Skocz do zawartości

TeoTN

Użytkownicy
 • Zawartość

  402
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez TeoTN

 1. Szkoda, bo jak na moje potrzeby działało wszystko bezproblemowo w poprzednich wersjach GMa, a przydałby się taki mały threading... A nie dałoby się jakoś odblokować tego sprawdzania wersji GM? To dałoby coś?
 2. A co z GM8.1? Bo obecnie mi nie działa :(
 3. Jak rysować i zapisać do pliku rysunek znajdujący się poza roomem? Tzn. mam najpierw skrypt, który coś mi rysuje w obszarze x: 0-54, y:100-154 (różne kwadraty rysowane przez draw_rectangle) i zapisuję do pliku w alarm[1] przez: GML sprite_add_from_screen(sprite0,0,100,54,54,false,false); sprite_save(sprite0,ind,"test.png"); Teraz chciałbym pomniejszyć rozmiary rooma (a właściwie to okna) do 100x100 tak, żeby rzecz dalej działała (czego oczywiście obecnie nie robi) Jak to zrobić?
 4. Rysowanie poza roomem

  ummm... A jak narysować kwadrat na surface mającym jakieśtam id? Bo coś nie mogę znaleźć funkcji analogicznej do draw_rectangle...
 5. Otóż mam dość powszechny problem, nawet poruszany parę razy na forum, ale chyba nie w tak ekstremalnej wersji. Straciłem ważne dla mnie pliki w wyniku formatowania (źle zrobiona kopia zapasowa boli) i chciałbym je odzyskać. Problemem jest to, że prawdopodobnie część z nich jest już nadpisana (ale nie więcej niż jednokrotnie ^^), w każdym razie Stellar Phoenix Windows Data Recovery niespecjalnie sobie z tym poradził, tzn. znalazł te pliki, na których najbardziej mi zależy, ale po odzyskaniu są one bezużyteczne - typu fotografie ucięte do wąskiego paska, albo dokumenty Worda pełne krzaczków lub spacji. Podejrzewam, że to wina albo fragmentacji danych przed formatem, albo... nie wiem. Ogólnie to wiem, że takie rzeczy są raczej niemożliwe, no ale mam nadzieję, że jest jakieś rozwiązanie (niekoniecznie kosztujące tyle co wizyta w OnTrack).
 6. Formatowanie - odzyskiwanie danych.

  To fajnie, że masz parę tysiaków na zbyciu ;) EDIT: Wygląda na to, że Zero Assumption Recovery sobie nieźle radzi, jeśli komuś kiedyś się taka wskazówka przyda.
 7. Formatowanie - odzyskiwanie danych.

  Dzięki, ściągnąłem, zaraz wypróbuję jeszcze ten. Natomiast zastanawia mnie inna rzecz: odzyskałem 3350 zdjęć przy pomocy programu Piriform Recuva, które były oznaczone jako Stan: znakomity, ale mimo wszystko nie daje się ich otworzyć (zajmują wiarygodną ilość miejsca na dysku...). Czy ktoś wie dlaczego i jak to naprawić?
 8. Dysk + router

  Rozważam zakup dysku twardego Western Digital My Passport Essential SE 1TB i zastanawiam się, czy i w jaki sposób mógłbym go podpiąć do routera Sweex LW050v2, jeżeli dysk ma tylko złącze USB, a router tylko gniazda RJ-45... Czy są może jakieś przejściówki lub coś podobnego? I jakiego oprogramowania trzeba by użyć, żeby komputery połączone przez Wi-Fi z routerem widziały dysk i mogły z niego normalnie korzystać?
 9. Dysk + router

  Podpięcie kompa odpada, bo wszystkie, którymi dysponuję muszą być mobilne, a specjalnie dla całej sprawy nie chce mi się kupować nowego kompa ;) A takie jeszcze pytanie: czy dysk ze złączem RJ-45 można podpiąć pod dowolny router, czy musi on mieć jakieś specjalne oprogramowanie czy coś takiego?
 10. Przede wszystkim to sorry, że w Valhalli, ale nie orientuję się gdzie można "szukać" dodatków go GMa na forum ;) [Wujek Google wymiękł, przynajmniej przy wpisywanych przeze mnie hasłach...] Otóż poszukuję jakiegoś w miarę sprawego GEXa do obsługi kamerki internetowej, coś w stylu webcam.dll tylko nieco bardziej niezawodnego, czy ktoś może takowym dysponuje/chciałby zrobić i się podzieli?
 11. Poszukiwany GEX do kamerki

