Skocz do zawartości

Zablokowane Najlepsze RPG z RPG Makera


Gość members_display_name

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Iron Man

Temat: Najlepsze RPG z RPG Makera

Zasady

- można korzystać z dowolnej wersji RPG Makera

- gra z gatunku RPG

- max rozmiar to 50mb

- ZABRONIONE jest używanie domyślnego RTP, za wyjątkiem ręcznego wyeksportowania z biblioteki pojedyńczych, koniecznie potrzebnych fragmentów. (nota: wskazane by było też wycinanie z pobranych z Internetu RTP tylko tych potrzebnych elementów i tworzenie za ich pomocą własnych bibliotek w celu ograniczenia rozmiaru gry)

- tematyka pracy dowolna (fabuła, świat itd.)

Zakończenie: 26 marca 2008

Oceniają: Iron Man, dziadekkleofas, Kamrat, blackmaul

 

ZASADY OCENIANIA:

-każdy członek składu sędziowskiego wystawia grze notę w skali od 1 do 10

-z not, które zebrała gra liczy się średnią dodawaną do ogólnej punktacji

-średnia zaokrąglana jest zgodnie z ogólnie przyjętymi regułami matematycznymi

-po zakończeniu terminu oddawania prac zakładana jest ankieta z tytułami gier oddanymi w terminie, w której każdy user może oddać swój głos na faworyta.

-punktacja uzyskana w ankecie doliczana jest do ogólnych punktów

-skład sędziowski ocenia grę po zakończeniu głosowania przez użytkowników tj. 28 marca 2008

 

Hejw fan!

 

Skontrolował konkurs: gnysek. ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iron Man
ja mogę być w składzie sędziowskim. Jak tak to pisać do Mnie NA PW !.

Skład sędziowski:

Oceniają: Iron Man, dziadekkleofas, Kamrat, blackmaul

Toż to wręcz truizm przecież!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iron Man
Przewiduję 0 chętnych. Ludzie mają problem, żeby zrobić taką grę dla siebie, a co dopiero na konkurs, z ograniczonym terminem =O

...ale RPG Maker do poziomu mniej więcej średnio-zaawansowanego jest prostszy niż konstrukcja cepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iron Man
Mówię o braku czasu i chęci. Połaź trochę po stronach/forach o RM i policz ile polskich gier wyszło >_<

Scena RPG Makera to jedno, a scena GM to drugie, Tutaj ludzie mogą mieć więcej chęci. ;p Tym bardziej, że dla dużej części userów tutaj zgromadzonych RPGM to powinna być pestka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewiduję 0 chętnych. Ludzie mają problem, żeby zrobić taką grę dla siebie, a co dopiero na konkurs, z ograniczonym terminem =O

 

A ja stworze gre i co wygram hehe no chyba że nikt nie zagłosuje :)

 

Nie no spróbuje zrobić xD Serio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iron Man
"Najlepsze RPG"? W tej sytuacji wygra gra, w której autor w ogóle nie będzie wrzucał czegoś własnego, tylko pojedzie na gotowym schemacie i zrobi kilkunastogodzinnego kolosa.

Pod uwagę w ocenie będzie brana także inwencja własna w kwestii oprawy audio/video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ZABRONIONE jest używanie domyślnego RTP, za wyjątkiem ręcznego wyeksportowania z biblioteki pojedynczych, koniecznie potrzebnych fragmentów. (nota: wskazane by było też wycinanie z pobranych z Internetu RTP tylko tych potrzebnych elementów i tworzenie za ich pomocą własnych bibliotek w celu ograniczenia rozmiaru gry)

 

Dobrze użyte RTP + trochę bajerów do niego pasujących działa cuda, uwierz mi. Za to zły mapper z ######stych graficzek nie zrobi nic fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuje 0 udziału.

 

1. To forum GameMakerClan.

2. Szkoda czasu na twój głupi konkurs... co ktoś będzie miał, nawet, jeśli wygra...?

3. Male możliwości... (RPG Maker)

4. Komu sie chce robić własne grafy tylko po to, aby wziąść udział w jakimś głupi komkursie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejszym problemem jest to, że dali za mało czasu, a że jednocześnie jest konkurs na rmxp.pl, mogą liczyć tylko na osoby z tego forum ;x

 

3. Male możliwości... (RPG Maker)
XD Bez takich obmierzłych żartów mi tutaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iron Man
1. To forum GameMakerClan.

2. Szkoda czasu na twój głupi konkurs... co ktoś będzie miał, nawet, jeśli wygra...?

3. Male możliwości... (RPG Maker)

4. Komu sie chce robić własne grafy tylko po to, aby wziąść udział w jakimś głupi komkursie...?

 

Ad.1-...a to konkurs na grę z RPG Makera, mała odmiana i próba zmierzenia się z czymś innym.

Ad.2-A co dostają ludzie, którzy biorą udział w niezliczonej ilości innych konkursów tutaj, z Ligą włącznie? Chyba tylko niewysłanego przez dziada Bet On Solidiera...

Ad.3-Tak, relatywnie małe możliwości, jednak prostota obsługi i zachęta do wykazania się pomysłem w bardziej ograniczonym środowisku programistycznym.

Ad.4-Żadne tam własne, mogą być każde inne zassane z neta, byle nie tylko te domyślne z RPGM.

 

BTW. To nie tylko moja inicjatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym poście wnioskuję, że myślisz że RMXP to nic... Naprawdę, jak umiesz coś zrobić i znasz się trochę na Ruby... Co ja gadam! Nawet na zdarzeniach możesz zrobić kilka w miarę porządnych skryptów! No ale niektórzy nie doceniają możliwości RPG Makera XP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym poście wnioskuję, że myślisz że RMXP to nic... Naprawdę, jak umiesz coś zrobić i znasz się trochę na Ruby... Co ja gadam! Nawet na zdarzeniach możesz zrobić kilka w miarę porządnych skryptów! No ale niektórzy nie doceniają możliwości RPG Makera XP...

 

Tak napisalem nic , ale nie odnioslem sie do konkretnego programu . Napisalem ogolnie , radze Ci przeczytac moj post jeszcze raz .

 

Up : O to mi chodzilo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...