Skocz do zawartości

sciezka obiektu


arex44

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nastepujacy problem: mam objekt, robie kilka jego kopii w roomie. Chcialbym jednak zeby kazdy poruszal sie inna sciezka, wszystkie sciezki bede mial wczesniej rpzygotowane. jak to zrobic?

Kombinowalem strasznie z: path_start(path,speed,endaction,absolute) w nastepuajcy sposob:

 

Zrobilem kontrolera i przy alarmie 0 zaraz na poczatku mial dac obiektowi obiektowi o id 101020, sciezke ktora nazwalem kolec_ostrze. wiec moj kawalek kodu byl taki:

"(101020).path_start(kolec_ostrze,(1.5),1,false)"

Oczywiscie error bo sie nie znam i on sie spodziewal variable zamiast funkcji przy uruchomieniu programu bo na poczatku dalem ten index obiektu.. no ale jak mowie sie nie znam i robie wszystko metoda prob i bledow i porownuje z jakimis przykladowymi skryptami innych ludzi. Ale tu nie mam do czego sie odniesc!:(

 

kombinowalem potem z path_assign(ind,path) ale oczywiscie tez nic.. zrobilem najpierw pusta sciezke mojemu obiektowi a potem kontroler mial zamienic ta pusta na taka ktora ja wyznacze kazdemu ind z osobna. no ale oczywiscie to chyba nie do tego sluzy ta komenda.

 

Bardzo prosze o pomoc. Po prostu nie chce robic 20 obiektow, wole zrobic 20 sciezek i przypisywac je obiektowi w danym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...