Skocz do zawartości

Zablokowane Amerykanie zestrzelili szpiega w 10 sekund


Nx

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.dziennik.pl/swiat/article127424...ega.html#reqRss

 

No i git zestrzelili go xD

 

Eksperci przygotowywali się do tego strzału kilkanaście dni. Rakieta wystrzelona o 4:26 polskiego czasu z płynącego po Pacyfiku krążownika trafiła wadliwego satelitę, który wymknął się spod kontroli. Na celny strzał, ze względu na najlepsze w tym czasie warunki, było tylko dziesięć sekund.

czytaj dalej...

REKLAMA

 

Rakieta SM-3, wystrzelona z krążownika USS Lake Erie, trafiła satelitę, gdy ten leciał 247 kilometrów nad Ziemią. Na celny strzał było tylko dziesięć sekund, ponieważ Amerykanie nie chcieli, by szczątki spadły na zamieszkane tereny. Dlatego rakieta uderzyła w satelitę nad Pacyfikiem.

 

O powodzeniu misji zestrzelenia szpiegowskiego satelity poinformowało agencję Reutera źródło w Pentagonie.

 

Satelita zagrażał ekologii

 

Prezydent George W. Bush zdecydował o zniszczeniu satelity, ponieważ ważąca dwie tony kosmiczna maszyna wymknęła się spod kontroli. Jeśli runęłaby na Ziemię - i nie spłonęła w atmosferze - mogłaby skazić teren silnie trującym paliwem - hydrazyną.

 

Satelita przewoził około pół tony tego toksycznego paliwa. To, czy rakieta trafiła prosto w zbiornik z hydrazyną, będzie - według Pentagonu - wiadomo w ciagu 24 godzin.

 

Rosja i Chiny spekulują, że żadnego zagrożenia ze strony satelity nie było. Ich zdaniem był on w pełni sprawny, a Stany Zjednoczone zniszczyły go po to, by przetestować możliwość strzelania do celów w kosmosie.

 

Czekali na lądowanie Atlantisa

 

Amerykańska armia czekała ze strąceniem szpiegowskiego satelity na wczorajszy powrót promu Atlantis. Eksperci obawiali się, że szczątki zniszczonego sputnika mogą uszkodzić wahadłowiec.

 

Atlantis był znów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). To była ważna misja, bowiem prom miał zawieźć na orbitę Columbusa - specjalne laboratorium naukowe, skonstruowane przez Europejską Agencję Kosmiczną.

 

Załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej czeka na Columbusa od 2002 roku. Niestety, katastrofa promu Columbia w 2003 roku wstrzymała amerykańskie loty w kosmos na dwa i pół roku. Teraz dopiero pojawiła się szansa na dostarczenie laboratorium na orbitę.

 

Donat Szyller

 

Żródło: http://www.dziennik.pl/swiat/article127424...ega.html#reqRss

 

No to taka ciekawostka i tak pewnie już wiedzieliście o tym ale ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...