Skocz do zawartości

Zablokowane widze cie!


Rekomendowane odpowiedzi

Masz zmienna visible... jezeli jest true to obiekt jest widoczny jezeli false nie widoczny...

Zrob poprostu warunek jezeli obiekt jest visible to gra muzyke... jezeli natomiast nie to ta druga

 

Edit:

Aha sorki zle przczytalem... no to mozna tez "if distance_to_object(obj)" <= tu odleglosc a potem dajesz wykonanie muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzunio to Twoje to chyuba zle... bo xview tak samo y to sa wspolrzedne gdzie tworzy sie view chyba lewy gorny rog...

if distance_to_object(enemy) <= 300
{enemy.visible=true;
play_sound(music1);} <---- nie pamietam komend gml od muzyki jak cos to popraw
else
{play_sound_loop(music2);
enemy.visible=false;}

Zamaist 300 wstaw odleglosc po jakiej enemy ma byc widoczny i odegrany ma byc dzwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... ale to co rozdzielczosc komputera ? :P Podaj wymiary viewa chyba ze to one... Kurcze wyjechalem i nie mam Gm i niestety bez niego nie umiem pomoc bo sam bym musial pokombinowac... Chyba jest cos takiego jak view_border zobacz do czego to sluzy ? Albo moze ktos bardziej zaawansowany Ci pomoze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrz czekalem az Almora mi sie zaladuje i chyba wpadlem ;P Nie wiem czy dobrze bo nie mam gm i nie moge sprawdzic... nie moj komp... No wiec:

Uzyjmy kolizji... Nie pamietam dobrze komend

if collision_rectangle i za dwa x i y podaj: w przypadku gdy numer viewa jest 0 to mozesz zmienic

x1: view_xview[0]

x2: view_xview[0] + 1024

y1: view_yview[0]

y2: view_yview[0] + 768

i ze z obiektem enemy reszty co tam trzeba ustawic nie pamietam ;P ale poradzisz sobie ;P

Czyli mniej wiecej tak:

if collision_rectangle(blablabla tam wpisz wspolrzedne jakie podalem musza byc w dobrej kolejnosci chodzi o to ze podaje x i y jednego rogu i x i y przecwinego x1 i y1 to jeden rog 2 to przecwiny)
play_sound(music1);
else
play_sound_loop(music2);

Powinno dzialac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...