Skocz do zawartości

Lekkie zacinannie się gry.


sfinkss

Rekomendowane odpowiedzi

OMG! Nie rozumiesz że zbyt dużo objektów/efektów w roomie zmniejsza FPS'y?? Jakbyś miał innego kompa to by ci sie nie muliło a na starym sie muli to już nie idzie od kompa tylko od liczby animacji/ruszania objektów na ekranie :D Jak mówiłem wcześniej:

Ale możesz zmniejszyć ilość wybuchów i będzie dobrze smile.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to ma wspólnego z kartą graficzną ????

 

Wszystko moze byc z tym wspolnego.

 

Tu nie da nic kupowanie nowego sprzetu , zasyfil kod jakims niepotrzebnym syfem , gre iloscia niepotrzebnych obiektow i tyle. Przykladowo zrobi jakas gre , nawali roznych niepotrzebnych efektow co spowolni gre i co ? Trzeba kupic jakis nowoczesny komputer aby pograc w ta gre ? Trzeba jak najbardziej sie da optymalizowac , zakupno nowego komputera nic nie da. Co z tego jak on kupi nowy , a inni nie kupia bo po co dla jednej gry.

 

Wszystko moze byc z tym wspolnego.

 

Tu nie da nic kupowanie nowego sprzetu , zasyfil kod jakims niepotrzebnym syfem , gre iloscia niepotrzebnych obiektow i tyle. Przykladowo zrobi jakas gre , nawali roznych niepotrzebnych efektow co spowolni gre i co ? Trzeba kupic jakis nowoczesny komputer aby pograc w ta gre ? Trzeba jak najbardziej sie da optymalizowac , zakupno nowego komputera nic nie da. Co z tego jak on kupi nowy , a inni nie kupia bo po co dla jednej gry.

 

768 Ramu, athlon 2200+

 

I to jest przeciez nie malo . Juz nie przesadzajcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach widzę że goraco się robi, ale mam pewien pomysł i chce się Was spytac czy to coś zmieni. ja aktualnie uzywam teg klocka 'effects' gdy obj_1 będzie miał kolizje z obj_2. a jesli zrobię 'change sprite' w tym momencie? i dam jaki sprite wybuchu? polepszy sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jeśli używasz tych efektów z gm to radze zrobić efekty po swojemu,zdaje mi się że bardzo zżerają ram,możesz zoptymalizować gre z preload itp jakoś to zrobić żeby tak nie ścinały a przykład zaraz zobacze bo mam dużo słabszego kompa więc zobaczymy jak to pójdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...