Skocz do zawartości

Zablokowane Cursed Kingom ONLINE


Paqoo

Rekomendowane odpowiedzi

Coś kombinowałem, ale już sam nie wiem. Mam nadać graczowi zmienną w CREATE, czy w alarmie? I druga rzecz - wystarczy tylko ją zadeklarować? Nie muszę tego dodatkowo wysyłać? Bo mam na serwerze tablicę graczy i powinno chyba ją odczytać do gracza. Mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadać graczowi zmienną w CREATE, czy w alarmie?

Omg synu załamujesz mnie coraz bardziej i bardziej.

 

Jeżeli zmienna ma być użyta tylko w obrębie danego skryptu wystarczy ją zadeklarować jako:

GML
var zmienna;

zmienna = wartość;

 

//....

zmienna += ioleśtam; //odwolanie do niej

 

A jeżeli ma być używana w różnych momentach/akcjach to trzeba ją zadeklarować w create

GML
//create

zmienna = wartosc;

 

//...

//inny event

zmienna -= ileśtam; //odowolujemy sie do tej zmiennej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że sam sobie nie poradzę. Nie wiem, czy porzucę ten projekt. Ale proszę wszystkich wolnych, umiejących GML i 39dll o pomoc, albo dołączenie do mnie :> Bo sam to ja kupę zrobię. Jeśli nie chcecie się mieszać to chociaż dajcie mi na PM swoje gg i jakoś wspólnie podziałamy.. Ktoś chętny? Proszę.. Xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że tak się skończy. A czy ktoś do ciebie dołączy... Wątpliwe. Naucz się GML'a i zrób jakąś prostą grę online to się trochę poćwiczysz i będziesz mieć o tym większe pojęcie. Nie wystarczy też zrobić wysyłania/odbierania danych i reszty gry. Pamiętaj, żeby jak najmniej obciążyć łącze, co z tego, gdy będzie grało mnóstwo osób, gra będzie super, kiedy na serwer będziesz potrzebował łącze 50Mb/s, a i tak gracze będą mieć lagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze twoje umiejetnosci programowania sa raczej patologiczne, wiec jezeli baaaaaaaaardzo ci zalezy na tym mmorpg'u proponuje skorzystanie z takiego silniczka (nie pamietam nazwy) w ktorym robione sa te wszystkie gowniane naruto online czy inne shity

 

pozdr

 

bartsteinstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę o linka, bo w ten sposób nie dojdę. Może jak podszkolę się to wrócę do projektu. Chyba, że w moje łapki dostanie się na prawdę fajny silniczek mmorpg =) Czekam na propozycje xD A tymczasem muszę czekać i robić swoją gierkę single player. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...