Skocz do zawartości

Failed to allocate the back buffer!


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Podczas próby uruchomienia jakiejkolwiek gry zrobionej w GM 6, program GM 6 wywala mi komunikat:

 

Failed to alocate back buffer. i bla bla coś tam że moja karta ma za mało video memory... zmien rozdzielczość i głębię kolorów itp.

 

W FAQ na oficjalnej stronie GM jest napisane, że taki komunikat oznacza że karta nie spełnia wymagań GM 6 i najlepiej kupić nową albo używać GM 5. (moja karta to GeForce 4 MX440 64MB i 128 albo 64 bit)

 

Nie było by w tym nic dziwnego gdyby ten komunikat wyświetlił mi się gdy po raz pierwszy uruchomiłem GM 6. Ale ja używałem go bez problemów od jego premiery aż do zeszłego tygodnia! I nagle bęc!

 

Zainstalowałem najnowsze DirectX, zmieniałm rozdzielczości itd. I nic.

 

I w związku z tym chciałem sie was poradzić co tu zrobić. Może mieliście kiedyś taki problem albo macie jakieś propozycje... W przeciwnym razie czeka mnie format C i reinstalacja systemu i może to coś da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Gamemakery są dziwne pod tym wzgledm, mam tesh inny dziwny problem. Dawno , dawno temu..... Wsyzstko w GM dzialalo mi bez zarzutu, Zrobilem kilka gier prostych, z slabą grafiką. Pewnego dnia uruchomilem je i patrze a one.... działają strrrrrrasznie wolno. Wogule teraz to mi wszystie gry w GM5.3(nawet gry w exe)chodzą mi wolno gdy jest zaznaczona w grafice opcja use video memory. Przez to gry takie jak: Pakerman, Pacmany i te inne dzialaja wolno. Nawet formt C nic nie zdzialal ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Bigshark, nie zaznaczaj Use Video Memory.

 

Most:

Spróbuj zainstalować trochę nowsze sterowniki. Może też się tak dziać przez wirusy, lub coś, co chowa się w pamięci i wykorzystuje pamięć karty graficznej. Spróbuj przelecieć komputer SpyBotem albo Ad-Aware.

 

PS. Ja w Pakermenie to odznaczyłem, więc nie wiem o czym ty gadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Spróbuj przeinstalować wszystkie sterowniki.

 

Chyba tak zrobię. A jesli chodzi o wirusy to jest mało prawdopodone bo nie mam tam netu ale dla pewności nie zaszkodzi przeskanować...

 

Pozatym martwię się czy to nie jakiś bug, ponieważ podczas tworzenia GM 6 Mark miał jakies problemy z kartamy GeForce 2 i 4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...