  Hm. Nie zlokalizowałem... A jakieś wskazówki? Nazwa, słowo kluczowe, czy coś podobnego? :P
 12. Czy ktoś może wie, jak zrobić "odwrotne alsoResize" następnego elementu? tzn. tak jak można ustawić parametr alsoResize (chociaż, nie wiedzieć czemu, parametr musi być w cudzysłowach, nie może być np. $(this).next('.class') ), tak chciałbym, żeby kolejny element zmieniał swój rozmiar w sposób odwrotny. (Trochę to zagmatwałem, mam nadzieję, że jest zrozumiałe o co mi chodzi...)
 13. Dzięki za offtop, ale chyba nie o to chodzi ;P Mam takie rozwiązanie: alsoResizeReverse: '.alsoresizeme', resize: function() { if ($(this).hasClass('noresize')) { $(this).resizable('disable'); } }, start: function() { $(this).next('.column').addClass('alsoresizeme'); $('.alsoresizeme').next('.column').addClass('noresize'); }, stop: function(){ $(this).next('.column').removeClass('alsoresizeme'); $('.noresize').removeClass('noresize').resizable('enable'); } I działa, ale tylko raz. No i żeby w ogóle móc zmienić rozmiar, to przy pierwszym podejściu trzeba kliknąć krawędź, a dopiero potem zmieniać rozmiar. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć co robię nie tak jak trzeba? EDIT2: Ok, już sobie poradziłem. Dzięki za pomoc...
 14. Trzeba umieć ;P Rozwiązanie Arkariusa jest OK, ale z jednym ale. Mianowicie - w momencie, gdy zmieniam rozmiar pierwszego elementu .column, to zmienia się w sposób odwrotny rozmiar drugiego elementu - i to jest git. Ale ten drugi element wpływa także na rozmiar trzeciego elementu, który zaczyna zmieniać swój rozmiar odwrotnie do tego drugiego (to już jest źle). Gdyby było więcej elementów, zmieniały by się wszystkie. A mnie chodzi o to, by rozmiar zmieniał tylko i wyłącznie kolejny element... (no i ten ruszany przez użytkownika) Jakieś pomysły co z tym zrobić? Ew. jeśli ktoś by mi podsunął jak można ustawić .resizable({...}) tylko i wyłącznie, gdy poprzedni element (.previous('.column') ) nie ma klasy 'alsoresizeme' ??
 15. Korzystałem z tego rozwiązania, ale nie pozwala ono na: alsoResizeReverse: $(this).next('.column') jedynie działa przy alsoResizeReverse: ".column" co ma dla mnie gigantyczne znaczenie.
 16. Mam problem z wysokością diva zawierającego menu strony. Otóż są dwa divy - jeden z treścią i jeden z menu, które mają być na całą wysokość strony minus 35px, jeżeli treści jest mało, natomiast, jeżeli treści jest dużo, to div z treścią ma się dopasować do zawartości, a ten z menu ma mieć taką samą wysokość jak tenże z treścią. (Mam nadzieję, że brzmi zrozumiale?) Rzecz w tym, że nie za bardzo mam pomysł jak to zrealizować w kodzie. Jak na razie mam coś takiego: Strona: <div id="site"> <div id="top"> <!--Tutaj logo i inne--> </div> <div id="content"> <div id="leftbar">Tutaj menu</div> <div id="realcontent">Tu tresc</div> </div> </div> CSS html { height: 100%; } body { background-color: #fff; margin: 0px; padding: 0px; overflow-x: hidden; overflow-y: auto; min-height: 100%; } #site { width: 1000px; margin-left: auto; margin-right: auto; padding: 0; height: 100%; } #top { background-image: url('../images/PNG/top.png'); width: 100%; height: 35px; } #content { clear: both; margin: 0; display: block; position: absolute; top: 35px; height: 100%; } #leftbar { float: left; width: 240px; background-color: #e1ebec; min-height: 100%; } #realcontent { float: right; margin: 0; padding: 0; width: 760px; min-height: 100%; } I uzyskuję częściowo pożądany efekt - dopóki treści jest mało, to obydwa divy wypełniają wysokość strony (w sumie to 35px za dużo, ale nie wiem jak to pomniejszyć). Natomiast gdy treści jest kilkadziesiąt linijek, to menu pozostaje tej samej wysokości, a div realcontent (z treścią) dopasowuje się do zawartości. Czy ktoś byłby tak uprzejmy podpowiedzieć mi, co robię źle i jak to prawidłowo wykonać?
 17. Problem z wysokością diva

  Chodzi mi o to, żeby menu miało wysokość rodzica, a rodzic żeby miał wysokość najdłuższego dziecka. (I w miarę możliwości żeby dało się to zrobić przy pomocy odpowiedniej kombinacji parametrów CSS, bez zaprzęgania do całości jQuery :) ) EDIT: No i żeby żadne nie miało wysokości mniejszej niż 100% (minus 35px jeśli to możliwe) EDIT2: Dzięki wszystkim za pomoc, już załatwiłem wszystko przez jQuery.
 18. Problem z wysokością diva

