Skocz do zawartości

Przygody Glutexa :)


Anaconda

Rekomendowane odpowiedzi

"Przygody Glutexa" to platformówka, w której możemy przemienić swojego tytułowego Glutexa w zwięrzę dzięki specjalnym bonusom. By przejśc planszę trzeba będzie rozsądnie wykorzystywać uzdolnienia i właściwości zwierząt (w demie tylko Glutex i chomik). A nie będe przynudzał ;) Oto link do dema:

Demo

Demo ma tylko jedną planszę, ale spróbuję jak najszybciej zrobić więcej ;)

Co sądzicie o pomyśle i wykonaniu? :)

A zapomniałbym :D

Miłej zabawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hmmm :)

Gra się fajnie :P Grafika miła, animacje średnia - dopracuj troche animacje glutexa :] W sumie demo na 3+/6 :) Dopracuj, doszlifuj i będzie ciekawa gra :)

PS. Patrze okiem gracza :P

 

Edit:

Zapomniałbym - ciekawy pomysł :) Dawno nie widziałem gry że trzeba się zmieniać w chomiki i inne pierdółki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł gry jest ciekawy. Grafika jest w porządku. Jedynie tak jak zauważył pietrus rzuca się w oczy animacja(a raczej jej brak). Brak dzwięków też jest jakimś minusem ale skoro to tylko demko to nie będę się do tego zbytnio czepiał. Aha i występuje mały błąd gdy glutex podczas skoku dotknie czegoś głową. Czekam na dalszy ciąg przygód glutexa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu Anaconda niedajesz tego Full-Screena ? :P

 

Pozatym - Grafika może być.... :) Podoba mi się, a i nie wiem co się doczepiacie do animacji. Przecierz glut nie bedzie biegal :P On sie ma tylko ekhm.... Glutować przed siebie :P Cyhmurki - Popraw to bo wygląda bardzo źle.... A ta przeroczysta chmurka jest jescze gorsza bo glutez pod nia nagle staje sie animowany :P

 

Ogólnie 4/6 ( z full screenem bylo by 5 :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi ;)

Gooman/Pietrus_paN

Tak jak powiedział Saddam ;) Glutex nie biega ;) Spróbuję zrobić jednak jakąś animację glutowania :D

 

Pierdus_paN

Zapomniałem go zanimować ;) W następnym demie chomik wraz z kretem będą animowani :) (glutex też!)

 

Ranma_man

Ta, tylko jak to zrobić? :)

 

Sadam

Co do tych chmurek, to chyba masz rację, usunę je chyba. Tylko będzie wtedy jeden mały problem, plansza będzie wydawać się jeszcze bardziej pusta :(

 

Myślę że zrobię nowe demko z menu, wyborem plansz i 3 planszami ;)

Będzie tam Glutex,chomik i kret :)

No to do przeczytania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł gitowy. Gorzej z wykonaniem. Najgorzej chyba "prezentuje się" brak animacji. Ogólnie oceny:

 

Pomysł - 8.5/10

Fabuła - brak

Grafika - 6/10

Muzyka i dźwieki - brak

Grywalność - 5/10 (ale myślę, że zwiększy się przy kolejnych, ciekawszych planszach)

 

Reasumując: zapowiada się całkiem interesująca gierca, tylko trzeba wszystko jeszcze trochę dopracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Patrysław za odpowiedź ;)

Chce pokazać wam demo, ale nie takie jakie zapowiedziałem ;)

Dodałem bonusy do zebrania. Gdy zbierzemy wszystkie z planszy (teraz są dwie)

na mecie będzie, przynajmniej według mnie czekał całkiem miły dla oka efekt ;) (a w pełnej wersji dawać to też będzie planetkę, za którą będzie można odblokowywać bonusy). To tyle... :) A, ściągnijcie to się sami przekonacie co zrobiłem :D

Demo ver.1.1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdus_paN

Zapomniałem go zanimować ;) W następnym demie chomik wraz z kretem będą animowani :) (glutex też!)

Masz szczęście, że nie zauważył tego xD .

 

Gra fajna, tylko jak chmura się porusza, to coś się dzieje z jej krawędziami, a drzewo trochę źle wycieniowałeś, ale mimo to spoko.

 

PS. Co dają te liście :huh: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glutex dalej nie animowany o_O Zrób tak żeby on się robił krótki a pochwili długi ;] Taki efekt glutowania :P A chomik też tam sie ni rusza :D

Dobra ale mam pytanie:

Do czego bomble i koniczynka? Chyba do punktów (ale jak się sprytnie domyśliłem - to demo więc punktów niet :P) :) Miałem też problemy z przejściem chomikiem przez szczeline w 2 planszy ;]

 

Ocena 3+/6 :P Mnie trudno przekonać :D

 

PS. " następnym demie chomik wraz z kretem będą animowani " - Jaki kret??? :D

 

EDIT:

Zapomnial bym - Patrysław w tej grze jest fabuła! Jesteśmy dzielnym glutem i musimy pokonać siły natury (np. zmiana w chomika) :P Każda gra ma fabułe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnial bym - Patrysław w tej grze jest fabuła! Jesteśmy dzielnym glutem i musimy pokonać siły natury (np. zmiana w chomika) :P Każda gra ma fabułe!

