Skocz do zawartości

Neostrada pod linuxem


Yoda

Rekomendowane odpowiedzi

No więc - zainstalowałem sobie wspaniały, szybkoładujacy się, niezawodny i ogólnie mówiąc nice system linux ubuntu 7.ileśtam (najnowszy) :P No i mam problem z instalacją modemu ZXDSL 852. W necie jest dużo poradników ale ja ten system zainstalowałem dziś rano i znam sie na nim (i jego języku) tyle co nic :) Więc mam prośbę by ktos kto ma może ten modem powiedział mi jak go zainstalować krok po kroku i z dokładnie podanymi kodami - bo na prawde ja się wogóle na tym nie znam, a windowsa mam już dość (to półgodzinne uruchamianie :crying: - dziś kopnąłem kompa bo nie wytrzymałem jak mi się emule 5 minut włączał) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z tego ale mimo wszystko miałem problemy... doszedłem do tego punktu w którym ma wykryc modem

Bus 001 Device 002: ID 0572:cb07 Conexant Systems (Rockwell), Inc.
Niestety u mnie ten modem miał inną nazwę(cos z Thomson)a poza tym po wpisaniu make modules wtskakiwało ze coś z tym modules nie tak (brak argumentu czy coś) jak mówiłem ni w ząb nie rozumiem tego języka :) więc moje błędy mogą być strasznie głupie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoda, nie miałem z tym modemem nigdy do czynienia, więc nie pomogę :P ale szukać pomocy możesz na np. PFL.

 

guxio, też mam Liveboksa - zależy jak się łączysz z routerem, ja mam kompa podłączonego przez eth i zawsze wykrywa automatycznie (prócz gentoo, tam musiałem sam konfigurować). jak łączysz się radiowo czy jak tam to będziesz musiał sprawić sobie ndiswrappera najprawdopodobniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to ubuneo u mnie też zadziała? Jeśli tak to extra :)

 

EDIT:

 

Ściągnąłem to Ubuneo - zainstalowałem (o dziwo nie prosił o firmware:|) Kazał mi zrestartować system i to zrobiłem, ale potem już sie nie włączył... pasek ładowania doszedł do ok. 40% i stał dłuuuuugo... aż w końcu zrzucił mnie do widoku "dosowego" i były tam różne stopnie łądowania Linuxa wszędzie było [ok] ale przy linijce configuring network interface stało i nic... mogłem se klikac enetry wciskac... nie wiem co tam wpisac żeby pominął ładowanie tej sieci... Pomóżcie bo nie moge teraz wogóle Linuxa uruchomić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...