Skocz do zawartości

Zmiana amunicji


Grela

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na przykład pistolet który ma nieskończona amunicje,mam coś takiego że jak nacisne F2 to zmienia mi sie na shotguna ale on ma 60 nabojów i wystrzelam ich pięć zostanie mi 55 nabojów i chcem że jak wróce do pistoleta(F1) a później znowu do shotguna żeby było tyle naboji ile zostało anie że odnowa znowu to samo, to samo jak przejde do następnego roomu to zachowują się informacje o broni jak to zrobić??

 

Z GÓRY DZIĘKUJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja niewiem tylko jak zrobić żeby informacje o broni mi zostały, że wystrzelam 5 nab. zostanie 55(było ich 60) i wróce do pistoletu a jak znowu do tej broni to mi będzie pisać tyle ile było wcześniej tak samo jak z przejściem do roomu to mi sie informacje zachowują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uś ty zgapiaczu ty! (btw kilka dni temu czytałem taki temat)

 

tablica ammo, zmienna ustawionabron;

 

ammo[0]=liczbanaboibroni1;

ammo[1]=liczbanaboibroni2;

 

przy strzale if(ammo[ustawionabron]>0) { instance_create(...); ammo[ustawionabron]-=1; } else { show_message("Ni mo naboi"); }

 

przy zebraniu ammo[other.bron]+=other.wartosc;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na ekranie są informacje o broni pistolet(amunicja) a jak przełącze na F2 to shotgun daje...ah zrobie tak że nie będe mógł wrócić do broni tamtej dopóki tej nie wystrzelam, ale mam problem jak zrobić że amunicja którą zbiore jest losowa (albo do shotguna, albo do innej broni)??

 

Edit: Sorka dopiero teraz tę odpowiedź zobaczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolejne zgapienie. W SitD amunicja jest losowa, a kiedy gadałem o tym z kumplem, powiedział, że nigdy jeszcze nie widział żeby w jakiejś grze była losowa... Ja się tam nie znam. Robisz obiekt zasobnika i w create dajesz bron=random(iloscrodzajowbroni); i wartosc=random(iloscnaboi); a reszta tak jak napisałem wcześniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...