Skocz do zawartości

Jak zrobić gry 3D ???


AdiSlayer

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, nie będę oryginalny. Najpierw trzeba zdobyć sporo doświadczenia w Game Makerze. Podstawowa sprawa: zaczynamy od spraw prostych, dopiero później bierzemy się za ambitniejsze projekty, bo początkuący twórcy mają irytującą skłonność do porzucania tych ambitniejszych projektów. :P

 

Inaczej mówiąc: ściągnij sobie przykład do gry 3d i poczekaj kilka miesięcy, aż dojrzeje. Myślę, że po tym czasie przykład powinien znacząco zmienić się na lepsze: być bardziej zrozumiałym. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna skozystac z mojego silnika bazowego ktory ulatwia pisanie gier 3d, reszta to kombinowanie i matma. Link do silnika: XenoN Engine Basic

PS. W razie pytan pisz na moje PM lub inna droga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

początkuący twórcy mają irytującą skłonność do porzucania tych ambitniejszych projektów. :P

niestety nie tylko poczatkujacy. a wtedy to jeszcze bardziej irytuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj... to jeszcze lepiej pocwiczyc bo ja ledwo zapamietuje o drawie z 3D xD jedyne co zapamietalem to 3d3_start albo nie wiem xD w kazdym razie 3d sie nie zajmuje ( PS. Ogladnij regulamin. Co to za nazwa tematu? ZaKaZ! )

Chyba d3d_start() ;)

Co do tematu: Ja tu nie widzę, żeby temat miał nazwę 'Pomoc!', 'Help!!!!111oneone', itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba d3d_start() ;)

Co do tematu: Ja tu nie widzę, żeby temat miał nazwę 'Pomoc!', 'Help!!!!111oneone', itp.

 

Taa... ale ten temat to jest takie glupie zapytanie Jak zrobic gre? A, i proponuje ci, ( nie kryniakowi xD, zreszta nawet nie wiem, tylko temu co robil temat ) zebys nie zaczynal od gier 3D... Proponuje najpierw cos z 2D albo inne strategiczne... ale przy 3D to chwile poczekaj... lepiej zająć się czymś łatwiejszym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3d az takie trudne nie jest -.- trzeba miec odrobine wyobrazni przestrzennej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przestudiuj example FPS'a z YoYoGames(w 6 krokach zrobione i jescze tutek).

Przeczytaj sobie plik help GM'a dotyczący 3d(game maker language/3d graphics). Na początek przyda się najbardziej: Going To 3d Mode, Drawing Basic Shapes, Viewing The World i Transformations.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: nie kazdy kto robi w 3d musi korzystac z silnika gotowca, zawsze moze napisac wlasny. Co do znajomosci Direct3D... ja na przyklad nie znalem sie wogole na Direct3D gdy sie uczylem 3d - po prostu helpa studiowalem ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...