  Maja kolorowe tło. Jeżeli wrzucę kolor do content, to wtedy działa jak trzeba dla długiej treści, a dla krótkiej widać tło pod treścią (która jest biała). (Przy #content min-height:100%; jeśli zamiast min-height dam po prostu height, to wtedy znowu działa dla krótkich treści, a przy długiej pod menu jest białe pole...)
 19. Chciałbym założyć sobie serwer - z obsługą php i mysql - na Windows 7, bez nazwy domeny (dostęp po ip, typu http://1.2.3.4/), tylko dla znajomych, więc nie dbam o prędkość łącza i to, że trzeba mieć włączonego kompa. Rzecz w tym, że chciałbym, żeby ktoś po wpisaniu ip w przeglądarce widział to, co ja sobie zrobiłem pod XAMPPem. Mam zmienne ip (chociaż nie jestem pewny, bo ostatnio cały czas jest podobne) i, co gorsza, jest to sieć osiedlowa - o ile się orientuję na zewnątrz wszyscy inni widzą komputery pod jednym IP. Czy ktoś mógłby mi pomóc i powiedzieć, krok po kroku, co i jak zrobić? Szukałem już sporo po necie, ale znalazłem tylko porady dla tych, którzy chcą skorzystać z normalnych domen...
 20. Zakładanie serwera

  Ktoś ma jakiś pomysł?
 21. Zakładanie serwera

  Hm. Spróbuję. A jeszcze takie pytanie co do XAMPPa - ni stąd, ni zowąd, przestał mi działać MySQL: Po kliknięciu start przez moment wyświetla się "Running", potem tak jakby coś go stopowało i wypisuje "WARNING: terminating worker thread 1". O co może chodzić?
 22. Zakładanie serwera

  Niby tak, ale hostingi zwykle mają jakieś ograniczenia + jestem zależny od innych + muszę się trzymać regulaminu, którego zwykle nie chce mi się nawet czytać. No widziałem to całe no-ip, ale zdaje się, że to trzyma informację o tym, pod jakim ip kryje się dana domena, a tutaj chciałbym żeby był dostęp po samym adresie ip - więc czy to no-ip mi wystarczy? Na osiedlówce każdy ma przydzielone łącze po równo jak mi dobrze wiadomo, a admin nie jest skłonny do współpracy.... Cała rzecz w tym, że chciałbym wiedzieć JAK to zrobić (bo zakładam, że się da), a nie jakie są inne możliwe rozwiązania ;P
 23. Witam! Wiem, że temat był wałkowany ze 100 razy, ale żadne ze znalezionych przeze mnie rozwiązań nie poskutkowało. Strona przy rejestracji wrzuca dane do bazy mysql - niestety w phpmyAdminie 'żółć' pokazywana jest jako '?ó??', podobnie na stronie po wywołaniu przez php. Dodam też, że: - Każda z podstron biorąca udział w rejestracji/logowaniu/wyświetlaniu danych zawiera rozwiązania takie jak: header("Content-Type: text/html; charset=utf-8"); mysql_query("SET NAMES 'utf8' COLLATE 'utf8_general_ci'"); mysql_query("SET CHARACTER SET UTF8"); <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8"> - Każda z podstron biorąca udział w rejestracji/logowaniu/wyświetlaniu danych została zakodowana przy pomocy Notepad++ w UTF-8 bez BOM - Każde pole w phpmyAdminie ma ustawione 'Metoda porównywania napisów' na 'utf8_general_ci' - Każda tabela w zakładce Operacje ma zmienione Metoda porównywania napisów na utf8_general_ci - Cała baza danych ma zmienioną w zakładce Operacje metodę porównywania napisów na utf8_general_ci Mimo tego wszystkiego - nie działa jak należy. Czy ktoś może pomóc? Dodam, że używam XAMPPa 1.7.3 oraz hostingu byethost.com i na obydwu jest ten sam problem. Ratujcie! :crying:
 24. O. Dzięki za odpowiedzi - niemniej jednak udało mi się już znaleźć rozwiązanie problemu. Innym zainteresowanym zostawiam kod: mysql_set_charset('utf8') or die('Blad - nie mozna ustawic poprawnego kodowania!'); mysql_query('SET NAMES \'utf8\''); mysql_query('SET character_set_client=utf8'); mysql_query('SET character_set_connection=utf8'); mysql_query('SET character_set_results=utf8'); mysql_query('SET CHARACTER SET utf8'); mysql_query('SET collation_connection=utf8_general_ci'); mysql_query('SET collation_database=utf8_general_ci'); mysql_query('SET collation_server=utf8_general_ci'); który ponoć jeszcze nigdy nie zawiódł przy problemach z kodowaniem :) @Gnysek: Każde pole było w utf8_general_ci, prawdopodobnie ustawienia serwera były nieodpowiednie. BTW: może czas na zmiany w gmclanie? Mi teraz wyświetla bez krzaczków i stronę, i zawartość w phpmyAdminie :)
 25. Problem z Linuxem

  Witam! Mam problem z komputerem. Otoz jestem nowicjuszem w dziedzinie Linuxa. Postanowilem go (najnowszy Ubuntu) sobie zainstalowac na pendrive - wszystko ok, ale teraz nie wiem jak teraz zrobic, zeby przy bootowaniu byl widoczny windows vista oraz windows 7, ktore sa zainstalowane na dysku. Prosze o lopatologiczna pomoc, bo w kwestii linuxa mam praktycznie zerowe doswiadczenie :)
×