Skocz do zawartości

Zablokowane Linux


Bartek (Kamrat)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od niedawna przymierzam się do zmiany systemu operacyjnego z Windowsa na Linuxa. Trafiłem na sklepik internetowy w którym za niewielkie pieniądze można kupić kilka dystrybucji linuxa na CD i na DVD (jednak ja musze brać na CD bo nie mam DVD romu :P). W sklepie są dystrybucje:

- Aurox 10.0

- Fedora Core 3

- Mandrakelinux 10.1

- RedHat 9

- Slackware 10.0

- DEBIAN Woody 3.0r4

- oraz 45 minidystrybucji na 3CD! ;)

Co polecacie? Ja chyba wybiore albo Mandreake'a albo Slackware, ale chce jeszcze kilka opinii, rad itp. Więc jak ktoś obcował z którymś z nich to niech poradzi, skomentuje itd. Z góry dzięki :rolleyes:

 

:bye1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam próbowałem niedawno swoich sił z Mandrakelinux 10.0 - Niestety przy instalacji okazało się że sterowniki do karty graficznej były skopane i musiałem się nieźle namęczyć żeby z linii poleceń wydobyć je z ftp. Ale jak już się w końcu udało to graficzny interfejs linuxa przypasował mi bardziej od tego z Windy Xp. Niestety wszystkie powłoki graficzne jakie posiadałem miały dość duże wymagania, przez co mój komputer (Duron 800, 128 MB RAM, Geforce 32 MB mx 200) nie za bardzo potrafił im sprostać. Coprawda wszystko działało ale jakakolwiek próba uruchomienia programu kończyła się na dość długim czekaniu, a jak próbowałem skompilować kod źródłowy kadu-gadu czy jakoś tak to poczekałem sobie grubo 30 min po czym wywaliło mi błąd. Po tym już bez zastanowienia skasowałem linuxa.

 

Podsumowując - jak masz podobny sprzęt jak ja to radziłbym sobie Mandrakelinuxa odpuścić, ale gdybyś jednak miał sprzęt lepszy to polecam go jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja mam takiego kompasa:

- 256 ram

- Celeron 2,8 ghz

- Radeon 9200 128mb

więc Mandrake pójdzie raczej bez problemu. W sumie 12zł to się opłaca :) I chyba wezme Mandrake'a... Dzięki za odpowiedź Gooman :lol:

 

A tutaj podaje adres sklepu :P

http://linuxcd.home.pl/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zainstalowanego Auroxa... Ale narazie sie doniego tylko "przysfajam" ;D

Niedługo mam zamiar całkowicie przejść na Linuxa...

 

Co do Auroxa, to napewno zachęcił mnie jego wygląd - jest po prostu genialny ;) Pozatym wbudowany emulator Wine.. [ Chociaż to ma chyba każdy linux ? xD ] Wymagania... Jak na moje 5~~? ramu, GeForce 3 Gamesharka, i Pentiuma 3 900 MhZ działa idealnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym wbudowany emulator Wine.. [ Chociaż to ma chyba każdy linux ? xD ]

Wine jest dostępny w sieci za darmo ;) Więc jak nie ma się go w linuxie można ściągnąć :D

Jest jeszcze pare innych wersji Wine...

 

a bym wybral albo Auroxa albo Fedore. Chcesz Slackware'a? Nie wiedzialem, ze jestes zaawansowanym linuxowcem. :)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Sadam: Jaki genialny wyglad ma aurox? KDE czy GNOME to ma kazda wieksza distro linuxa. Na wszystkich mozna skonfigurowac tak samo caly pulpit. :)

 

A ja w przeciwienstwie do was chyba na moim desktopie juz nie zainstaluje linuxa jako tego jedynego, conajwyzej jako dodatkowy systemik, na ktorym bede sie szkolil w adminowaniu bo bedzie mi to potrzebne do serwera www. Normalnie czekam na reactos'a, to dopiery bedzie system, windowsy i linuxy sie schowaja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar się przenieść na Auroxa. Mam nawet takiego Aurox Live 10 z PCWK. Całkiem niezłe :D . A co do dystrybucji to nie polecam Mandrake. Miał go mój kumpel i nic za cholerę mu nie łaziło na celeronie.

