Skocz do zawartości

Pimp My OS!


Bagno

Rekomendowane odpowiedzi

Długo mnie nie było. Ale okkk. Sorry za to, że znowu jestem.

Robię konkurs na najlepiej zmodowaną winde tygodnia. Głupio się chwalę ze mam Mac OS X, nie prawda - to winda.

Podsuńcie też mi pomysł na nagrody.

 

To może ja pokażę swój? Windows XP a'la Mac OS X Tiger ze stylem Aqua.

Macowa.jpg

 

KLIK

 

Dla zainteresowanych, mam mac osa na płytach, ale coś mi emulator nie działa już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hmmm:

Długo mnie nie było. Ale okkk. Sorry za to, że znowu jestem.

Głupi jestem, robiłem wam test na wytrzymałośc - tak jakby

To nie jest poważne.

 

Ja nie będę chwalił się podkręconą windą/pingwinem, bo nie podkręcałem. Po co mi taka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, a co do tego procesora, nie możliwe! Więcej jest na pulpicie maca a do tego proc 2 Ghz lub 1. I się nie gotuje. Ja mam Celerona D 3,30Ghz i mi starczy.

 

Acha, no i jak ci się gotował to mogłeś odciąć płytkę górną i kupić lepszy wiatrak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co mi wiatrak wymieniać, jak ta temperatura to obciążeniem procesora spowodowana ;p . Poza tym, ja tam nie zmieniałem tylko skórki na jakąś odlotową, tylko efekty 3D na pulpicie sobie od razu dowaliłem ;p . Zresztą, jak się potem okazało, te efekty mniej zabierały mi procka od sidebara ;p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co mi wiatrak wymieniać, jak ta temperatura to obciążeniem procesora spowodowana ;p . Poza tym, ja tam nie zmieniałem tylko skórki na jakąś odlotową, tylko efekty 3D na pulpicie sobie od razu dowaliłem ;p . Zresztą, jak się potem okazało, te efekty mniej zabierały mi procka od sidebara ;p .

 

:mellow: Jezus, coś ty zrobił?

 

Ja tam nigdy 3D nie wsadzę na pulpit, i nawet nie wiem jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bagno:

No to jakby wyliczyć, to było tak:

- żelujące okna

- okna wyłaniające się z płomieni (płomienie + dym, wszystko na systemie particle :D )

- pulpity na kostce, że można było w każdej chwili kostkę obracać

- szybkie zmniejszanie się okien

- podgląd zawartości okien pod alt+tab

- pasek z ikonkami w stylu Mac OS X, czyli z dynamicznie zwiększającymi się ikonami

- sidebar z wykresami obciążenia procesora i sieci odświeżanymi co 100 milisekund

- odtwarzacz audio osadzony w pulpit

- okna rozmywające się i robiące się coraz bardziej przezroczyste wraz z czasem nieużywania ich

- półprzezroczyste dekoracje okien (belka, ramka, przyciski, etc)

Ogółem mówiąc to takie nic, ale mój procesor nie wytrzymuje czegoś takiego, chyba, że odpalałbym tylko programy, bo nawet gry 2D się zacinały ;p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supavader, a wiesz co oznacza 'zmodowane'? 'zmodowane' -> zmodyfikowane, więc najdrobniejsze zmiany w stylu również oznaczają, że windowsa sobie 'zmodował'. polecam następnym razem myśleć logiczniej.

 

edit:

> Wiem co to znaczy zmodowane, ale te zmodowanie jest takie rozszerzone że zmodowaniem tego nazwać nie można.

 

eh, nie chce mi się dalej kłócić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supavader, a wiesz co oznacza 'zmodowane'? 'zmodowane' -> zmodyfikowane, więc najdrobniejsze zmiany w stylu również oznaczają, że windowsa sobie 'zmodował'. polecam następnym razem myśleć logiczniej.

 

Wiem co to znaczy zmodowane, ale te zmodowanie jest takie rozszerzone że zmodowaniem tego nazwać nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to znaczy zmodowane, ale te zmodowanie jest takie rozszerzone że zmodowaniem tego nazwać nie można.

 

 

Możliwe, widziałeś alternatywy windy bazujące na windzie? Wpisz sobie w google Windows NT Source i szukaj na stronach kategorii języka polskiego. Znajdziesz dużo systemów bazujących na Win NT 4.0 lub też 2000 a co dopiero powiem ci coś lepszego, gdzieś znalazłem src jądra windowsa xp (NT 5.1) i Longhorna (NT 6.0). W plikach było mnóstwo kodów źródłowych aplikacji windowsowych (jądro, dr watson, debuger jadra, cmd i inne). To można powiedziec, że moja winda byłą zmodowana. Co posiadała?

- Aplikacja "About this mac" ( O tym MACu )

- Aplikacja "Finder" (MAC osowy wyszukiwacz z niego sobie dużo jaj robią)

- Po napisaniu tego posta dałem sobie takie samo menu u góry jak w Mac OS)

- Zauważ ten przycisk po prawej stronie okna aplikacji, pokazane jak to wygląda: gadu gadu zminimalizowane w stylu Mac OS X i explorer bez minimalizacji.

- Ekran LoGON taki sam jak w macu

- Boot taki sam jak w macu

- druga partycja w systemie macintoshowym

- możliwośc odpalania binarek macowych (!)

- Safari (Przeglądarka internetu w MacOS X Panther, Tiger, Leopard)

- Po napisaniu tego tematu dodałem możliwośc odpalania pulpitowych widżetów

 

Zainstalowane doda tkowe aplikacje:

- iVideo

- iChat

- iMusic

- iTunes

- Quick Time Pro

- iPhoto i wiele innych :)

 

Teraz mam Ubuntu

 

 

To nie żaden layout ze StyleXP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...