Skocz do zawartości

[EP] Zwrócenie pozycji testu kolizji


Exigo

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu zaznaczę że chodzi tu o znajomość Extreme Physics (takiego rozszerzenia z fizyką, btw.).

Otóż wygląda to tak: Wszystkie funkcje z rodziny ep_world_collision_test_line, box, etc. zwracają tylko bool'a mówiącego o występowaniu kolizji w teście. Teraz chciałbym dobrać się do pozycji tego testu która zwróciła pozytywną wartość. Nie idzie znaleźć żadnej funkcji pozwalającej na to, a przecież wydaje się logiczne, że dostęp do tych danych powinien być na wyciągnięcie ręki.

Miał ktoś kontakt z tą biblioteką i jest w stanie zasugerować jakieś rozwiązanie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się na bank bo robiłem to do mojej strzelanki, której tutaj na gmc nie pokazywałem. Chciałem wykryć kolizję pocisków ( sam ray ) z beczkami i odepchnąć je oraz na pozycji kolizji ustawić efekt graficzny. Mam to na dysku ale daaaawno nie zaglądałem i długo bym się pewnie doszukiwał rozwiązania.

 

https://gmclan.org/uploader/539/jetout.jpg na tym screenie to widać

Ta cieniutka szara linia to ray od pocisku.

 

Edit:

 

Btw mogę ci podesłać narzędzie które zrobiłem pod Extreme Physics, jest to edytor kształtów. Wczytujesz jakiś obrazek i rysujesz po nim kształt który potem możesz użyć jako fizycznego obiektu.

Tak on wygląda edytor.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff. Tak na przyszłość, gdyby ktoś napotkał podobny problem:

 

ep_world_get_collision_body(world, index);

gdzie:

world_id: The id of the world.

index: The index of the collision (0 is the first index). The collision functions will return the number of collisions found.

 

Należy wywołać ją po teście, i zwróci ciało ostatniej kolizji.

 

Btw. dzięki Huder za fatygę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...