 

Też mi fabuła... Od biedy można to tak nazwać, ale ja czekam, aż Anaconda napisze trochę więcej. Dlaczego Glutex wyruszył na poszukiwanie przygód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nawet niezły pomysł z ta mapką ;) Ale mam kilka zastrzeżeń - wg mnie ludzik po naciśnięciu odpowiedniego kierunku powinien sam dojść do planszy a nie "krok po kroku" po drugie zauważyłem że chomik może wyżej skakać (podobnie lub nawet tak samo jak glutex) przez co używanie glutexa ograniczyło się jedynie do zbierania "smarków" proponuje powrót do starej wysokości skoku chomika ażeby przemiana w glutexa miała większy sens. A co do tego czy szał na glutexa minął to sądze że poprostu ludziom nie chce się ściągać prawie codziennie tej samej gierki tylko z kilkoma zmianami. Radze poprostu narazie nie wydawać dema z każdą możliwą modyfikacją, a raczej podsycać smaczek jakimiś niusami a z wydaniem następnego dema poczekać aż zmian będzie tyle żeby ludzie mogli nacieszyć się nimi dłużej niż 5-10 min. To tyle co mam do powiedzenia :] Ps. za ewentualne błędy przepraszam, ale mam nową klawiature i jeszcze nie jest zbytnio wyrobiona :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Jeśli chodzi o szał, to ma rację Gooman. Nie pamiętamy już kiedy Borek swego czasu często dawał demka, aż do tego stopnia, że ludziom się znudziło.

 

Ściągnąłem jednak kolejną wersję i muszę powiedzieć, że jest coraz lepiej. Natomiast co mi się nie podoba:

- Na planszy świata powinniśmy się pokazywać w miejscu przechodzenia ostateniej planszy.

- Chmurka powinna pojawiac sie po lewej za ekranem widocznym, tak by plynnie "wplynela na plansze".

- Czy w kazdej planetce bedzie tylko jedna zmiana? Mam nadzieje, ze na planszy bedzie troche wiecej rodzajow transformacji, dzieki temu wiecej trzeba bedzie poglowkowac. :)

- Pare pomniejszych rzeczy, ktore wylecialy mi teraz z glowy.

 

Podoba mi sie natomiast klimat jakby rodem z platformowek ze snesa. Szkoda tylko, ze muzyka jest w midi. Moze by tak przerzucic sie na mod? On tez bardzo malo zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, jak już powiedziałem to już chyba ostatnie demo ;)

 

Gooman:

 

Dzięki Gooman za info o chomiku ;) Po prostu zmieniałem trochę rzeczy i zapomniałem przywrócić siłę skoku.....

 

Ranma_man:

 

1.Mówisz i masz, gdzieś na dole powinienem zamieścić link do wersji poprawionej...

2.Patrz powyżej

3.Nie, po prostu narazie jest tylko chomik....

4.Wolałbym żebyś sobei przypomniał :]

 

Oto link z tymi poprawkami: raczej napewno ostatnie demo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zdobyłem wszystkie pierdółki do zbierania na każdej planszy, yeah! Fajny ten efekt :P

 

A zanalazłem buga! Chomik czasami nie ma animacji biegania. Często jak spadnie z dużej wysokości (no chyba że to ma być plus?) ;] Giera fajna - 4/6! :D

 

PS. A może byś wprowadził jakiś przeciwników? Np. latające ptaki które nam przeszkadzają... A żeby je pokonać trza się zmienić w aborygena i bumerangiem go pokonać??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to zostało poprawione (nie grałem jeszcze w najnowszą wersję), ale na mapie świata za każdym razem wychodziło się z tego samego miejsca, a tak chyba być nie powinno :huh:

 

EDIT: sprawdziłem, zostało to poprawione :D ale jest taki myk, że w 3 levelu chyba glutex startuje nie tam gdzie trzeba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pracę idą wolno, z takiego oto powodu: brak chęci :(

Jednak wznawiam pracę w pełni tego słowa znaczeniu ;)

Chcecie jakieś informację, screenshoty jakby co? (o demo się nie pytam, nie chcieliście następnego:P )

I pamiętajcie! Niech Glutex będzie z nami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko jak często mogę to robić, żeby nie wyszedł spam z tego :)

No to mam pierwszy screen:

screen

Przedstawia on to czego tak bardzo chcieliście :)

Nową przemianę Glutexa, jest nią ptak :P

Zrobiłem tak by ptak męczył się, czyli im dłużej jest w powietrzu tym bardziej go ściąga na ziemie, aż wreszcie zacznie spadać :) Przeszkodą dla niego będą podmuchy wiatru wywołane np. wentylatorem, będą go oczywiście odpychać. Widać też na tym jaki typ "monetki" on zbiera :) Mam nadzieję że ten screen was usatysfakcjonował :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...