Skocz do zawartości

Text na ekaranie


Remx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

edit...

Juz wyszedlem z opresji jednej :D ale mam nowa :P

 

wiem ze jest cos takiego jak FPS :> tylko jak to wyciagnac i wsadzic w draw_text

bo draw_text(x,y,string(FPS)) nie dziala :(

 

w 2D menu i inventory dzialalo ok na ekranie ale czy to tez bedzie dzialac dobrze w 3D jeszcze tego nie robie ale chcialem sie zapytac przed czasem aby znow nie utknac gdzies :)

Inventory ala diablo oczywiscie albo cos zblizonego ;)

 

 

dzieki

Edytowane przez Remx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :] nie wiem jak jest w silniku z którego kożystasz ale wiem że na Xtream można było wszystko zrobić 2D :] Czyli jak w zwykłej gierce :D Tylko deph było trzeba ustawić przynajmniej na -5 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm tak ale jak :D

 

chodzi ci o to ze obiekty menu sa 3d ??

 

 

bo mi o to ze ja mam naprzyklad jakies obrazki :D itemkow itp 2D oczywiscie na zdjeciu wygladaja jak 3d bo to sa itemki robione w 3ds i poprostu robione zdjecie sceny

i chyba menu bedzie wygladalo na cos takiego ze

 

jakis obszar w roomie bedzie czysty tam beda generowane obj-obrazy (plaskie)

nastepnie w view (scr) ustawione ze tam jest teren dla menu a wszystko bedzie mialo depha -xxxx najwiekszy minus wsrod all modeli na roomie to menu a -1> -x itemki itp...

 

Bo tak jak wczesniej mowilem o moich dachach :D ze jak wyswietalem napis to mi dachy sie tez wyswietlaly :D dzieki temu bugowi co mi wyskoczyl sadze ze to dobry sposob na menu tylko ze niewiem jak zroic myszke na ekranie :( bo ona mi zawsze stoi w miejscu gdzie jest postac :( i lekko skacze ale jak juz zaczne robic owe menu to sie zabiore za to najwyzej zrobie tak ze w inventory bedziemy chodzic strzalkami

 

 

Tak mowie o silniku z GM niechce mi sie uzywac innych silnikow bo jak raz uzywlem to dziwnym trafem all mi wolno chodzilo jakies 15-20 klatek max a z silnikiem GM potrafie wyciagnac nawed i 100 :) oczywiscie w zaleznosci od ilosci detali. Najwiecej czasu mi zajmuje chyba przygotowanie textur tak aby pasowaly bo to jest monnotonna praca bo cos zrobisz sprawdzasz (F5) patrzysz tu krzywo no to esc i znow poprawiaszi sprawdzasz czy dziala.

A ostatnio bawilems sie 3ds i konwersacja modeli do gml :D to twrz bylo troszke zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...