Skocz do zawartości

Zablokowane 2 łatwe pytanka.


Fallord

Rekomendowane odpowiedzi

2 łatwe pytania:

 

1.Co zrobić żeby jak wciśne strzałkę w Lewo (Chodzi o tą na klawiaturze oczywiście ^o^) ludzik wykonywał animację (spr_animacjalewo) a jak strałkę w Prawo wykonywał animację (spr_animacjaprawo).Nawet jak by był w powietrzu.

 

2.Chciałbym zrobić 2 paski.Jeden w lewym dolnym rogu.Koloru zielonego.A drugi koloru niebieskiego tyle że w prawym dolnym rogu.

 

Zielony=Życia

Niebieski=Mana

 

Narazie tyle.Pozdrawiam.

(Przypomne że jestem tutaj nowy i nawet najłatwiejsze zagadnienia mogą okazać mi sięczarną magia:),więc jezeli zamierzasz krytykować daruj se...) Z góry dzięki za pomoc ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. step :

if keyboard_check(vk_left) sprite_index = spr_animacjalewo
    if keyboard_check(vk_right)           sprite_index= spr_animacjaprawo

 

2. draw :

draw_healthbar(0,479,176,448,hp,c_black,c_red,c_green,0,1,1)

robisz tak samo z drugim tylko zmieniasz kolorki i pozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi namieszaliście że ja już nie wiem ocb ;f Wytłumaczy ktoś raz a porządnie - tym czasem ie czytac kurs GML'a dla początkującyh : )

 

@UP:OMG jasne że kjest w evencie draw...takim noobem to jescze nie jestem.Robiłem już dwie gry więc pewne doświadczenie mam ale nigdy nie używałem wymienionych 2 zagadnień które znajdują się w pierwszym poście.

 

EDIT:Poddaje się xD Pomoże ktoś wkońcu z tym ? xD Duzo umiem sam ale na to nie mam pomysłu jak to zrobić :////

 

EDIT:Hmmmm już se poradziłem XD wielkie dzięki dla wszystkich którzy pomogli bądz chcieli pomóc ^^ Zapamiętam to sobie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...