Skocz do zawartości

MasoXOS


Moe

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: MasoXOS NAJNOWSZA WERSJA 1.5.0

 

Gatunek: Emulator DOS'a

 

Opis:

 

Witam.

 

Po dłuższym czasie uczenia się Pascala, (3 lata). Postanowiłem zbudować swój pierwszy poważny program.

Będzie to emulator DOS'a. Będzie można na nim uruchamiać gry, programy z dosa, a nawet spróbuję w późniejszych wersjach dodać

obsługę Windows 1.0 - 3.1.

Emulator ten będzie na Windowsa, lecz popracuję nad programem w wersji bootowalnej, z obsługą stacji dyskietek.

Demko ukaże się w kwietniu tego roku, lub wcześniej, ponieważ naprawdę jest dużo pracy z tym.

 

Daję dwa screeny, jeden z widoczną konsolą, a drugi z " pomocy ". Aha i piszcie czy dodać jakieś komendy ( scr.2 ), czy wystarczy na początek.

 

Pozdrawiam,

Moe

 

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

 

Autorzy:

 

Programowanie: Mikołaj Pawlak

Fabuła: Mikołaj Pawlak ( A jest tu jakaś fabuła? )

Grafika: Mikołaj Pawlak ( Po jakimś czasie planuję stworzenie wersji graficznej )

Muzyka: Mikołaj Pawlak ( Beep!! )

 

Screeny:

 

19542789.png

 

33229919.png

 

 

NOWY SCREEN! Zmieniono obsługę z komend na klawisze, uruchomiono komendę DIR oraz CD. Myślę, że klawisze są lepsze w obsłudze, oraz przecież to jakaś odmiana co nie? :) A niech ludzie widzą, że obsługa DOS-u nie polega tylko na żmudnym wpisywaniu komend. Teraz każdą operację wykonasz o 50% krócej, niż wpisywał byś komendy. :) Pozdrawiam, Moe! NAJNOWSZA WERSJA - 1.5.0.

 

masox.png

NOWY SCREEN!

Po dłuższym czasie, zrobiłem interfejs graficzny. W Delphi. Konsola w Pascalu służy jako główny element projektu. " Serce projektu ". Oczywiście można też wykonywać operacje w samej konsoli. Na screenie uruchomiona gra Jet Set Willy, nie wiecie jaka to radość, zobaczyć takie coś po pierwszym uruchomieniu programu z obsługą gier. Czekam gorąco na oceny i komentarze, pozdrawiam. Moe. Btw. W następnych wersjach planuję dodać licznik FPS i inne pierdołki :) Wydajność jest świetna ( chodzi o FPS ), dźwięk idzie z buzzera.

 

scr.png

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Aktualizacja!

 

OwnDos v.1.0

 

(Aktualizacja - 13.05.2010)

 

Nowy silnik, gotowa nakładka na dosa, nowy screen, nowa nazwa - OwnDos. Reszta na stronie 2 tematu.

 

owndos1_0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogę powiedzieć to: nie czekam na to, bo do niczego mi się nie przyda.

 

Nie chcę być wredny, ale jeżeli ci się nie przyda, mogłeś nie pisać.

Być może innym się przyda, potrzebują takie programu do różnego typu operacji.

 

Można pisać do mnie na PW, Tutaj oraz na E'Maila, odpowiem na każde pytanie < Oczywiście związane z moimi programami :)

 

Pozdrawiam,

Moe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Mile widziane dalsze komentarze! smile.gif

ale jeżeli ci się nie przyda, mogłeś nie pisać.

komentarz to komentarz, trzeba było pisać, że tylko chwalące komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko wiesz, ten program MUSI być lepszy od DOSboxa, bo tak to sławy nie zyska, przynajmniej tej dobrej

po prostu ludzie wybiorą sprawdzony program z lepszymi statystykami (ilość FPS itp.)

btw. a co z wygodą użytkowania?

nie widzę jakoś wpisywanie komend do uruchomienia gry, wolałbym użyć w tym celu myszki co jest wygodniejsze

będzie taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko wiesz, ten program MUSI być lepszy od DOSboxa, bo tak to sławy nie zyska, przynajmniej tej dobrej

po prostu ludzie wybiorą sprawdzony program z lepszymi statystykami (ilość FPS itp.)

btw. a co z wygodą użytkowania?

nie widzę jakoś wpisywanie komend do uruchomienia gry, wolałbym użyć w tym celu myszki co jest wygodniejsze

będzie taka możliwość?

 

W następnych wersjach nie zaprzeczam, że będzie.

Ale zdajesz sobie sprawę, że wprowadzenie trybu graficznego wymaga dużego wkładu pracy ( bardzo dużego ),

btw.

Nie od razu Windowsa zbudowano! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikas, wystarczy przechwycić parametry aplikacji, w C++ to jest podane na tacy, w Pascalu pewnie też.

 

Anty, znowu robisz z igły widły. Tak, twój komentarz jest bezużyteczny, o obecności takich wypowiedzi autor tematu nie musiał wspominać. Nie przyda się - trudno. Mi się przyda jako alternatywa dla DosBoxa, w Wolfa bym sobie z chęcią pograł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już naprawiłem, prace ruszyły. Pracuję nad środowiskiem graficznym, ponieważ część funkcji mam już skończone typu dir, muz, kalk,time, run itd. Lecz program wyjdzie dopiero w kwietniu (demo). :)

 

POŁĄCZONO:

 

A czy odpowiadało by wam, ( taka odmiana ), zamiast wpisywania żmudnych komend tylko przyciskami 1-9 sterowało by się? Pasuje? np: kliknę 1 > listuję katalog itd. Pasuje? :)

Edytowane przez Mimek
Proszę następnym razem nie pisać 2 postów pod rząd. Mimek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jakiś dodatek ;p No ale lepiej żeby to było stabilniejsze niż żeby było upchane w tym dodatków.

 

Racja. Wywaliłem też funkcję format, przecież wystarczy w konsoli Windows wpisać tylko format :C :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał przyciski, pod warunkiem że byś zrobił coś takiego:

____________________________

|1 - Cos 2 - cos 3 - cos 4- cos...|

---------------------------------

|Co chcesz zrobic?....................|

|............................................|

|............................................|

(...)

|___________________________|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak btw. odpale na tym Liero? Bo mam viste, a Liero nie pójdzie, a bym se pograł!!!!

 

Chyba raczek tak. Jeszcze nie wiem, jeszcze gry żadnej nie odpalałem, tylko jakąś tam prezentacje Commodore ;p

BTW.

 

Co byście powiedzieli na to, abym główną część zrobił w Pascalu, a część graficzną w Delphi ( się leni )? W delphi łatwiej zrobić

interface użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...