłere jest bee" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymon na częściowo racje :)

 

napewno ostatni?
A gdybyś ty pisał pare tygodni grę, miałbyś już dużo i nagle tracisz wszystko to co? Pisał byś od nowa wszystko? Ja gdybym robił to dla pieniędzy - może. Ale tak to nie. Poprostu... przyznaję - niechce mi się... Te pareset linijek kodu pisać jeszcze raz.

 

EDIT: Poza tym to zdanie, miało sens tylko w tamtym czasie. Miałem kupę projektów, i chciałem aby działkowicz był ostatnim... Jak skończe wszystkie, to zaczynam nowe... Ale los chciał inaczej... heh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...