Skocz do zawartości

PC sie spier...


M@ti002

Rekomendowane odpowiedzi

M@ti002 - NTLDR to plik związany z wczytywaniem systemu (bootloader bodajże). Prawdopodobnie bez niego windows nie ruszy.

Zrób formata i po sprawie.

[edit] Spróbuj włożyć płytke Windows XP i tam jest takie coś jak naprawa systemu (lub podobne). Tam można to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdzieli się bo ma uszkodzony ram albo jest on po prostu źle podpięty... Spróbuj zwyczajnie zamienić miejsca ramów czyli:

1.Slot = Ram 256mb kingstone

2.Slot = Ram 512mb goodram

3.Slot = pusty

 

i zmień na:

1.Slot = 512mb goodram

2.slot = 256mb kingstone

3.slot = pusty...

 

Wiem, że to głupie ale pomaga... (nazwy i rozmiary ram'u były podane przykładowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harv: Wiem, że jesteś GMClanowym młotkiem któremu nic nie pomaga i nic nie pasuje, ale...

 

NTLDR jest ładowany do pamięci Ram w chwili startu Windows'a... Wiele problemów pochodzących od NTLDR jest powodowane źle działającym dyskiem twardym bądź nie prawidłowo funkcjonującym Ram'em... Czasami wywala nawet błąd z informacją, iż NTLDR nie istnieje, jeżeli mamy źle funkcjonujący ram... (NTLDR jest na dysku ale nie w Ram'ie, więc dla systemu zwyczajnie nie istnieje...)

 

Więc skoro wszyscy obstawiają dysk twardy, może warto podać też inne możliwe przyczyny?

Tak nawiasem mówiąc... Jeżeli masz źle podpięty ram to nawet instalator systemu Windows Ci się nie włączy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam ponownie.

moze nie jest to problem z pc ale z systemem a forum zasmiecac nie bede kolejnymi temetami.

mam pytanie: jak najlepiej chronic plik SYSTEM? nie chodzi tu o antywirusa ale o inne zabezpieczenia itp. - czy np. stworzyc punkt odzyskiwania systemu i go potem uruchomic??

 

przedwczoraj mi wyskoczyl blad - plik SYSTEM jest uszkodzony lub go nie ma. przeinstalowalem system. dzisiaj rano to samo - wtf??

a wiec - jak najlepiej ten plik chronic??

z gory dzieki :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
zainstaluj sobie windowsa na innej partycji

rano przegrywalem (znowu...) system i zapomnialem zeby na C: nie instalowac -.- no ale za kilka dni znowu trzeba bedzie reinstalla robic to na D: zainstaluje :D

 

Edit

Tyle spokoju bylo... :/

Teraz mi pc wylacza po kilkunastu minutach - moze do 20, nie patrze na zegarek. Pierwsza mysl - procek sie przegrzewa. Sprawdzilem everestem - 50 stopni - nie tak tragicznie. Spodziewalem sie ~60 :o wiec to raczej nie procek.

Czy ktos wie czego to wina? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz dopiero zmienialem na PRAWIE nowy (moze miesiac uzywany, odkupilem od kuzyna :P) wiec to nie to. RAM - chyba tez nie. Wylaczyl mi sie 2 razy na... wordzie 2003 :o a na np. grze pracuje normalnie. I ten office 2003 nie jest nowy jakby ktos zakladal ze to jego wina, gdyz mam go juz od niepamietnych czasow :> No a word 2003 chyba nie ma takich wymagan jak Freedom Force vs the 3rd Reich :)

Aha - zeby nie zapomniec. Przy wyzej wspomnianej grze sie zaczelo - zaczela sie zacinac, jednak to byla chyba tylko wina super duzego i dokladnie zrobionego levelu i mojego - ekhm - komputera, bo przy mniejszych detalach byl luz ;) System tez dopiero byl reinstalowany + format dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz zapewne. Tak, wiem, że pisałeś, że wymieniłeś na nowy, ale:

A - Cześć, wiesz co? Komputer mi nie działa...

B - Jak to?

A - Ostatnio wymieniałem płytę główną na nową i...

B - Więc to płyta główna jest winna.

A - Nie, to nie to. Wymienił ją na nowiutką.

B - A jak ona wygląda?

A - Nic nadzwyczajnego: cała czarna, śmierdzi i dymi.

Ostatnio każdemu (przynajmniej w moim otoczeniu) coś się dzieje z zasilaczem. Są takie zasilacze zwane no-name'ami, które szkodzą komputerowi. Sprawdź jakiej firmy jest zasilacz i porównaj ją z listą no-name'ów.

 

@Up: Ja miałem podobną sytuację: Grałem w Wiedźmina na starym kompie, zacinał się na średnich, więc zmieniłem na minimalne, zacinał się też na takich, więc zmieniłem na maksymalne i od tego momentu komp zaczął szwankować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pc "kaszle" :P tzn. jakies chrobotanie slychac, jakby sie... dlawil :P

jakies pomysly? :P

 

Przygotuj się na End. Mi się tak dysk spierniczył. Niebieskie ekrany, chrobotanie a w końcu ded - igła czytnicza pękła i wszystko poszło w ch... Co do boot from cd załatw sobie drugą taśmę, podłącz jedną pos DVDRom a drugą pod dysk. A, i kompa nie przeciążaj bo sie zawiesi i zrypie. Mój padł przy wypakowywaniu filmu.

 

Naprawde, skopiuj sobie wszystkie potrzebne pliki, bo sam tak miałem i teraz straciłem wszystkie projekty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...