Skocz do zawartości

CZY DALEJ KONTYNUOWAC


malutki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam gm od 2-3 dni i zrobilem gre ale narzie tylko 2 lvle bo niewiem czy kontynuowac i jesli tak to co poprawic?

 

screeny===¬

ll

\ /

 

1 LEVEL http://img160.imageshack.us/img160/4894/m1fv8.jpg

2 LEVEL http://img413.imageshack.us/img413/5971/m2hs7.jpg

Lepiej zacznij tworzyć od nowa jakąś grę a nie dawać/poprawiać/coś tam/kontynuować przerobiony example.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem was tylko mi nie chodzi o obrazki/dziwki/obrazy(tło) czy co to tam wy macie an mysli

mi chodzi czy taka gra mogla by byc. Czyli czy to pasuje do paltformu i czy w o guole nie ma bledow bo ja sie na tym nieznam :/ [ jak trudno byc nowym (nikt cie nie rozumie ;/)]

 

czy takie gry sa nudne (Czy lepiej gry akcji czy cos :| )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz 2-3 dni to sie ucz, uzywaj grafiki z czego chcesz, tibia, gm... moze ci nawet mama zrobic, grafika sie nie liczy dla ciebie w tym momencie.

 

Ucz sie na przykladach, podpatruj kody, pytaj na forum itp. masz sie uczyc robienia gier.

 

bierzesz jakies przyklady i robisz gre od zera aby wygladala tak samo jak ta w przykladzie. Tu nie chodzi o to czy masz cos kontynuowac, chodzi o to zebys wiedzial co robiles i umial to zastosowac kiedy bedzie Ci to potrzebne. Wiec nie pytaj sie kogos tylko siebie czy juz cos umiesz. Jesli tak to uczysz sie czegos innego i lecisz tak pokolei az zrozumiesz wystarczajaco duzo, aby zaczac swoja wlasna gre.

 

Dobre rady:

 

1. Nie wrzucaj tu kazdej gry ktora zrobiles w trakcie uczenia sie naprawde kazdy ma to w dupie ze wkoncu udalo ci sie zrobic 'zlapac klauna'.

2. Dla mnie pytanie sie 'czy mam dalej robic ta gre?' jest glupie, ja robie gry raczej dla siebie, lubie gry RPG - robie gry RPG, lubie projekt nad ktorym teraz pracuje - to nad nim pracuje, nie - ide na piwo.

3. Nie pytaj sie ludzi o pomysly na gre, nie masz pomyslu na gre - idz na piwo. Pomysly same przyjda, a jak nie przychodza to robienie gier raczej nie jest dla ciebie.

4. Wroc za miesiac, kiedy juz zrobisz gre ktora warto ocenic i zagrac chocby 5 minut. Chyba ze jestes masochista, lubisz robic kiepskie gry, denerwowac ludzi, tracic czas i byc besztanym wtedy wrzucaj sobie na forum swoja kazda kiepska gre.

 

ok tyle odemnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechce robic drugiego tematu to odrazu tu sie spytam

bo jak chce zeby ludek chodzil tak jak w gta 1 czy tam 2 to co musze zrobic? bo jest napisane ze trzeba kod wpisac ale wpisalem ten kod [kod]image_single = direction * image_number/360;

if (keyboard_check(vk_left))

direction+=5;

else

if (keyboard_check(vk_right))

direction-=5;

 

if (keyboard_check(vk_up) )

speed=3;

else

if (keyboard_check(vk_down) )

speed=-2;

else

speed=0;[/kod] i nic nie dziala nawet ludek sie nie rusza ;/ a moze cos zle zrobilem jak cos to tu lub na gg pisac

moj gg 265054

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...