Skocz do zawartości

Jaki procesor wybrać?


Yoda

Rekomendowane odpowiedzi

No więc ludzie - postanowiłem - w najbliższym czasie kupię nowy procek :P I postanawiam się was uradzić, jaki?

 

Waham się między Athlonem a Pentium 4 - O ile Athlon nie pojdzie na mojej PG to p4 pojdzie - nie chce wydawać kasy na nową płyte główną i chciałbym się dowiedzieć czy inwestycja w P4 ( upatrzyłem takiego 3Gh) to nie wyrzucenie kasy w błoto - no i czy nie będę musiał np. RAMU wymieniać albo innych komponentów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak...

 

Co do P4:

 

Pentium IV HyperThreading... Nie jest najgorszym procesorem lecz... Jego cena/wydajnosc mijaja sie z celem. Najgorsza jego wada jest szybkosc i wysokosc nagrzewania! Trzeba miec dobrze wentylowana obudowe i/lub dobre chlodzenie na nim. Jest tez pewien mit ktory wszystkich was odstraszy. Otoz P4 maja gigantyczne taktowania i nic poza tym. Predkosci jakie rozwijaja przy takich taktowaniach sa wprost zenujace!

 

Co do A64 (Athlon 64):

 

A64 to byla nowosc na rynku ktora sprawila, iz P4 spadl z wyzyn najlepszych prockow a za niego wszedl A64. Jego architektura sprawila, iz mozna bylo odpalac aplikacje 64 Bitowe! Przewage nad P4 zyskal nie dzieki taktowaniu (Jego taktowanie zazwyczaj jest duzo nizsze) lecz dzieki powiekszeniu pamieci Cache. Dzieki niej procesor nabral predkosci ktore powalily procesor Intel'a na lopatki. Jego najwieksze zalety to: podatnosc na podkrecanie, niskie temperatury, wysoka stabilnosc. Jedyna wada jaka posiada to to, iz gdy nie posiadamy odpowiednich sterownikow niektore gry jak Gothic 3 potrafia dzialac niestabilnie. Na szczescie sterowniki te mozna sciagnac ze strony producenta.

 

Co do ramu:

 

Ram bedziesz musial zmieniac tylko wtedy gdy zmienisz plyte glowna :)

 

Autor artykulu :P -CuB3- (oczywiscie to byl zart :P )

 

UP@Fervi:

 

Widze, ze jestes troche zacofany :( Jakiego Durona? Jakiego Turiona? Przeciez to przezytki. Po drugie nie oplaca sie ich kupywac... Po trzecie z AMD oplaca sie tylko chwilowo kupywac A64 i Opteron'y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ram bedziesz musial zmieniac tylko wtedy gdy zmienisz plyte glowna smile.gif

 

Lol to nara:D Nastepene 2 stówy bay bay... lol chyba się załamię :( Ja chce tylko żeby gry z gma mi chodziły dobzre ;( Btw jakby co daje screena z PG

 

http://img70.imageshack.us/my.php?image=my...eniessieyu9.png

 

P4 by mi pasował ale skoro mówicie że taki kiepski ;p

 

EDIT: no i co radzicie? Moje fundusze to max 300zł :P A jka se pomyśle procek+pg+ram... a z drugiej strony p4+chlodzenie+zasilanie... echhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja polecam tak:

 

Plyte glowna + Procesor:

 

Ta jezeli chcesz wpakowac swojego radka 9550:

http://allegro.pl/item257288379_athlon_350..._s939_gw36.html

 

A ta jezeli masz plany kupic jakas karte z nowoczesnych :)

http://allegro.pl/item257434048_super_athl...fika_128mb.html

 

Oczywiscie na powyzszej plycie jest kg zintegrowana... Czyli kg raczej ssie. Ale prawdopodobnie jest na poziomie Twojego R9550.

 

No i DDR 400Mhz:

 

http://allegro.pl/item261506778__okazja_51...200_400mhz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze jestes troche zacofany :( Jakiego Durona? Jakiego Turiona? Przeciez to przezytki. Po drugie nie oplaca sie ich kupywac... Po trzecie z AMD oplaca sie tylko chwilowo kupywac A64 i Opteron'y.

 

Duron to może i tak, ale turion? AMD opiera na Turionie swoje 2-rdzeniówki -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duron to może i tak, ale turion? AMD opiera na Turionie swoje 2-rdzeniówki -.-

 

Ehh... Zal mi Ciebie chlopaku/dziewczyno... Turion to wersja mobilna Athlona X2 nawet chyba A64 (chociaz pewnosci nie mam) tu gdziez mobilna oznacza, ze jest ona przeznaczona tylko i wylacznie do Laptopow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Dobra, zmieniam zdanie. Procki P4 myślałem ( P4 3.0ghz jest na poziomie A64 3000+), że są tańsze, ale to co widzę na allegro, to śmiech na sali... Athlon 64 + płyta główna + agp / integra + pcie (i sprzedajesz 9550, a potem kupujesz coś lepszego). Integra tak czy siak będzie gorsza od 9550, więc traktuj to rozwiązanie jako okres przejściowy.

 

btw. Nie oczekuj cudów, bo przy solidnej akcji w BACKdown widzę jak mi gra zwalnia (a64 3800+ i gf7800gtx).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... Wiedzialem, ze szybko zmienisz zdanie :) Tak jak napisalem w trzecim (czyli pierwszym moim) poscie... P4 cena/wydajnosc = kicha :P plus to, ze sie straszliwie nagrzewaja i pradu duzoo ciagna...

 

@UP:

 

No ale napewno nie masz 1 FPS w menu :) Bo ja nie mam... Przy solidnej akcji FPSy mi leca do 28 (mierzone Fraps'em)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

No ja nie wiem. Jeżeli znajdzie P4 3.0ghz poniżej 200zł, to lepiej będzie mu go kupić niż się bawić dodatkowo w wymianę płyty głównej, ramów i karty graficznej. 300zł to bardzo mały budżet. Po prostu nie chcę pakować go w zbytnie koszta i kłopoty. Zauważ, że on teraz ma nie dość że celerona, to jeszcze 1.6ghz. Kupując P4 3.0ghz będzie miał dwa razy mocniejszy procesor (na poziomie standardowych athlonów) i taka wydajność póki co mu starczy. A zwiększony pobór prądu na rachunkach będzie praktycznie niewidoczny (zresztą pewnie nie on je płaci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

No przecież zostanie mu 100zł i kupi lepszy zasilacz. Do athlona chyba też by musiał zmieniać, a wtedy już na pewno nie wyrobi się z budżetem. Athlony 64 do 3700+ włącznie pobierają 67 wat, a P4 3.0ghz to maks. bodajże 85.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

A do athlona 64 to nie musi wymienić? Czeka go to samo. Ja bym na jego miejscu sprawdził jak to jest z tymi ramami czyli jakie taktowanie itd. oraz czy mu procek wejdzie do tej płyty głównej co ma. Socket 775 jest kompatybilny z wszystkimi pentium 4 od początku swego istnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...