Skocz do zawartości

[Ivona]


Indrycho

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś zobaczyłem że w zakładce mowa w Windows XP jest syntezator mowy, w moim przypadku były tam 3 głosy, w tamtym momencie zainteresowałem się syntezatorami mowy i znalazłem "syntezator mowy ivona", tam był chyba jeden głos, ale tak ostatnio przypadkiem wchodzę do panelu sterowania, zakładki mowa, patrze a do głosów z syntezatora doczepił się ten z ivony, tak samo było w opcjach ivony- były 3 windowsowe głosy, tak więc postawiłem teorie/pomyślałem że jest jakiś konkrety format do tego, czy i jeśli tak jest to czy jest jakiś program do tworzenia takich plików co bym mógł podczepić do ivinyicon14.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu, każdy syntezator mowy generuje zapis fonetyczny i wykorzystuje MCI do wygenerowania dźwięku na podstawie owego zapisu. Oczywiście jest to bardziej skomplikowane w praktyce. Polecam na początek przeczytanie:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Synteza_mowy

http://pl.wikipedia.org/wiki/Syntezator_mowy

 

@post_wyzej:

A co to ma do tematu :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz zapisac do .wav

u gory synteza -> zapisz mowe do pliku

:)

ale ja nie chce stworzyć nagrania, to jest łatwe, taki głupi nie jestem, chce stworzyć głos, tzw nagram poszczególne litery, tak jak to jest w standardzie i zapisać w takim pliku żeby syntezatory mowy mogły z niego korzystać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

sory, ze to powiem, ale jak słysze ivone to mi sie srac od razu chce... totalnie nie lubię syntezatorów mowy :/

 

Co do stworzenia samemu - no to trzeba już w syntezę głosu się bawić, a nie nagrywanie poszczególnych dźwięków, bo własnie tak te programy działają. One nie korzystają z gotowych literek, a tworzą dźwięk na podstawie zapisanych ustawień, dzięki czemu dźwięki w miarę płynnie przechodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania: IVONA to standardowy bank SAPI5, dlatego jest w pełni kompatybilny z XP i jego narzędziami, które wykorzystują syntezę ;)

 

gnysek - akurat IVONA jest pod tym względem dość prosta, spróbuj wklepać do niej np. ciąg tych samych liter i porównać ze sobą ich waveformy :> Naprawdę zaawansowane algorytmy (i, co z tego wynika, efekty) dobierania głosek stosują banki ScanSoftu i Loquendo - polecam ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...