Skocz do zawartości

Problem z grafiką 2d.


LoseKK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem.

Umiem rysować różne rzeczy w 3d(sketchup)... Lecz nie umiem eksportować ich do gry ( i na razie nie zamierzam bo wiem, że będę mieć z tym problemy.

Grafikę 2d (tła buttony itp.) umiem robić w gimpie (bo jestem w nim trochę obeznany)

Mam problemy z narysowaniem postaci i rzeczy i otoczenia :angry:

Nie wiem czy pixelart to dobry pomysł bo nie mam talentu. A propos tego gdzie moge znaleźć do tego jakieś kursy lub coś?

I co byście mi polecili? :wheelchair:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... dobrze dobrana sygnaturka <_<

 

1. Kursu do pixarta raczej nie znajdziesz. Co tu wyjaśniać. Rysujesz pixel po pixelku obrazek.... ewentualnie wyjaśnienie, jak działa izometria etc.

 

2. Nie radziłbym SketchUp'a. Na pewno nie do takich rzeczy. Najlepiej Blender. Może z początku ciężki w obsłudze, ale jest ogólnie prosty :P Jedyną zaletą SketchUp'a jest to, że jest banalny w obsłudze.... No w sumie SketchUp to jakby grafika wektorowa, a Blender rastorowa :P Wiem, że to tak się nie nazywa, bo rastorowa to 2D, ale tak to nazwałem :P Chodzi mi o to, że w SketchUp'ie zrobisz kółko a w Blenderze nie.

 

3. Co do eksportu - poszukaj na forum. Trzeba wydać książkę - 1001 sposobów eksportu modeli 3D <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...