Skocz do zawartości

titles'y do gry platformowej...


bubblefan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, od pewnego czasu szukam w internecie titlesów do gry platformowej. Czasem coś znajdę ale to niejest to co bym chciał. Chciałem się zapytać o jakieś linki do dobrych stron internetowych z titles'ami,

sprite'ami i innymi grafikami. A przy okazji jeżeli juz ktoś zna dokładne adresy stron związanych z titlesami do gry platformowej o tematyce żywiołów, czyli np.: woda, ogień, ziemia i inne, to bym prosił aby też napisał je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo z titlesety, są bardzo ładne i napewno przydadzą mi się, tylko że jeszcze niemam paru potrzebnych mi tilesetów związanych z żywiołami,( przydałoby się coś jeszcze związanego z ogniem, lodem, wodą, wiatrem i ewentualnie elektrycznoscią choć to niejest konieczne), aha i jeszcze jakieś titlesy orientalne,czyli np.: titlesy ze znakami języka mandaryjskiego, ładne kolumny i inne takie grafiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o tilesety związane z żywiołami, w przypadku lodu np.: tilesety takie, że jest śnieżne podłoże, "gołe" drzewa, choinki, zamarznięte kolumny, posążki lodowe, podłoże lodowe i inne rzeczy związane z zimą i lodem jeżeli chdzi o ten tileset. I tak każdy inny związany z danym żywiołem. a jeżeli chodzi o to czy zrobić własnoręcznie, czy dać linka do jakiegoś którego się znajdzie, to jest mi obojętne, a co do tego posągu, to faktycznie bardzo dobry pomysł, także jeżeli ktoś ma czas żeby zrobić to przydałby się bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem co nieco o tej gierce żeby lepiej wytłumaczyć o co chodzi. Więc tak: gra platformowa będzie polegać na bohaterze który będzie przechodzić poziomy na światach takich jak: orientalny, kamienia, elektryczności,wiatru, lodu, wody, ognia. Szukam tilesetów(i ewentualnie backgroundów oraz spritesów) przedstawiających krajobraz podanych światów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmot ma racje, zywioly to po prostu inne nazwy na stany skupienia:

ciecz - woda

cialo stale - ziemia

gaz - powietrze

plazma - ogien

No, ale jak sie dokladniej zastanowic to lod tez pasuje ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnijcie o tym co mówiłem o żywiołach, źle wytłumaczyłem to. chodzi o to że poprostu bohater będzie łazić po rozmaitych światach takich jak świat: lodu, wody, ognia, wiatru, elektryczności, kamienia i świat orientalny

( domowy świat bohatera). A ja szukam tileset'ów, background'ów oraz sprite'ów, które pasowały by do tych światów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są 4 podstawowe żywioły: woda, ogień, ziemia, powietrze (+ kwintesencja/eter). Wg. Chińczyków są żywioły wody, ognia, drewna, metalu i ziemi. A co ja się będę męczył: http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBywio%C5%82y

 

BTW. Niektóre z tilesetów można przerobić w GMowym edytorze. Jest tam coś takiego jak Black&White lub poprostu zmniejszenie intensywności koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jeżeli chcesz to możesz zrobić: platformy, takie wiesz co spadają, ruszają się itp. (wymiary 32x64) odwołujące się do świata orientalnego, wody, lodu, ognia, elektryczności, kamienia oraz wiatru.

 

Aha i koniecznie jesli ktos ma czas i umie to niech zrobi posągi (80x48) związane ze wcześniej wspomnianymi żywiołami.

 

A co do tego, czego potrzebuje to powiem szczerze, że jest tego dużo. NIechciałbym nikogo obarczać wielką robotą, ani odstraszać od pomocy, no ale dobra, zrobię listę.

 

Więc tak:

1. Świat orientalny: chińskie domki, orientalne drzewka (np. kwitnąca wiśnia), wieżyczki chińskie, czerwone mosty zdobione, fioletowy posąg buddy, posągi smoków, kolumny zdobione, itd.

 

2. Świat kamienia: tu łatwiej, duże kamienie, małe kamienie, no jakieś budynki małe z kamienia( jak w iranie, iraku inne kraje arabskie, lampy wiszące (jak w jaskiniach), kaktusy itd.

 

3. Świat wody: śródziemnomorska architektura, budynki jak w starożytnej grecji, białe kolumny, palmy, wazony, kamienne murki, statki, blaszane murki, kontynery,latarnia, inne portowe oraz śródziemnomorskie rzeczy.

 

4. Świat wiatru: wiatraki, domki wiejskie, drewniany płotek, wysokie wieże, do tego architektura bajkowa jakieś wymyślne zamki, domki wieżyczki i inne budowle.

 

5. Świat lodu: tilesety takie, że jest śnieżne podłoże, "gołe" drzewa, choinki, zamarznięte kolumny, posążki lodowe, podłoże lodowe i inne rzeczy związane z zimą i lodem

 

6. Świat elektryczności, nic już niepotzreba bo znalazłem sporo (tylko ten posąg o którym pisałem)

 

7. Świat ognia posągi ognia, lawa w zbiornikach, mechanizmy, koła zębate, spalone kawały drewien, ogólnie podziemna mroczna atmosfera( coś jakby piekło).

 

do każdego świata backgroundy i tileset terenów, dobrze by było rzeby rozmiary grafik mieściły się w siatce 32x32 (a nie że ktoś sobie wymyśli np.:17x39 albo 81x 76 :huh: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...