 

A co do kupna linuxów, to kup sobie od takiego gościa na Allegro. Najlepsze dystrybucje, cena gdzieś koło 10zł, 700 programów legalnych gratis i instrukcja obsługi. Ja jak będę sobie kupować lina to u niego.

 

PS. Ja tam najbardziej czekam na Longhorna :) . To może być niezły systemik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do dystrybucji to nie polecam Mandrake. Miał go mój kumpel i nic za cholerę mu nie łaziło na celeronie.

 

Bo pewnie kumpel ściągnął Linuxa pod inną architekture i nie śmiga :) Chociaż często się zdarza że na jednym kompie chodzą linuxy pod różne architektury, ale często nie stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
PS. Ja tam najbardziej czekam na Longhorna :) . To może być niezły systemik.

Tez na niego czekam (tylko nie pisac o becie!). Ciekawe czy to w nim bedzie juz ponoc ten system klasyfikacji kompa na trzy stopnie pod wzgledem wydolnosci, bo ponoc xbox2 nie bedzie kompatybilny z xbox, ale bedzie kompatybilny z x86! Nie wiem ile z tego jest prawdy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dalej mam dylemat czy Mandrake czy Slackware, ale nie o tym ja chciałem :) Mam problem, bo przed kupnem linuxa przetestowałem sobie MandrakeMove (tak dla przypomnienia :P ) i... zainteresowałem się konsolą. Wcześniej jak używałem linuxa to raczej rozgryzałem jego obsługe, a reszta odpoczywała. No i teraz mam problem. Zanim kupie normalnego linuxa minie jeszcze trochę dni, więc w tym czasie chcę poznać konsolę, a nie mam jak <_< Szukałem trochę w google (bo nie miałem czasu) ale to co znalazłem, woła o pomste do nieba :) Więc - zna ktoś jakieś polskie strony w których będzie nabazgrane o różnych komendach i takimi tam? Z góry dziękuje za pomoc.

 

Pietrus_paN

 

PS. Próbowałem rozgryść help'a z MandrakeMove, ale widać mój angielski nie jest jeszcze bardzo dobry ;)

Edytowane przez Pietrus_paN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows rules! Macintosh i Linux do domu na pierogi z gwoździami! Buuuu!

 

:D

 

Ja się raczej na pingwina nie przestawię. Powód? Gry.

 

P.S. - Acha! Z tego co widziałem to w Linuxach nie ma przycisku Start (dolny lewy róg ekranu; przewżnie), a ja się przyzwyczaiłem i bym płakał. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Patrysław: Wiem co cujesz, dlatego przylacz sie do wyznawcow reactosa. System dopiero w wersji 0.25 Ma byc kompatybilny z dosem, linuxem, windowsem 2000,xp, os/2 itd. :D

 

Moze jak bedziemy dziadkami to wyjdzie 1 wersja. ;)

 

http://www.reactos.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietrus:

Wgraj sobie FlashGeta i nim ściągaj. Możesz zapauzować ściąganie w każdej chwili, ograniczyć łącze, żeby net się zbytnio nie zwolnił. Ja zawsze takie spore rzeczy to nim ściągam :P

:boxed:

 

No ja to wiem... Ale jak tak będe pauzować to ściągać się będzie długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flashget to najgorsze gó... jakie może być... Niedość że ma cholerny abnner który tak wali po gałach [ Ja programów tego typu nie Crackuje >> Więc niepiszczcie nic o tych rzeczach... ] To jeszcze możesz sie czuć zawiruszony na maxa po korzystaniu z niego. Ściągnijcie sobie programik - PeerGuardian i zobaczcie ile trojanów będzie dostawać właśnie przez ów program... Już lepiej ściągać GetRightem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...