Skocz do zawartości

koziu

Użytkownicy
 • Zawartość

  51
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O koziu

 • Tytuł
  Smart Newbie

Previous Fields

 • GG
  8469584

Profile Fields

 • Płeć
  Male
 1. Cześć, Walczę z zachowaniem stanu gry przy użyciu plików .ini w grze, którą eksportuję do HTML5. Mam następujący kod dla testu: var i = 10; ini_open("save.ini"); ini_write_real("section", "key", i); ini_close(); var read = -1; ini_open("save.ini"); read = ini_read_real("section", "key", -2); ini_close(); show_debug_message( string (read) ); Kiedy eksportuję grę do Windows, wszystko działa jak powinno - nawet po skasowaniu części "zapisującej" nadal wykonywany jest odczyt i show_debug_message pokazuje 10. Znaczy to, że pliczek "save.ini" został gdzieś zapisany - mimo tego, że nie znajduje mi go windows swoim narzędziem wyszukiwania. Dodałem plik "save.ini" ręcznie w katalogu gry i dodałem go do "Included Files" w GM:S. Game Maker utworzył folder datafiles i tam skopiował "save.ini". Wszystko nadal działło jak oczekiwałem ale plik "save.ini" z datafiles nie zmieniał się. Tak jakby Game Maker nadal sobie robił ten plik gdzieś i tam też go odczytywał. Zmieniłem też ini_open() na : ini_open(working_directory + "save.ini"); i nadal wszystko działa a zaincludowany plik się nie zmienia. Zmieniłem na ini_open(working_directory + "datafiles\save.ini"); i nadal zapisuje "gdzieś" i odczytuje z tego samego miejsca. Ponieważ znalazłem informację, że ini_open w HTML5 działa jedynie na plikach ,które dodaliśmy do projektu (Included Files) zależy mi na tym aby odwołać się do właściwego zasobu / pliku - tego, który dodałem. Tu potrzebuję pomocy. Oczywiście sprawdziłem czy tak napisane jak jest obecnie działa po eksporcie do HTML5 i jak można było się spodziewać - nie działa. Każda pomoc będzie mile widziana. Pozdrawiam, Koziu
 2. Galeria Grafik

  Ten mój "twór" przestał się rozwijać lata temu. Kod zaginął... i może dobrze nawet.
 3. Galeria Grafik

  Ale bym grał w to! Jedyna - serio jedyna rzecz, która mi odrobinkę przeszkadza jak na to patrzę to to, że silniki zostawiają taki długi ślad. Ale ślinię się na to tak bardzo, że brak mi słów - uwielbiam takie klimaty. Sam kiedyś próbowałem czegoś... chciałem napisać podobnego ale nie chcę Cię urazić. Powiedzmy czegoś co bardzo chciałem by wyglądało choć w 1/10 tak dobrze :) Nawet na forum kiedyś pokazałem "demo" - więc jak ktoś chce jeszcze dodatkowo docenić to co robisz (nie wiem czy to potrzebne) to może sobie zobaczyć jak mogło to wyglądać gdyby było zrobione źle :D https://forum.gmclan.org/index.php?showtopic=27466
 4. Ocult

  Jakaś instrukcja? Cokolwiek? Zagrywam stworka - tracę życie? Co robi stun / inne efekty - nie widzę czy się udało czy nie. Po co jest atak / obrona stwora? Co robią klątwy? Manual musi być!
 5. Solstice

  Trochę to smutne, że sprzedaliście ~5000 sztuk. Gra jest na bardzo wysokim poziomie i chociaż to nie moja bajka - nie sposób nie docenić takiej pracy. Na stronie widzę, że mało się dzieje - mam nadzieję, że nie przymieracie głodem i zobaczymy jeszcze fajne produkcje spod waszego "pióra".
 6. UUUU... a na zdjęciu wyglądał jak prawdziwy ;P Nie raz już (bo chyba dwa razy) pisałem TeeGee, że uważam Twoje podejście do tematu za jedno z najbardziej profesjonalnych jakie trafiało się na forach / blogach. Tak jak napisałeś - najpierw dobrze popracować u kogoś - nabrać skilla, poznać ludzi. Podejmowanie decyzji w wieku dajmy na to 20 lat, że od dziś jestem "Niezależnym Twórcą Gier" mogą się skończyć tragicznie. Chyba, że jesteś gotowy postawić wszystko na jedną kartę?
 7. Proponuję poczytać blog MoaCube. Możesz się sporo dowiedzieć o tym jak żywią się osoby, które zrobiły coś tak ######stego jak Cinders. Jakie zysky osiągają z produkcji gier - Tomek nawet ostatnio kupił sobie Porsche. Słowem kopalnia wiedzy "od kuchnii". PS. Jeśli rzuciłeś studia i obawiasz się pracy za 1200 po 12h to nie wiem czy Indie Dev jest dla Ciebie. Lepiej rób jak Baca - dziesiątki małych aplikacji do android marketu i $ leci ;)
 8. Cinders

  Daj znać od razu jak strzeli 1000 :) a potem 10 000 :) Edit: sprzedanych sztuk oczywiście.
 9. Cinders

  Powodzenia TeeGee :)
 10. Co-Op

  TeeGee wiesz zapewne, że na ujawnienie tego kodu czeka wygłodniałe stado wilków i uczynienie tego zaskutkuje wysypem miliona podobnych gier (bo grafika rysowano wycinana już się gdzieś pojawiła)... więc kiedy zobaczymy kod? :P
 11. Co-Op

  TeeGee - dawien dawno kiedy ogłaszałeś powstawanie tej arcadówki ;) wspomniałeś coś na temat udostępnienia jej kodu dla celów edukacyjnych. To nadal jest aktualne? Zakładam, że jak coś pojawi się on na stronie MoaCube?
 12. Cinders

  Co tam w projekcie słychać? Na stronce daaaaawno nie było nic nowego w temacie.
 13. Baca Studio

  Jak Ci idzie akcja z wpłatami przez PayPal?
 14. Baca Studio

  Ale kiedy to baterie ludzie ściągają ;) Inne aplikacje nie cieszą się takim powodzeniem... a tu o $ a nie o przyjemności chodzi jak znam życie ;)
 15. Space Adventure

  Ok to może jeszcze raz o sterowaniu: Mamy trzy poziomy alarmu: Zielony (aktywny na początku) - tarcze i broń wyłączone - aktywujemy klawiszem (1) Żółty - tarcze włączone, broń wyłączona - aktywujemy klawiszem (2) Czerwony - tryb do walki - tarcze i broń włączone - aktywujemy klawiszem (3) Gdy nie ma w pobliżu wrogów: Zielony: + pozwala na handel (blisko planety + LPM) + pozwala na lot między sektorami (trzymamy spację przez pewien czas) + pozwala włączyć "turbo" - lewy shift (zwiększa maksymalne prędkości) Jeśli chodzi o strzelanie: LPM - wszelkiego rodzaju lasery PPM - rakiety itp Nie ma zasadniczo muzyki. Jedynie przy walce trochę. A co trzeba robić? W zasadzie polatać i powalczyć :D Bo niewiele więcej można obecnie (no pohandlować jeszcze). Na win XP miałem taki problem, że po włączeniu czerwonego alarmu gra się wieszała - niestety nie mam pojęcia dlaczego by tak się działo... Mam nadzieję, że będzie trochę jaśniej teraz. A misje są takie: + polataj + włącz tarcze (żółty / czerowny alarm) + zniszcz kogoś
×