Skocz do zawartości

Problem z muzyką mp3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dziś mam trochę inny problem z Game Makerem, a mianowicie z muzyką w formacie mp3. Chodzi mi oto, że gdy chce normalnie "włożyć" muzykę w formacie mp3 do gry to w Game Maker 7.0 Lite pokazywał mi się jakiś błąd, a w Game Maker 8.0 Pro po prostu muzyka mi nie działa :( Dziwne też jest to, że u kolegi ta sama muzyka w Game Maker 7.0 Lite działała, a u mnie nie. jedynym rozwiązaniem było to, że musiałem użyć programu który konwertuję mp3 do wav, ale potem ta dwu minutowa muzyczka zajmowała, aż 21 megabajtów, czyli 15 razy więcej niż sama gra bez muzyki, a ta sama muzyczka w formacie mp3 zajmowała tylko 1 megabajt.

 

Dało by się na to coś poradzić? Inaczej, żadna moja gra nie będzie mogła mieć muzyki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Game Maker chyba nie obsługuje mp3, ponoć używa do tego odtwarzacza, którego masz na kompie, a w tym przypadku najwidoczniej z nim jakoś nie współpracuje. Na twoim miejscu użyłbym jakiegoś DLL'a do odtwarzania mp3 i innych.

 

edit: looknij na to: http://gmc.yoyogames.com/index.php?showtopic=120034

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega nie jest tak zaawansowany informatycznie jak ja. Jedyne programy które instaluje to są gry, a jedyny program do odtwarzania muzyki u niego to Windows Media Player. Nigdy nie instalował żadnych silniczków do odtwarzania muzyki itp. A jednak muzyka w formacie mp3 w Game Maker mu działa. Tak samo jest na komputerach informatycznych w szkole do których takie silniczki itp. nie można ściągać i jest to karalne. A na moim komputerze oprócz Windows Media Player mam jeszcze dwa programy do odtwarzania muzyki.

 

Więc dlaczego u mnie nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Game Maker 8.0 Pro żadna muzyka w formacie mp3 po prostu muzyka mi nie działa, a w Game Maker 7.0 Lite pokazuje mi się to:

 

Nie można ustalić typu urządzenia na podstawie podanego rozszerzenia pliku.

 

Odrazu mówię, że ten plik muzyczny działa u kolegi i działa na moich programach do odtwarzania muzyki ( Windows Media Player, AIMP2, WINAMP ), a jest on w formacie mp3.

 

Na serio nikt nie wie co mogę z tym zrobić?. Mam bardzo dobre muzyki na komputerze i chce je wykorzystać, a jak będą miały około 20 megabajtów to je nie wykorzystam ( przeciętnie około 6 minut muzyki zajmuje aż 100 megabajtów po zmianie na wav, a przed około 6 megabajtów ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...