Skocz do zawartości

podązanie za objectem


Wiecek

Rekomendowane odpowiedzi

Instance to po pierwsze zupełnie co innego niż object, więc... :P

 

Ale załóżmy, że autor tematu miał na myśli to, że zmienił po prostu object, do którego poprzednio należał jakiś sprite. Jeśli rozpoznaje swoje instance'y w roomie po spritach to ok :P Ale należy pamiętać, że w ten sposób nie będziemy wiedzieli, o który object konkretnie tu się rozchodzi, bo rozpoznawanie objectów po spritach już dawno stało się przeżytkiem (lepsze jest index :D). A teraz puenta: jeśli rozpoznajemy instance'y/objecty po spritach i później zmieniamy te sprite'y, to nic dziwnego, że "gdy podchodze do scian juz mi sie nie przesuwaja", bo nowy object o starym spricie ma inny zestaw akcji... A sprite to tylko sprite. A object to nie instance. Uojt cała sprawa ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zeby było jasne wszystko...

Jest mój Hero

i zmieniłem go w innego za pomocą "change instance" i chcę by miał on inne własnosci(eventy)

niż ten wczesniej

no wiec wszystko okej zmieniłem.

ale jak mam zaznaczone w roomie "object following" i tam mojego "hero" to po tej zamianie juz mi to nie działa logicznie bo zmieniłem objecta

no i własnie chce to jakos zrobic by po tej zmianie też był "object following" za tym nowym objectem

Mam nadzieje że już zrozumiecie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimek juz zmieniłem i jakos działa, ale mimo to dzięki

Wiesz co zrobiłem, wzięłem View 2 (chociaz nawet nie wiem za bardzo do czego to słuzy) i tam dodałem following obiect tego drugiego obiekty no i jakos działa i jak jestem pierwsyzm to jakos chodzi i drugim też:):)

@Up: Nie odświeżyłem strony, byłes pierwszy:) ale też dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...