Skocz do zawartości

Zablokowane Problem Z Obrazeniami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam was mam taki problem a mianowicie to :

kiedy uruchamiam gre pt "straznik Olsztyna' i gdy wchodze na 1 poziom i podchodze do przeciwnika,

to zabijam dotykajac go (nawet nie walnelem siekiera w niego :D) a jak machne siekiera to pada za 1 ciosem ja tez i moge trupem chodzic :D powiedzcie co trzeba zrobic zeby zadawac obrazenia od konkretnego sprita a nie od wszystkich i co trzeba zrobic zeby ustawic obrazenia (zalezne od jakosci ciosu) i jak ustawic sobie odpowiedznia ilosc zycia zeby nie padac z pierwszym tknieciem przeciwnika.

Za pomoc Z gory Dziekuje Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to chyba trzeba miec polska wersje bo ja mam angielska

 

i tak padam razem z przeciwnikiem a jak ustwic colizje dla konkretnych spritow a nie do wszystkich ??

 

Nie trzeba miec polskiej wersji bo jak sie dobrze orientuje to takowej nie ma XD

 

zycie

w objecckcie dajesz CREATE >> Code .. i to co ci wczesniej napisal lolek zycie=100

no a to zycie -= 25; to np mozesz dac w kolizji siekiery i objecktu z zyciem i dac insteance_destroy

 

 

A jesli ci chodzilo o to "zycie=100" ze trzeba miec polski gm ktorego nie ma to nie jest tak .. to jest zmienna i mozesz sobie wymyslic dowolne nazwy .. to jest tak jakby kalkulatory wykonywujace obliczenia podczas gry .. jesli popatrzysz w glab gry to zobaczysz ze wiekszosc gry to takie "kalkulatory" czyli zmienne globalne itp .. Oczywiscie jezeli chodzi o rts albo porzadny rpg .. to tam dopiero masz obliczen na zmiennych XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnijcie O spritach

Jak Zrobic Konkretne obrazenia dla przeciwnika i od przeciwnika zeby nie padac za pierwszym tknieciem ani zeby jedno tkniecie nie zabijalo przeciwnika ??

 

Zapomnijcie O spritach

Jak Zrobic Konkretne obrazenia dla przeciwnika i od przeciwnika zeby nie padac za pierwszym tknieciem ani zeby jedno tkniecie nie zabijalo przeciwnika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i jeszcze jedna sprwa mam goscia ktury wali siekiera ale wydaje mi sie ze naparza za szybko co mam zrobic zeby naparzal wolniej ??

 

Nic nie zrobie bo mam problem kiedy przechodze obok przeciwnika to nie uderzajac go i tak go zabijam i tak wiec co mam zrobic zeby tylko niektore elementy obiektu zabjaly ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

w Object Proporties -> Control -> Execute Code

Object Proporties otwierasz podwójnym kliknięciem na obiekt w panelu zasobów.

 

Ja w GMie 4 dni dopiero siedzę i jak narazie stwierdzam, że najlepsza nauka jest na przykładach :)

 

Więc pobierz sobie przykład jakiejś bijatyki czy w ogóle jakiejś operacji pomiędzy obiektami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...