Skocz do zawartości
zesio13

Nietypowe pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze zastanawiałęm się jak tworzone są takie gry np : gta 3 , nfs carbon

są tam takie dźiwne rozszerzenia że nie wiem

myślałem że to jakiś program przecież żadnen moim zdaniem program do tworzenia gier nie pomieściłby takiego miasta czy tam ....objektów

szukałem w google i nic

więc was pytam

....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najczęściej w C++,a te rozszerzenia to nic innego jak format plików które gra obsługuje(muzyka,grafika,modele)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

czyli każdy element trzeba ułożyć we właściwym miejscu za pomocą c++

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie tylko C++ twórcy wykorzystują. Warto wspomnieć, że np. takie Chrome było robione w Java, a taki Maluch Racer 2 w Blitz3D :P . Jednak, najczęściej jest to C++. Twórcy najczęściej wykorzystują gotowe silniki typu RenderWare, Source, Quake III, Quake II, Unreal Engine, co przyśpiesza im tworzenie gry wielokrotnie. Na przykład takie GTA 3 o którym wspomniałeś, jest oparte o silnik RenderWare. A rozszerzenia są po to, żeby nie kraść zasobów z gry bądź ich nie podmieniać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dźęki marmot :) wiem już jakie programy

a czy da się je pobrać z neta ?

chciałem sie pobawić troche

ps.Czy da sie zrobić takie gry w game makerze ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Człowieku jakie programy?! To są silniki i języki programowania. To nie jest tak, że sobie układasz sprity i inne na mapie! Najpierw się naucz C++, Pascala, albo jeszcze czegoś innego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A po co ma się uczyć Pascala albo jeszcze czegoś innego żeby pisać w C++? Czasami przeczytaj poprzednie wypowiedzi i przemyśl co piszesz panie Miki...

@zesio:

Poszukaj na forum, jest tu dużo o C++. Jeżeli chodzi o program do pisania w nim, to poszukaj w google Code::Blocks. Z silników które wymieniłem, darmowy jest tylko Quake III, ale on jest bardzo trudny, więc lepiej zainteresuj się silnikiem Irrlicht, też darmowy i prosty. Musisz jednak wiedzieć, że C++ to nie Game Maker i tu już jest wielokrotnie trudniej.

A w Game Maker da się zrobić takie gry, tylko gra jakości Quake II będzie mieć wymagania Quake IV.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
A po co ma się uczyć Pascala albo jeszcze czegoś innego żeby pisać w C++?

A czy ja napisałem żeby się uczył C++? :boxed: Ja mu napisałem żeby nauczył się jednego z języków programowania i podałem mu przykład.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
A czy ja napisałem żeby się uczył C++? :boxed: Ja mu napisałem żeby nauczył się jednego z języków programowania i podałem mu przykład.

Ale przyjebałeś ładnie. Marmot napisał, że zysio czy jakmu tam potrzebuje C++, a ty mu do chuja walisz z pascalem itp.

Bye, bye :bye1:

Słownictwo.

Tymon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zesio13: Nie chce Cię zniechęcać, ale nie myśl, że szybko zaczniesz pisać jakiekolwiek gry w C++, najpierw musisz opanować C++ zaczynając od podstaw. Życzę powodzenia jeśli zdecydujesz się uczyć C++. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Nie chce Cię zniechęcać, ale nie myśl, że szybko zaczniesz pisać jakiekolwiek gry w C++

Ja swoją pierwszą grę zrobiłem zaraz po dniu nauki C++! :D. Była to tekstowa gra w konsoli dosowej oparta

głównie na pętlach "while" i "do". :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ja swoją pierwszą grę zrobiłem zaraz po dniu nauki C++! :D. Była to tekstowa gra w konsoli dosowej oparta

głównie na pętlach "while" i "do". :P

No o tekstowych akurat nie myślałem. :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale każdy programista C/C++ zaczynał od konsolowych programów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajny program wydał Microsoft - XNA Game Studio , ale tam trzeba chyba znać C++ :D

Podobno ma duuuuże możliwości. Jakby co ja nie ściągałem (za dużo waży) :]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie C++ tylko C# :] . A możliwości ma takie jak każdy silnik, jedyne co go trochę wybija, to możliwość robienia gier dla konsoli XBox.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

powiedzcie mi tak z czystej ciekawości ile lat trzeba się uczyć języka c++ by mieć takie umiejtności jak współczesni profesjonaliści?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Możesz się uczyć dwa miesiące i umieć to co "współcześni profesjonaliści". Najlepiej skończ studia i dodatkowe kursy z dziedziny programowania, a posiądziesz całą wiedzę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie ma czegoś takiego jak ile lat się uczyć. Jedni nie mogą w C++ pojąć składni przez 5 dni jak ja, a niektórzy potrafią się zabrać za WinAPI po dwóch dniach nauki ;f .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

XNA Game Studio to nie żaden programik czy silnik, tylko framework wyższego poziomu niż standardowe api DirectX'a.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zesio13, całą gre nie robią tylko w kodzie. Używają własnych edytorów i robią mapki misje itp. , co naprawde ułatwia tworzenie (bo widzisz to wizualnie a nie w kodzie ;])

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale te edytory też muszą jakoś w czymś sami napisać ;p. A od wizualizacji są tez oddzielne własne kompilatory i DDC, też pisane na kodach :D.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja Ci polecem z silników , Ogre3D - chyba najlepszy darmowy silnik jaki widziałam :D .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mi sie nie chce tego wszystkiego pisać xD jestem troche próżniakowaty wolę sobie poukładać z gotowych klocków jak jest w game maker

pozdro ;]

dźęki że mi pomogliście w temacie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

oni zarabiają na tych grach takie pieniądze, bo tobie się nie chce tego robić, a im się chce - masz tu całą filozofię rynku, zrób z tym coś, a jak już się dorobisz i nauczysz używać googla, odpal mi z 3-4 miliony ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a czy da sie coś podobnego do Gta 3 w game maker 3D zrobić albo tych innych cudach firmy TheGameCreators?????

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

w The 3D Games Maker to nie, ale w Dark Basic byś zrobił, tylko praca w tym programie jest dużo trudniejsza niż w Game Maker. Jeżeli w GM nigdy nie próbowałeś skryptować, to w Dark Basic totalnie nic nie zrobisz ;p .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ale do Dark Basic jest dołączony manual po polsku (w przeciwieństwie do GM'a gdzie trzeba siedzieć ze słownikiem w łapie), więc z nauką nikt nie powinien mieć problemów :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ehh [']

nie da się, bo żeby to zrobić, trza umieć programować( I CHCIEĆ! ) :o i tyle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Mojim zdaniem najlepszy program do robienia gierek To RPGMAKER jest latwy w uzyciu i nie trzeba znac zadnego jezyku programowania

oto link do strony ---->>Świat RPG Maker<<-----Oto link do strony

www.rpg-maker.***.pl

Wybacz, ale to jest spam i dostajesz za to warna. Jeszcze raz zobaczę, że to robisz, to masz bana.

Marmot

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta