Skocz do zawartości

Kości RPG


Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Kości RPG v1.1

 

Gatunek: Program

 

Opis: jako, że nie miałem czym rzucać wirtualnie, napisałem program w C#, który symuluje rzuty kośćmi k4, k6, k8, k10, k12, k20 + możliwość dodania 12 modyfikatorów (dodatnie i ujemne, po 6 dla obu). wszystko ubrane w ładny interfejs. Sposób użycia: miejsce Ilość rzutów pominę, bo tu jest chyba wszystko jasne. w Typ kości należy wpisać k4, k6, k8, k10, k12 lub k20 w zależności kto tam co chce losować, po czym wcisnąć Rzucaj. jeśli chce się dodać modyfikatory należy zaznaczyć Rzuty z modyfikatorami i wpisać w odpowiednim polu odpowiednią liczbę ;) Uwaga! pola w Modyfikatorach nie mogą być puste! musi być tam wpisane 0 bądź dowolna inna liczba, w przeciwnym razie wyskoczy brzydki error :)

 

Download:

mirror (6kb)

 

Autorzy: pietrus

 

Screeny:

KosciRPG.png

 

Uwagi:

- do poprawnego działania aplikacja wymaga .Net Framework 2.0*.

- użytkownicy linuksa do poprawnego działania aplikacji muszą się zaopatrzyć w Mono. program należy uruchomić poprzez komende mono "Kości RPG.exe".

 

* Mirrory: dla x86, dla x64, mirror dla nie lubiących MS'u.

 

może komuś się przyda (prócz mnie).

miłego rzucania podczas sesji :D

pozdrawiam.

Sorry, miszczu, ale nie użyłeś wzorca. Warn.

Patrysław

 

jak to nie użyłem? O_o

 

Lol, Pat! Jak to nie?

Tymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pola w Modyfikatorach nie mogą być puste!

To napisz instrukcje IF która sama by wstawiała 0 jeżeli nic nie jest wpisane. :]

do poprawnego działania aplikacja wymaga .Net Framework 2.0

Nie przetestuje,nie sciągam niczego ze strony Microsoftu.

 

EDIT:

@down

wiem co i jak należy zrobić.

Też tak mysle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem co i jak należy zrobić. ale mi się już nie chciało ;) poza tym program pisałem głównie pod siebie, a mi to nie przeszkadza. ale może dzisiaj bądź jutro poprawie ten durny błąd i wrzucę tutaj ;]

 

wisznu: >_>

specjalnie dla ciebie: mirror 2. inny mirror, nie należy do strony ms'u :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Nie przetestuje,nie sciągam niczego ze strony Microsoftu.
Aż muszę to skomentować, bo trollowania nie toleruję. Powtarzasz się po raz kolejny, wcześniej w innych tematach, a teraz tu. Jeszcze tylko brakuje byś pisał winshit, bill gejts itd. Jak Ci to sprawia radochę, to zmień forum, gdyż tutaj nikogo nie bawią takie teksty, a wręcz mówią o tym jak bardzo jesteś niedojrzały. Poza tym gratuluje działania w GM pod wine, bo chyba nie chcesz powiedzieć, że jesteś hipokrytą i korzystasz z windowsa? :)

 

 

A co do programu i Mono, to Pietrus ściągnij sobie Moma:

http://www.mono-project.com/Moma

 

Wybierasz aplikację, wersję mono (spośród zainstalowanych) i program wyrzuca wszelkie niekompatybilności. Sprawdziłem u siebie program i jest zgodny z mono 1.2.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Hmm, nie mogłem się powstrzymać i przejrzałem źródło Reflector'em. ;)

 

Nad kodem nie będę się rozwodził (np. zastosowanie tablic), ale polecam przeczytanie zalecanych konwencji nazewnictwa:

- http://www.only4gurus.net/miscellaneous/id...ng_standard.pdf (olej tylko prefiks "m_")

- Lub na podstawie Philips Medical Systems: http://www.tiobe.com/standards/gemrcsharpcs.pdf (lepszy ale znacznie dłuższy pdf)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem. nad pisaniem kodu muszę trochę popracować (a tablice w ogóle obczaić, bo jeszcze nie patrzyłem jak to w C# wygląda :D). w każdym razie dalszy rozwój tego programu jest zamknięty (ew. poprawie to z pustymi polami), teraz przymierzam się do napisania gry :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irrlicht icon11.gif to na pewno kiedyś wykorzystam, ale raczej do 3D i w dalekiej przyszłości :P do 2D w zasadzie tylko foremki i gdi (które ponoć jest wolne - tak więc prędzej czy później będe musiał z tego zrezygnować), bo nie wiem czego innego użyć, a XNA wymaga SP2 (którego z pewnych przyczyn nie mam) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak. Program fajny, ale sugeruję, żeby nie wpisywać tego k, tylko to k było poza tym do wpisywania. Niektórzy mogą nie wiedzieć, że istnieje coś takiego jak k6, k10, k20 itd. tylko będą wpisywać 6, 10, 20 itd. Poprawiłbym to. No i jeszcze, coś nie tak jest z paskiem tytułowym na Linux:

zrzutekranu1064nf.png

Pozatym, wypadałoby dopisać w uwagach, że aplikację pod Linux odpala się tak:

mono "Kości RPG.exe"

Inaczej, odpali się wine, albo będzie szukać pliku kości ;p . Poza tym, lepiej stosować nazwy bez spacji i polskich liter w nazwach plików, najlepiej jeszcze pisane małymi znakami, unika się wtedy niedogodności związanych z przenoszeniem na inne platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...