Skocz do zawartości

Kubx

Użytkownicy
 • Zawartość

  209
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O Kubx

 • Tytuł
  Major User
 • Urodziny 12/07/1994

Contact Methods

 • Website URL
  http://kubxlog.wordpress.com

Previous Fields

 • Tlen
  kubx
 • GG
  4837574

Profile Fields

 • Interests
  Programowanie, tworzenie gier, muzyka, tworzenie stron internetowych, elektronika, uC
 1. Qapid

  Jestem zainteresowany programem pod Linuxa, ale bez GUI, tak aby go uruchomić pod konsolą bez "Iksów". Czy mógłbyś to zrobić?
 2. Windows 7 BETA? BULLSHIT!

  g-Enjoy -> nie, ja ściągnąłem niby betę i pisze build 7000. Mogę potem zrzucić screenem.
 3. Mam w domu niewielką sieć, 3-4 komputery na Windowsie. Do tego jeszcze jeden - stary 433, 192 ramu (bez obudowy leży na podłodze pod biurkiem ;), który działa 24/7 jako serwer drukarki, pliku i torrent na Linuxie (Debian Lenny). I teraz przejdę do rzeczy: 1. Jak skonfigurować sambę, aby każdy mógł robić w udostępnionym folderze "co chce". Póki co, każdy może wejść, skopiować i podejrzeć pliki, ale nikt nie może utworzyć folderu/pliku, skasować czegoś lub zmodyfikować. Nie stawiam na bezpieczeństwo serwera, nikt nie ma dostępu spoza sieci. Poniżej podaje plik smb.conf [global] workgroup = WORKGROUP server string = Serwer netbios name = serwer guest account = nobody security = share password level = 8 username level = 8 smb password file = /etc/samba/smbpasswd load printers = yes printing = cups printcap name = cups [printers] comment = All Printers path = /var/spool/samba browseable = no public = yes guest ok = yes writable = no printable = yes printer admin = root [print$] comment = Printer Drivers path = /etc/samba/drivers browseable = yes guest ok = yes read only = yes write list = root [dysk] comment = dysk serwera path = /home/samba/ read only = no guest ok = yes 2. Przy okazji: w pliku konfiguracyjnym jak widać mam udostępnioną drukarkę. Jak zrobić, aby podczas instalacji drukarki na komputerze w sieci, komputer automatycznie brał sterowniki z "serwera"? Nie jestem jakimś "pro-linuksiarzem", że posiadam serwer na Linuxie. Do instalacji/konfiguracji wystarczyło mi Google. Wcześniej stał na Windowsie XP, ale dostęp przez VNC zabierał cały procesor i jakoś tak wyszło :) Liczę na pomoc. Z góry dzięki.
 4. Windows 7 BETA? BULLSHIT!

  Też ściągnąłem betę (build 7000). I w przeciwieństwie do g-Enjoy, zamiast "Windows Vista" mam "Windows 7". Po instalacji (C2D E7200, 2 GB, 4850)) system sprawuje się całkiem spoko, mógłbym nawet przesiąść się z Visty. Pokusiłem się również o instalacje na starszym komputerze (Athlon coś 2 GHz, 512 ramu, Geforce 2 GTS). System działał .. :) Zauważalny spadek szybkości w przeciwieństwie do XP, ale nie było tak źle. Nie udało mi się uruchomić żadnej gry oprócz Frets On Fire - komputer się zawieszał. Nie wiem czy to wina sprzętu czy systemu, ale tylko zdarzało się tak na tym komputerze. Jednak myślę, że Microsoft kroczy dobrą ścieżką.
 5. Telefon

  Ja polecam k800i. Sam posiadam K750i (tak - zmodowany na w800i :), ale już nie raz miałem k800i w ręce, mogę go szczerze polecić.
 6. Trochę Gitary

  Może coś takiego zagrasz? :)
 7. PixelShader won :(

  PoxiPol -> Przeczytaj pierwszy post
 8. Konkurs na smieszna gre! - glosowanie

  Korodzik - Gra z pomysłem, bardzo fajna :) BartekGMCLAN i copoconaco - nie zobaczę gry ponieważ nie działa na Viście Harv i PoxiPol - ?
 9. Ok, https://gmclan.org/up1104_3_IMCv2.html
 10. Wbudowanymi funkcjami na 80% nie można. Jeżeli chcesz to napisz na PW, prześlę ci DLLa.
 11. komputery

  Harv, sam niedługo chcę kupić komputer za około 1300 (sama paczka). Allegro i gotowe zestawy nie są najlepsze, bo większość z nich to na przykład: Core 2 Quad, 4 GB Ramu i GeForce 8600 GT (...), niektóre nawet za 2000 zł. Lepszym wyborem jest kupno kompa na części, i nie koniecznie z allegro, bo płacisz kilka razy za przesyłkę i często ceny są wygórowane.
 12. [APP] MemExtractor

  Snake, program świetny. Widziałem już podobne, ale one służyły do wyciągania zasobów z exe (a to robi różnice). Dzięki, nie wiedziałem o tym. Przed chwilą przetestowałem i działa, ale nie do końca. A poza tym GM tworzy dużo tych okien :) Pewnie, czemu nie :D
 13. GMCLANowe ustawki w grach komputerowych

  Kryniak, patrzyłeś tutaj: http://www.havok.com/content/blogcategory/29/73/ ? B)
 14. Pomiędzy prostymi grami a MMORPG jest wieeelka przepaść. Proste gry to dopiero podstawy podstaw.
 15. GTA 2

  gorefest -> GTA2Manager -> Network-> Start Network Game -> Create A druga osoba robi to samo tylko na końcu wybiera Join (jeżeli znajdzie serwer). Portu serwera nie da się zmienić. A jeszcze jedno: Ja miałem problemy z grą przez Hamachi. Wykrywało serwer ale nie mogłem się podłączyć.
×