Skocz do zawartości

Opcje dialogowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu męczę się z pomysłem na zrobienie opcji dialogowych. Założenie jest takie - mam zawsze do wyboru 4 opcje dialogowe na które mają być 4 kolejne akcje, mam zrobione teksty NPC na tablicach 1 wymiarowych, po nacisnieciu "E" wyświetla się text[0] i potem leci dalej wraz z kolejnymi kliknięciami. Wpadłem na pomysł żeby przydzielić załózmy w text[5] wyświetlenie opcji dialogowych. Tylko problem jest jak to zrobić ? Proszę o podsunięcie pomysłu, żeby wszystko było spójne i możliwe do częstego użytku zmieniając tylko wartości dialogowych i tego co po nich nastąpi, lub też funkcji które mógłbym użyć, zeby efekt był jak najlepszy.

Oczywiście, nie oczekuje napisania kodu za mnie, jedynie pomocy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz np. zrobić tak, że twoja tablica dwuwymiarowa jesz szerokości 5 i wysokości <tyle, ile masz różnych tekstów>. W pierwszej kolumnie masz dany tekst, a w kolejnych czterech - numer wiersza, w którym znajdują się dane dla kolejnego okna dialogowego (-1 jeżeli nie ma się pojawić nic).

Przykład (pseudokod):

 

showdialog(n):

opcja=show_message(dialog[n,0]) //twoja funkcja do wyswietlania dialogu na ekranie

if(opcja=-1) exit

showdialog(dialog[n,opcja])

 

 

dialog[0,0]="tekst1", dialog[0,1]=1, dialog[0,2/3/4]=-1

dialog[1,0]="tekst2", dialog[1,1/2/3/4]=-1

showdialog(0)

 

W tym przypadku pojawi się dialog z tekstem "tekst1" - po kliknięciu pierwszej opcji powinien się wyświetlić dialog z tekstem "tekst2", po kliknięciu jakiejkolwiek innej opcji kończy się pokazywanie dialogów.

Coś w ten deseń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwygodniejsze opcje dialogowe to dodanie dialogów do ds_queue.

Pierwszy text dialogowy wyciągnać z ds_queue automatycznie, następnie przy wciśnięciu przycisku odpowiadjącego za "dalej" sprawdzić czy w ds_queue coś zostało. Jeżeli tak to to wyświetlić, jeżeli nie to zamknąć ekran dialogowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...