Skocz do zawartości

Zablokowane [C++] Allegro...


Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, ktoś wie jak zrobić w Allegro grawitację ? Oraz jak stać na obiekcie ? Jak ja robię ciąglę wyskakują mi błędy a jak skończę to znowu jakiś, szału można dostać...

porada:

- zrób wartość odpowiedzialną za spadanie

- porównuj pozycje.

przyda się też trochę logicznego myślenia.

I PAMIĘTAJ, ŻE TO SIĘ TYCZY NIE TYLKO ALLEGRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie lekcje fizyki. co, wzór mu podasz na przyspieszenie grawitacyjne? tu idzie sama logika - zmienna a raczej stala grawitacji G, wektor grawitacji lokalnej. gdy postac na niczym nie stoi, dodaje sie do tego wektora drugi wektor skierowany do dolu o dlugosci rownej G*deltatime. potem ten wektor wynikowy dodajesz do pozycji gracza, gdy stoi na czyms to zeruje sie wektor grawitacji i tak dziala ta grawitacja. Prosciej idzie zrobic jak jaklub powiedzial, ze zamiast wektora zwykla wartosc. bedzie to dzialac rowniez dla skokow gdzie odejmujesz jakas wartosc, grawitacja sciagnie skok spowrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozycja to też wektor. wektor przesunięcia od środka układu współrzędnych.

dla tego niech użyje sposobu jakluba, ja go rozwinąłem, teraz niech tylko zrobi z tego użytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Boro Casso kod i happy

tylko że kod, który dał ci Boro Casso, właściwie do niczego nie służy. no i nie wiedziałem, że wiki zawiera takie informacje, ale cóż. temat jest rozwiązany, wszystko u ciebie działa, z tego co napisałeś. to powodzenia i myśl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...